ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Szukasz małego domu parterowego z garażem dwustanowiskowym, który będzie nowoczesny i elegancki? Świetnie - projekt Justynian III spełni oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Otwarta przestrzeń dzienna zachwyca dużymi przeszkleniami, które sprawiają, że wnętrze to jest jasne i nowoczesne. Szczególną uwagę zwracają przesuwne okna balkonowe w salonie, zajmujące niemal całą ścianę. Gospodarzy domu ucieszy zapewnie spiżarnia, zlokalizowana bezpośrednio przy kuchni, oraz wiatrołap, w którym spokojnie zmieszczą się dwie szafy. W małym domu ważne jest każde miejsce, które można wykorzystać do przechowywania. Trzy sypialnie zaspokoją potrzeby 4-5-osobowej rodziny. Bezpośrednie wyjścia na taras z dwóch pokoi pozwolą na bliższy kontakt z naturą w letnie dni. Zewnętrzny kominek, umieszczony pod zadaszeniem, umożliwi korzystanie z uroków grillowania nawet w pochmurne dni. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Justynian II, bez garażu - Justynian oraz w wersjach o mniejszej powierzchni użytkowej: bez garażu Justynian Mały oraz z garażem jednostanowiskowym - Justynian Mały II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
218 000 zł 127 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
381 000 zł 264 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
76 200 zł 52 800 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA109.2 m²
+ Powierzchnia garażu39.9 m²
Powierzchnia zabudowy201.8 m²
Kubatura netto447.7 m³
Powierzchnia dachu286.0 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku7.0 m
Min. wymiary działki dł.19.97 m
Min. wymiary działki szer.26.52 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-04-11 05:41

8 godzin temu, Gość Kamila napisał: witam proszę o przesłanie rzutu z wymiarami poszczególnych pomieszczeń na emeila pkracz@wp.pl i proszę mi napisać czy można zrobić poddasze użytkowe do tego projekty schody w miejscu wc pozdrawiam Kamila    
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Istnieje możliwość zaadaptowania poddasza na użytkowe. Najlepszym miejscem na schody byłoby to gdzie znajduje się łazienka, tak jak to jest zrobione w projekcie Justynian Mały III: https://www.dobredomy.pl/projekt/justynianMalyIIp/ Pozdrawiam    

Dobre Domy

+

2019-04-10 21:04

witam proszę o przesłanie rzutu z wymiarami poszczególnych pomieszczeń na emeila pkracz@wp.pl i proszę mi napisać czy można zrobić poddasze użytkowe do tego projekty schody w miejscu wc pozdrawiam Kamila    

Kamila

+

2019-02-02 14:59

20 godzin temu, Gość Dominika napisał: Witam, Bardzo proszę o przesłanie rysunków z wymiarami poszczególnych pomieszczeń: grzelakowska@buziaczek.pl Pozdrawiam
Dzień dobry, Rysunki zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2019-02-01 18:24

Witam, Bardzo proszę o przesłanie rysunków z wymiarami poszczególnych pomieszczeń: grzelakowska@buziaczek.pl Pozdrawiam

Dominika

+

2018-03-14 08:12

Dzień dobry, w dniu dzisiejszym otrzyma Pan materiały szczegółowe. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.91.4.56
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×