Kilka kroków od budowy domu – jak odpowiednio przygotować plac?

Kilka kroków od budowy domu – jak odpowiednio przygotować plac?


Jak powinien wyglądać właściwie przygotowany plac budowy? Wiedza na ten temat jest bardzo ważna dla każdego inwestora – odpowiednie prace determinują późniejsze etapy budowania domu.

Plac budowy – do momentu, w którym na działce stanie Twój nowy dom, zostało jeszcze dużo czasu, jednak Ty i tak czujesz entuzjazm. Słusznie! Udało Ci się przebrnąć przez tak trudne etapy jak formalności związane z zakupem działki, wybór projektu budowlanego, czy też załatwienie pozwolenia na budowę. Roboty niedługo ruszają, jednak miejsce potrzebuje odpowiedniego przygotowania, aby wszystko mogło pójść sprawnie i zgodnie z przewidzianym planem.

Plac budowy – ogrodzenie

To, jak powinien wyglądać właściwie przygotowany teren pod budowę domu, określa prawo. Ma to zapewnić bezpieczeństwo wykonawcom, jak również wszystkim osobom postronnym, które znajdą się na miejscu. O czym warto wiedzieć?

Ważnym elementem, który znajdzie się na każdym (dobrze przygotowanym) placu budowy są tablice ostrzegawcze. Trzeba je postawić przede wszystkim w miejscach niebezpiecznych (wykopy, strefa spadania przedmiotów z wysokości).

Wyrównanie terenu

Teren budowy musi zostać wyrównany – to znacząco ułatwi poruszanie się po nim. W tym celu należy usunąc żyzną warstwę gleby, czyli humus i zorganizować miejsce, gdzie wywożona będzie ziemia (jeśli oczywiście nie ma takiego na samej działce). Przydatne będzie też sprawdzenie nośności gruntu – pozwala to określić, czy ziemia nie jest zbytnio nawodniona i czy nie będzie potrzebne utwardzenie jej. Niezbędne będą badania geotechniczne, które pomogą w dokładnym zaplanowaniu prac fundamentowych.

Składowanie materiałów, toalety, śmietnik

Do kolejnych etapów przygotowania placu budowy należą:

Wycinka drzew

Przed wbiciem pierwszej łopaty, należy jeszcze rozwiązać kwestię drzew znadujących się na działce. Często utrudniają prace budowlane, jednak ich samodzielna wycinka może skończyć się naprawdę dużą karą finansową. Konieczne jest uzyskanie pozwolenia, które wydaje nadleśnictwo lub urząd gminy. Nie jest to jednak stała zasada. Bez zezwolenia możesz wyciąć drzewo owocowe lub takie, którego wiek nie przekracza dziesięciu lat.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).