Przyłączenie domu do sieci wodociągowej i kanalizacji – najważniejsze formalności

Przyłączenie domu do sieci wodociągowej i kanalizacji – najważniejsze formalności


Przyłączenie budynku do sieci wodociągowo-kanalizacyjnej wymaga spełnienia wielu formalności, o których warto zacząć myśleć z odpowiednim wyprzedzeniem. Przeczytaj, co jako inwestor musisz zrobić, żeby wszystko odbyło się bezproblemowo.

Działkę można kupić uzbrojoną lub nieuzbrojoną, czyli wyposażoną w przyłącza do mediów bądź nie. To wpływa oczywiście na ceny takich posiadłości. Jeśli zdecydowałeś się na kupno działki nieuzbrojonej, musisz na własną rękę zadbać o przyłączenie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Specjaliści Dobrych Domów przypominają o kolejności:

Skąd wziąć podstawowe informacje na temat finansowania budowy domu? Poznaj odpowiedź na to pytanie.

Pozostało jedynie podpisanie umowy o zaopatrzenie w wodę oraz odprowadzenie ścieków. Przypomnijmy, że wszystkie powyższe formalności są regulowane przez Ustawę o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Warto podkreślić, że inwestor pokrywa całkowity koszt powstania przyłączy wodnych oraz kanalizacyjnych, płacąc za warunki przyłączenia, projekty czy elementy potrzebne do realizacji każdego kolejnego etapu.

Zobacz też inne formalności, które musisz załatwić w przed lub w trakcie budowy domu.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).