Rzuty

Salma III
Rzut parter
Salma III
Rzut działki

Elewacje

Salma III
Elewacja przód
Salma III
Elewacja boczna
Salma III
Elewacja boczna
Salma III
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Salma III to parterowy dom bez garażu, o prostej, przejrzystej bryle i bardzo funkcjonalnym układzie pomieszczeń. Elewacja w jasnych odcieniach podkreślona została drewnianą okładziną w ciepłym kolorze. Nowoczesny dach pokryty blachą w antracytowym kolorze idealnie współgra ze stolarką okienną i drzwiową. Od strony ogrodowej uwagę zwracają piękne, duże przeszklenia w salonie oraz w każdej sypialni. Niewielkie zadaszenie nad tarasem przełamuje prostą linię domu i dodaje charakteru. Pod względem użytkowym wnętrze domu podzielone jest na dwie strefy. Część dzienna to przestronny, przeszklony z każdej strony salon, połączony z jadalnią i kuchnią. Taki układ okien sprawia, że Salma III doskonale sprawdzi się także na mniej popularnych działkach, z wjazdem od południa czy zachodu. W pokoju dziennym zmieści się spory narożnik oraz rozkładany stół, swobodnie mieszczący całą rodzinę i przyjaciół. Kuchnia uzupełniona została o praktyczną spiżarnię, która świetnie sprawdzi się jako schowek. Całość strefy dziennej uzupełniona została o łazienkę oraz pomieszczenie gospodarcze, dostępne z wiatrołapu. Część nocna to trzy pokoje, w tym jeden z prywatną garderobą, pralnia oraz duża, wspólna łazienka. Każda z sypialni posiada wyjście na taras, dyskretnie oddzielony od głównej części wypoczynkowej niewielką ścianką. Projekt dostępny jest w wersjach z garażem dwustanowiskowym - Salma oraz Salma II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Strop gęstożebrowy prefabrykowano-monolityczny oraz strop żelbetowy monolityczny.

Instalacje

Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie gazowe z grzejnikami. Opcjonalnie można dokupić projekt wentylacji mechanicznej oraz projekt ogrzewania podłogowego za pomocą pompy ciepła.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu blachą.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Aluprof
Aluprof
Projekt domu
Logo Facebook

Dołącz do grupy budujących domy z grupy Salma

Dołącz >>

Kosztorys

Ceny
uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Ceny przy budowie
metodą gospodarczą

Kosztorysy dla systemu gospodarczego

Kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Wersja
ekonomiczna

Kosztorys w wersji ekonomicznej

Kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

258 000 zł 229 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony

Stan wykończony "pod klucz

Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

388 000 zł 343 000 zł 334 000 zł
Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

35 000 zł 31 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja

Instalacje

Instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.