Rzuty

Anatolia II
Rzut parter
Anatolia II
Rzut działki

Elewacje

Anatolia II
Elewacja przód
Anatolia II
Elewacja boczna
Anatolia II
Elewacja boczna
Anatolia II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Anatolia II to projekt klasycznego domu parterowego, który sprosta wymaganiom 4-5-osobowej rodziny. Ciekawa elewacja z okładziny klinkierowej w połączeniu z drewnianą stolarką wyróżniają budynek z otoczenia, a liczne przeszklenia pięknie doświetlają wnętrze domu. Strefa dzienna, która jest wyraźnie oddzielona od pozostałej części budynku, rozpoczyna się wiatrołapem z wydzielonym miejscem na szafę. Przestronny salon oraz jadalnia łączą się z otwartą kuchnią, w której zaprojektowano praktyczną spiżarnię. W części prywatnej do dyspozycji domowników są trzy sypialnie, największa z nich została zaprojektowana w formie modułu z własną garderobą oraz łazienką. Dla pozostałych domowników zaprojektowano drugą ogólnodostępną łazienkę i garderobę, pralnię oraz dodatkowe wc, które zlokalizowano w sąsiedztwie części wypoczynkowej. Część gospodarcza to dwustanowiskowy garaż i pomieszczenie gospodarcze, do którego mamy dostęp z wiatrołapu. Projekt dostępny jest z innym układem funkcjonalnym - Anatolia i Anatolia III, z dachem dwuspadowym - Anatol oraz Anatol II i w wersji ze strychem do adaptacji - Anatol III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 329 000 zł 290 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 494 000 zł 434 000 zł 425 000 zł
Elementy zewnętrzne 39 000 zł 34 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.