Koszt budowy garażu – jak go obliczyć?

Koszt budowy garażu – jak go obliczyć?


Budowa domu niemal zawsze wiąże się z budową garażu. Dojazd do pracy lub szkoły, zwłaszcza w miejscowościach zlokalizowanych pod miastem, często wiąże się z koniecznością posiadania przynajmniej jednego samochodu. Jakie elementy wziąć pod uwagę, aby obliczyć koszt budowy garażu? Czy garaż wolnostojący jest droższy od tego w bryle budynku i ile kosztuje wymurowanie garażu wolnostojącego? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym tekście.

Z tekstu dowiesz się:

 

 

Realny koszt budowy domu często uwzględnia budowę garażu, który jest z nim połączony – wiele nowoczesnych projektów domów zawiera taką informację. Niekiedy jednak dobudowa garażu do istniejącego budynku jest niemożliwa, dlatego nie pozostaje nic innego niż postawienie osobnej konstrukcji. Przeczytaj, jak prawidłowo oszacować koszt postawienia garażu wolnostojącego lub połączonego z domem.

Koszt budowy garażu w zależności od typu konstrukcji

Budowa garażu powinna być odpowiednio przemyślana. Dobrze zaprojektowany budynek spełni wiele funkcji jednocześnie – będzie nie tylko schronieniem dla samochodu, ale też miejscem do przechowywania narzędzi czy majsterkowania. Dlatego już na początku warto zastanowić się nad typem garażu.

Ze względu na rodzaj konstrukcji możesz zdecydować się na:

Czytaj też: Z czego zbudować garaż wolnostojący?

Koszt postawienia garażu jedno- i dwustanowiskowego

Kolejną istotną kwestią, która wpływa na koszt budowy garażu, jest jego powierzchnia, a także związana z nią liczba miejsc parkingowych. Podczas szacowania kosztów warto wziąć pod uwagę nie tylko obecne, ale też przyszłe potrzeby domowników, np. planowane powiększenie rodziny lub możliwość podjęcia przez małżonków pracy w dwóch różnych miejscach. W takim wypadku lepiej zdecydować się na garaż dwustanowiskowy – jednorazowa inwestycja będzie bowiem tańsza niż zlecanie kolejnego projektu i prac budowlanych w przyszłości. A jeśli jedno ze stanowisk stoi niewykorzystane przez dłuższy czas, może pełnić funkcję warsztatu lub garażu dla gości.

Dowiedz się więcej: Podwójny garaż nie tylko dla fanów motoryzacji

Jeżeli masz pewność, że jeden samochód w zupełności Ci wystarczy – np. mieszkasz w dobrze skomunikowanym mieście – możesz wybrać garaż jednostanowiskowy, który będzie tańszy w budowie i zajmie mniej miejsca. Jednak nawet wtedy warto zadbać, by było w nim odpowiednio dużo przestrzeni, np. do przechowywania narzędzi.

Poznaj projekty domów z jednostanowiskowym garażem – wybierz odpowiedni dla siebie!

Ile kosztuje wymurowanie garażu? O tym warto pamiętać

Podobnie jak w przypadku budowy domu, koszt postawienia garażu może być różny w zależności od rodzaju projektu, użytych materiałów czy powierzchni i typu konstrukcji. Planujesz budowę garażu? Pamiętaj, by podczas szacowania kosztów uwzględnić następujące elementy.

 

Sprawdź projekty domów z garażem lub garaży wolnostojących pracowni Dobre Domy – dzięki temu masz szansę poznać, a także znacznie ograniczyć koszty budowy garażu.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje