Postaw na metamorfozę – odśwież ogród na wiosnę

Postaw na metamorfozę – odśwież ogród na wiosnę


Przywitaj wiosnę w swoim ogrodzie! Dowiedz się, o co musisz zadbać, żeby stał się idealnym miejscem do wypoczynku w trakcie cieplejszych miesięcy.

Wiosna przyszła – to już oficjalne. Jeśli etap sezonowych porządków w domu jest za Tobą, pomyśl o innej, równie ważnej przestrzeni, jaką jest ogród. To przecież część widoczna dla każdego, kogo zaprosisz do swoich czterech ścian – warto zatem, żeby prezentowała się jak najlepiej.

Jeżeli chcesz, żeby pięknego ogrodu zazdrościli Ci wszyscy sąsiedzi, czeka Cię sporo pracy. Taki wysiłek daje jednak ogrom satysfakcji i przede wszystkim świadomość, że sam zadbałeś o zieleń na swojej działce. Od czego zacząć prace?

Po pierwsze: drzewa i krzewy owocowe

Wymagają szczególnej pielęgnacji, więc warto poświęcić im więcej czasu. Przycinać należy je już pod koniec zimy. Dlaczego? W ten sposób dociera do nich więcej światła, przez co wydawane owoce są smaczniejsze, a ich intensywne kolory sprawiają, że pięknie prezentują się na stole. Jeśli chodzi o krzewy ozdobne, to przycina je się raczej w połowie marca. Do takich roślin należy między innymi budleja Dawida, tawuła japońska i hortensja bukietowa.

Na dbanie o ogród składa się nie tylko pielęgnacja roślin, lecz także zapobieganie ich chorobom. Jedną z nich jest kędzierzawość liści brzoskwini. Liście stają się wyraźnie zdeformowane, a ich barwa zmienia się na czerwoną. Pomoże oprysk, jednak nie później niż na etapie nabrzmiewania pąków. Kolejna popularne schorzenie to brunatna zgnilizna drzew. Kwiaty oraz liście zasychają i stają się brązowe, zaatakowane mogą zostać także owoce. Jak przeciwdziałać? Przed nowym sezonem obrywa się mumie z gałęzi, po czym niszczy. Wiosna to czas na opryskanie roślin. Nie pozwól, żeby choroby zaatakowały Twój ogród. Na stronie https://www.dobredomy.pl/poradnik/wokol-domu/jak-blisko-od-ogrodzenia-mozesz-posadzic-drzewa/ przeczytasz też o tym, jak blisko ogrodzenia mogą znajdować się drzewa.

Posprzątaj w ogrodzie

Co poza tym? Porządki. Usuń gałęzie oraz inne śmieci, które wylądowały w ogrodzie przez wiatr. Uważnie przejrzyj wszystkie krzewy. Może zalegają tam jakieś nadłamane gałęzie? Jeśli tak, pozbądź się ich przy pomocy sekatora.

Pielęgnacji potrzebuje również trawnik. Zaopatrz się w grabie i pozbądź się patyków, starych liści i suchej trawy. Jeśli nakłujesz trawę widłami, jest szansa, że przyspieszysz jej wzrost.

Idealne meble ogrodowe

Pamiętaj, że wiosna to doskonała okazja do rozpoczęcia sezonu odpoczynku na świeżym powietrzu. Wyjmij meble ogrodowe, nie zapominając o wcześniejszym wyczyszczeniu ich w odpowiedni sposób. Jeśli to Twoja pierwsza wiosna w nowym domu, zastanów się nad tym, jakie meble chcesz kupić. Przyda Ci się duży stół i krzesła – będą idealne podczas urządzania imprez ogrodowych lub grilla dla znajomych. Wiele osób decyduje się także na zakup huśtawki lub hamaka. W końcu nie ma nic przyjemniejszego niż popołudniowa drzemka w ogrodzie.

Pomyśl też o maluchach. Ogród to przestrzeń służąca zabawie i rozwojowi. Niektóre większe zabawki nadają się do umieszczenia w ogrodzie. Może warto zdecydować się na dziecięcy namiot, trampolinę, a w cieplejszych miesiącach – dmuchany basen? Milusińscy będą wniebowzięci.

 

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).