Pakiet dodatków


PROJEKT PREFABRYKOWANEJ WIĘŹBY DACHOWEJ

Jako alternatywę dla tradycyjnej więźby dachowej, dla wybranych projektów z naszej pracowni, przygotowaliśmy projekt prefabrykowanej konstrukcji dachowej firmy MiTek Industries Polska

Stosowanie prefabrykacji drewnianej konstrukcji dachowej to wiele zalet:

- niższe koszty realizacji,
- gwarantowana jakość,
- większe bezpieczeństwo,
- większa swoboda w projektowaniu.

DOKUMENTACJA DOŁĄCZANA JEST BEZPŁATNIE DO PROJEKTU W WERSJI PAPIEROWEJ.

Można ją również pobrać w wersji elektronicznej z naszej strony internetowej pod adresem http://www.dobredomy.pl/projekty/dokumenty-do-pobrania/. Do pobrania jest również prezentacja w formacie 3D.

O dostępność dokumentacji dla wybranego projektu proszę dowiadywać się pod numerem telefonu 71 3520442 lub mailowo na adres info@dobredomy.pl .

Projekty  konstrukcji dachowych z prefabrykowanych wiązarów łączonych płytkami kolczastymi

Prefabrykacja więźby dachowejprefabrykowana więźba dachowa

Podobnie jak okna i drzwi tak i więźba może zostać wyprodukowana w fabryce. Na budowie następuje tylko szybki montaż całej konstrukcji z przywiezionych elementów - wiązarów. Najczęściej wykonuje się takie składanie gotowej więźby z pomocą dźwigu.

Elementem łączącym poszczególne części wiązarów jest płytka kolczasta. Jest to blacha ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej z wytłoczonymi z jednej strony kolcami. Po wprasowaniu z obu stron w dołączone do siebie elementy tarcicy tworzy mocne i stabilne połączenie. Takie prasowanie nie można wykonać na budowie ponieważ wiązary powstają na specjalistycznych stanowiskach, które pełnią dwojakiego rodzaju funkcje:

a) wtłaczają płytki pod naciskiem 23-50 ton,

b) stanowią szablon elementu gwarantując precyzję wymiarów (a co za tym idzie idealnie równe połacie dachowe do pokrycia).

Zalety konstrukcyjne prefabrykowanych wiązarów

Wiązary z płytkami kolczastymi to nie specyficzny sposób połączenia tradycyjnych konstrukcji ciesielskich lecz  inne rozwiązanie konstrukcyjne. Przy domach parterowych bez mieszkalnego poddasza kratownice stanowią równocześnie konstrukcję stropu. Dzięki temu można wyeliminować kosztowny strop betonowy. Ponieważ wiązary opierają się wyłącznie na ścianach zewnętrznych żadna ze ścian wewnątrz nie jest nośna. Poprzez to mamy całkowitą swobodę podziału przestrzeni na poszczególne pomieszczenia. Często można wygospodarować jeszcze w konstrukcji dachu pomieszczenie na strych.

Przy domach z poddaszem użytkowym podstawową zaletą wiązarów jest możliwość uzyskania poddasza bez słupów, które ograniczają swobodę zagospodarowania przestrzeni. Pas dolny wiązarów może być też konstrukcją stropu.

W każdym przypadku korzystanie z prefabrykowanych wiązarów to:

a) szybki montaż,

b) z góry znany dokładny całkowity koszt więźby („bez niespodzianek”),prefabrykowana więźba dachowa

c) gwarancja zastosowania właściwego, zgodnego z projektem budowlanym i polskimi normami drewna konstrukcyjnego,

d) eliminacja składowania materiału na budowie, co powoduje ryzyko kradzieży lub zniszczenia,

e) wiarygodna gwarancja dostawcy – zakładu przemysłowego.

Zamawianie  prefabrykowanej więźby

Zamawiając prefabrykowaną więźbę nie jesteśmy obciążeni obowiązkiem zakupienia materiału, okuć ciesielskich, gwoździ, impregnatu itd.  Wszystko  dostarcza producent wiązarów i jest to wliczone w cenę. Wiązary można zamówić z montażem („na gotowo”) lub też kupić je do zmontowania we własnym zakresie. Wówczas zakład wiązarów dostarczy wszelkie potrzebne rysunki i instrukcje.

Prefabrykowana więźba w projektach pracowni „Dobre Domy”

W projektach typowych pracowni „Dobre Domy” znajdziecie Państwo wersję więźby z prefabrykowanych wiązarów. Wraz z dokumentacją otrzymacie Państwo wykaz zakładów prefabrykacji oraz ich punktów dystrybucyjnych, gdzie należy zamawiać wiązary. Producenci posiadają własnych  projektantów i, w razie potrzeby, mogą dokonywać ewentualnych zmian w projekcie więźby związanych  np. ze zmianą pokrycia dachowego. Mogą też dostosować przekroje wiązarów do  standardowych profili tarcicy jakimi posługuje się dana fabryka.

 ZOBACZ ZDJĘCIA z realizacji prefabrykowanej więźby dachowej na naszych domach.

"RoofCon Viewer" – darmowy program dla inwestorówprefabrykowana więźba dachowa

Mitek Industries – dostawca technologii prefabrykacji konstrukcji z płytkami kolczastymi, stworzył bezpłatne, proste w obsłudze oprogramowanie do oglądania projektów więźby w tym systemie. Dzięki temu programowi można zobaczyć cały dach jak też jego poszczególne elementy. Można wydrukować interesujące detale czy dokonać pomiarów. Aby móc skorzystać z tej bezpłatnej możliwości należy najpierw zainstalować program „RoofCon Viewer”. Następnie można już  otwierać projekty z załączonych plików. Instrukcja przedstawia jak należy posługiwać się poszczególnymi funkcjami.

Program RoofCon Viewer: pobierz

Instrukcja obsługi RoofCon Viewer: pobierz


PROJEKT PREFABRYKOWANEJ WIĘŹBY DACHOWEJ
Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje