Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Flawia Mała II to bardzo przytulny, nieduży dom parterowy z garażem. Dom zaprojektowany jest w tradycyjnym stylu. Prosta bryła przekryta jest dwuspadowym dachem. Olbrzymim atutem tego domu są niskie koszty budowy i późniejszej eksploatacji. Układ funkcjonalny to trzy ustawne sypialnie, dwie łazienki oraz pokój dzienny połączony z jadalnią i kuchnią. Przez pomieszczenie gospodarcze przechodzi się do jednostanowiskowego garażu. Warto zauważyć, że strefa dzienna jest bardzo jasna - doświetlają ją duże okna od strony frontowej i bocznej, oraz potrójne wysokie okna balkonowe od strony ogrodowej. W kuchni wygospodarowano miejsce na nowoczesną, szeroką lodówkę oraz spiżarnię. Wiatrołap zmieści dwie duże szafy, co rozwiązuje tak częsty problem przechowywania. Niewielkie zadaszenie nad strefą wejściową pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek w deszczowe dni. A podcień od strony ogrodowej zachęci do korzystania z uroków tarasu nawet w gorszą pogodę. Flawia Mała II to projekt szczególnie godny polecenia rodzinom 4-osobowym, szukającym niedrogiego, małego domu.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marta Zaperty-Adamek
 • Marcin Abramowicz
KREDYT NA BUDOWĘ DOMU - PROMOCJA

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
187 000 zł 144 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
337 000 zł 250 000 zł 240 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
19 000 zł 13 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
67 400 zł 50 000 zł 48 000 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA98.8 m²
+ Powierzchnia garażu22.5 m²
Powierzchnia zabudowy163.6 m²
Kubatura netto373.4 m³
Powierzchnia dachu236.2 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku6.7 m
Min. wymiary działki dł.19.35 m
Min. wymiary działki szer.23.20 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-11-15 09:42

Witam. Proszę o przesłanie rysunków z wymiarami projektu oraz zestawienie materiałów na adres karolinaedyk@wp.pl Pozdrawiam
Witam Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-11-14 20:03

Witam. Proszę o przesłanie rysunków z wymiarami projektu oraz zestawienie materiałów na adres karolinaedyk@wp.pl Pozdrawiam

Karolina

+

2016-11-29 10:57

A gdzie mozna tu zaprojektowac stale schody ?
Witam Można skorzystać z rozwiązania zaprojektowanego w domu Flawia II http://www.dobredomy.pl/projekt/flawiaII/ .   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2016-11-28 23:36

A gdzie mozna tu zaprojektowac stale schody ?

v

+

2015-04-10 09:48

czy można zwiększyć kąt dachu do 40 stopni bo taki mam w planie przestrzennym zagospodarowania działki i czy w jakiś sposób można zagospodarować poddasze (nie chodzi mi o mieszkalne zagospodarowanie)
Dzień dobry,   Zmiana kąta nachylenia połaci dachowych jest możliwa do zaprojektowania. Poddasze można wykorzystać np. jako strych nieużytkowy. Wejście może odbywać się przez składane schody strychowe. Ewentualnie można zaprojektować schody stałe w ramach zmian do projektu. Zmiany w projekcie możne wprowadzić architekt na etapie adaptacji. Od naszej pracowni otrzyma Pan/Pani bezpłatną zgodę na ich wprowadzenie. Mogą również zaprojektować je architekci w naszej pracowni. Zmiany w projekcie katalogowym są dodatkowo płatne.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×