ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Poszukują Państwo funkcjonalnego domu parterowego, który zaspokoi potrzeby wszystkich mieszkańców? Projekt domu Zenit to projekt, który spełni te oczekiwania. Zenit to niewielki dom przeznaczony dla 4-osobowej rodziny. Zaletą jego jest przestronny pokój dzienny z kominkiem, połączony funkcjonalnie z jadalnią. Trzy sypialnie, w tym jedna z własną łazienką i bezpośrednim wyjściem na taras. Oprócz pom. gospodarczego, znajdującego się bezpośrednio przy wejściu do domu, garaż posiada dodatkowo aneks gospodarczy. Dzięki prostym rozwiązaniom konstrukcyjnym i nieskomplikowanej bryle jest on niedrogi w budowie i eksploatacji.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Marcin Michalski

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
226 000 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
326 000 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
65 200 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA115.3 m²
+ Powierzchnia garażu24.6 m²
Powierzchnia zabudowy173.4 m²
Kubatura netto393.2 m³
Powierzchnia dachu235.0 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku6.7 m
Min. wymiary działki dł.26.78 m
Min. wymiary działki szer.19.78 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek3
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2016-10-26 21:11

witam ,ja również jestem zainteresowany kasztami orientacyjnymi tej budowy .Proszę o odpowiedź na adres gabrys54@wp.pl
  Dobry wieczór, ja także jestem ciekawa ile kosztuje wybudowanie takiego domu do stanu deweloperskiego? Proszę o odpowiedź na adres pannaniedzwiedzia@gmail.com

Marta

+

2015-04-30 07:25

witam, mam takie pytanie czy mógłby mi ktoś zdradzić z osób które budowały ten domek jakie koszta były całkowite tego projektu? chciałbym to wiedzieć bo nie wiem czy mój budżet mi na to pozwoli. Proszę o odpowiedź na moj adres mailowy gobi48@o2.pl
witam ,ja również jestem zainteresowany kasztami orientacyjnymi tej budowy .Proszę o odpowiedź na adres gabrys54@wp.pl

Ryszard

+

2015-02-06 14:06

Witam! Czy garaż można powiększyć na 2- stanowiskowy (34-36 m2)? pozdrawiam Adam
Witam Można na etapie adaptacji projektu Zenit poszerzyć w nim garaż na dwustanowiskowy. Nasza Pracownia wystawi zgodę na taką zmianę.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2015-02-06 10:47

Witam! Czy garaż można powiększyć na 2- stanowiskowy (34-36 m2)? pozdrawiam Adam

Adam

+

2014-09-12 13:13

Jaka jest możliwość obniżenia wysokości domu (warunki zabudowy do 7,5m, kąt dachu do 38%) ?
Dzień dobry,   Wysokość projektowanego domu ZENIT wynosi 6.72m, natomiast kąt dachu 25st (46,6%) , w związku z czym dom spełnia warunek wysokości, jednak konieczne będzie zmniejszenie kąta nachylenia połaci dachowych. Obniżyć budynek możemy poprzez obniżenie poziomu posadzki parteru (posadzka znajduje się obecnie 50 cm ponad projektowanym poziomem terenu). Możemy również zmniejszyć wysokość pomieszczeń. Obecnie wysokość pomieszczeń jest równa 2.70m natomiast minimalna wymagana przepisami wysokość dla pokoi w budynkach mieszkalnych wynosi 2.50m. Zmniejszenie kąta dachu również spowoduje obniżenie budynku.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 34.204.43.11
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×