PROJEKTY DOMÓW Z OGRODEM ZIMOWYM

PROJEKTY DOMÓW Z OGRODEM ZIMOWYM


Ogród zimowy to miejsce szczególne. Może być zielonym przez cały rok zakątkiem, pełnić funkcję jadalni, pokoju do pracy lub zabawy. Wybierając projekt domu, należy zawczasu zwrócić uwagę na możliwość jego lokalizacji.

Ogrody zimowe to rozwiązanie coraz częściej spotykane w jednorodzinnych domach. Jak wskazuje nazwa, to miejsca w których można cieszyć się otoczeniem roślin bez względu na porę roku. Oszklony i wypełniony egzotyczną zielenią, kwiatami i dodatkami, to prywatna, domowa oaza, która cieszy wszystkich domowników, zwłaszcza gdy na dworze sypie śnieg czy pada deszcz.

Kierunek – północ czy południe?

Jeśli ogród zimowy ma być wypełniony roślinami, należy zadbać o ich właściwe nasłonecznienie. Lokalizacja od południa zapewni największy dopływ światła słonecznego przez cały rok roślinom domowym i egzotycznym. Ogród po stronie wschodniej również będzie miejscem dobrze nasłonecznionym, ale krócej i intensywniej w ciągu dnia, przez co wymagać będzie lepszej wentylacji.

Lokalizacja od północy nie posłuży roślinom lubiącym słońce, ponieważ taki ogród będzie ciemny. Zimowy ogród po zachodniej stronie to najlepsze rozwiązanie, jeśli planuje się rośliny, które w czasie chłodów przenosi się z zewnątrz do domu. Takie miejsce ma dużo słońca po południu latem, ale zimą już zdecydowanie mniej.

Nie tylko rośliny

Ogród zimowy musi być przede wszystkim funkcjonalny. Pamiętaj, że małe pomieszczenie nie będzie komfortowe, dlatego zacznij planowanie zielonego zakątka, gdy masz do dyspozycji co najmniej 9 m². W takim pomieszczeniu mają zmieścić się nie tylko rośliny, ale też meble, stolik lub leżak. Jeśli chcesz stworzyć egzotyczny klimat, wybierz meble bambusowe lub rattanowe i kilka tropikalnych roślin. Nie zapomnij o wentylacji, inaczej wilgoć będzie zbierała się na szybach i innych elementach ogrodu. Pomogą tu okna z możliwością uchylania lub specjalne nawiewniki.

Moda na przeszklenia

Ogrody zimowe zawdzięczają swój urok dużym przeszkleniom, co służy roślinom, ale w czasie upałów może przeszkadzać domownikom. Dlatego pamiętaj o roletach, które nie tylko osłonią od nadmiaru światła, ale też służyć będą jako izolacja okien zimą i ochrona prywatności. Jako wykończenie podłogi najlepiej sprawdzi się odporny na wilgoć i zarysowania gres. Można też zdecydować się na drewno, ale musi należeć do wytrzymałych gatunków i zostać odpowiednio zaimpregnowane.

Koszt budowy ogrodu zimowego to nie lada wydatek, zaczynający się już od kilku tysięcy złotych za metr kwadratowy powierzchni. Wybierając projekt domu, warto zwrócić uwagę, czy przewiduje on ogród zimowy. Gdy już ukończysz inwestycję, dobudowywanie takiego ogrodu będzie większym kosztem. Lepiej więc zaplanować go na samym początku i cieszyć się jego pięknem przez lata.

Dom z ogrodem zimowym

Przykładem projektu domu z ogrodem zimowym jest Safona, którego powierzchnia użytkowa wynosi 152,20 m2. Safona jest domem piętrowym, który wyróżnia się nie tylko nowoczesną formą i funkcjonalnością rozwiązań. Ze względu na dużą powierzchnię, projekt dedykowany jest rodzinom pięcioosobowym. Na parterze mieści się strefa dzienna z salonem połączonym z jadalnią, kuchnią, gabinet, łazienka, garderoba, pom. gospodarcze oraz jednostanowiskowy garaż. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie oraz ogólnodostępna, duża łazienka. Ogród zimowy ma 9,8 m2 i zlokalizowany jest obok jadalni i pokoju dziennego, dzięki czemu wygodnie i łatwo wykorzystać zielony zakątek jako alternatywną jadalnię lub miejsce relaksu po posiłku.

 

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!