Rzuty

Marcelina III
Rzut parter
Marcelina III
Rzut poddasze
Marcelina III
Rzut działki

Elewacje

Marcelina III
Elewacja przód
Marcelina III
Elewacja boczna
Marcelina III
Elewacja boczna
Marcelina III
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Marcelina III to projekt domu z użytkowym poddaszem, idealny dla 4-6-osobowej rodziny, ceniącej sobie nowoczesny styl. Wejście do domu znajduje się w podcieniu, osłaniającym od wiatru i deszczu. W wiatrołapie przewidziano miejsce na szafę, a dodatkowo tuż obok zaprojektowano wejście do dwustanowiskowego garażu, a dalej do pomieszczenia gospodarczego, które posiada wyjście na ogród. Parter domu zajmuje otwarta strefa dzienna, na którą składa się salon, jadalnia oraz otwarta kuchnia. Tuż przy kuchni znajduje się bardzo wygodna i praktyczna spiżarnia. Dopełnieniem funkcji parteru jest łazienka oraz gabinet. Poddasze domu to typowa strefa prywatna domowników - znajdują się tam cztery sypialnie, duża łazienka oraz pralnia. Projekt jest dostępny o mniejszej powierzchni użytkowej - Marcelina II i Marcelina IV oraz z garażem jednostanowiskowym - Marcelina.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami stropu monolitycznego.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 321 000 zł 252 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 534 000 zł 412 000 zł 399 000 zł
Elementy zewnętrzne 42 000 zł 31 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.