Postaw na metamorfozę – odśwież ogród na wiosnę

Postaw na metamorfozę – odśwież ogród na wiosnę


Przywitaj wiosnę w swoim ogrodzie! Dowiedz się, o co musisz zadbać, żeby stał się idealnym miejscem do wypoczynku w trakcie cieplejszych miesięcy.

Wiosna przyszła – to już oficjalne. Jeśli etap sezonowych porządków w domu jest za Tobą, pomyśl o innej, równie ważnej przestrzeni, jaką jest ogród. To przecież część widoczna dla każdego, kogo zaprosisz do swoich czterech ścian – warto zatem, żeby prezentowała się jak najlepiej.

Jeżeli chcesz, żeby pięknego ogrodu zazdrościli Ci wszyscy sąsiedzi, czeka Cię sporo pracy. Taki wysiłek daje jednak ogrom satysfakcji i przede wszystkim świadomość, że sam zadbałeś o zieleń na swojej działce. Od czego zacząć prace?

Po pierwsze: drzewa i krzewy owocowe

Wymagają szczególnej pielęgnacji, więc warto poświęcić im więcej czasu. Przycinać należy je już pod koniec zimy. Dlaczego? W ten sposób dociera do nich więcej światła, przez co wydawane owoce są smaczniejsze, a ich intensywne kolory sprawiają, że pięknie prezentują się na stole. Jeśli chodzi o krzewy ozdobne, to przycina je się raczej w połowie marca. Do takich roślin należy między innymi budleja Dawida, tawuła japońska i hortensja bukietowa.

Na dbanie o ogród składa się nie tylko pielęgnacja roślin, lecz także zapobieganie ich chorobom. Jedną z nich jest kędzierzawość liści brzoskwini. Liście stają się wyraźnie zdeformowane, a ich barwa zmienia się na czerwoną. Pomoże oprysk, jednak nie później niż na etapie nabrzmiewania pąków. Kolejna popularne schorzenie to brunatna zgnilizna drzew. Kwiaty oraz liście zasychają i stają się brązowe, zaatakowane mogą zostać także owoce. Jak przeciwdziałać? Przed nowym sezonem obrywa się mumie z gałęzi, po czym niszczy. Wiosna to czas na opryskanie roślin. Nie pozwól, żeby choroby zaatakowały Twój ogród. Na stronie https://www.dobredomy.pl/poradnik/wokol-domu/jak-blisko-od-ogrodzenia-mozesz-posadzic-drzewa/ przeczytasz też o tym, jak blisko ogrodzenia mogą znajdować się drzewa.

Posprzątaj w ogrodzie

Co poza tym? Porządki. Usuń gałęzie oraz inne śmieci, które wylądowały w ogrodzie przez wiatr. Uważnie przejrzyj wszystkie krzewy. Może zalegają tam jakieś nadłamane gałęzie? Jeśli tak, pozbądź się ich przy pomocy sekatora.

Pielęgnacji potrzebuje również trawnik. Zaopatrz się w grabie i pozbądź się patyków, starych liści i suchej trawy. Jeśli nakłujesz trawę widłami, jest szansa, że przyspieszysz jej wzrost.

Idealne meble ogrodowe

Pamiętaj, że wiosna to doskonała okazja do rozpoczęcia sezonu odpoczynku na świeżym powietrzu. Wyjmij meble ogrodowe, nie zapominając o wcześniejszym wyczyszczeniu ich w odpowiedni sposób. Jeśli to Twoja pierwsza wiosna w nowym domu, zastanów się nad tym, jakie meble chcesz kupić. Przyda Ci się duży stół i krzesła – będą idealne podczas urządzania imprez ogrodowych lub grilla dla znajomych. Wiele osób decyduje się także na zakup huśtawki lub hamaka. W końcu nie ma nic przyjemniejszego niż popołudniowa drzemka w ogrodzie.

Pomyśl też o maluchach. Ogród to przestrzeń służąca zabawie i rozwojowi. Niektóre większe zabawki nadają się do umieszczenia w ogrodzie. Może warto zdecydować się na dziecięcy namiot, trampolinę, a w cieplejszych miesiącach – dmuchany basen? Milusińscy będą wniebowzięci.

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje