Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Ariadna I


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ewelina.81

co do powiekszenia kuchni to jezeli zostawimy spiżarnie to w gre wchodzi tylko bardzo duza zmiana,a mianowicie przesuniecie sciany z oknem kuchni bardziej do przodu zmniejszajac to zadaszenie i wiatrołap,taka jest moja propozycja.Zreszta szerokosc wiatrołapu to 2m,zostawiajac 90cm na drzwi wejsciowe można by bylo nawet o 1m kuchnie przesunac do przodu.Ja kazałam zlikwidowac spizarnie robiac jednoczesnie wyjscie na hol i wydluzajac miejsce na szafki w kuchni.Zastanawiam sie nad umiejscowieniem w tym miejscu,czyli gdzie jest obecnie spizarnia) na tej scianie od okna na samym koncu lodówki.Wszyscy tak odradzaja zabudowywanie lodówek a tym samym scianka ze szafkami w kuchni i szafa od strony holu przysłanialaby ta lodówke i nie byloby jej widac dopiero po wejsciu do kuchni.Poza tym rozmawialam z kolezanka której projektant wnetrz doradzal ze powinno sie dac wyjscie z kuchni jak najblizej wejscia głównego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do powiekszenia kuchni to jezeli zostawimy spiżarnie to w gre wchodzi tylko bardzo duza zmiana,a mianowicie przesuniecie sciany z oknem kuchni bardziej do przodu zmniejszajac to zadaszenie i wiatrołap,taka jest moja propozycja.Zreszta szerokosc wiatrołapu to 2m,zostawiajac 90cm na drzwi wejsciowe można by bylo nawet o 1m kuchnie przesunac do przodu.Ja kazałam zlikwidowac spizarnie robiac jednoczesnie wyjscie na hol i wydluzajac miejsce na szafki w kuchni.Zastanawiam sie nad umiejscowieniem w tym miejscu,czyli gdzie jest obecnie spizarnia) na tej scianie od okna na samym koncu lodówki.Wszyscy tak odradzaja zabudowywanie lodówek a tym samym scianka ze szafkami w kuchni i szafa od strony holu przysłanialaby ta lodówke i nie byloby jej widac dopiero po wejsciu do kuchni.Poza tym rozmawialam z kolezanka której projektant wnetrz doradzal ze powinno sie dac wyjscie z kuchni jak najblizej wejscia głównego.

 

witam.

 

Proszę wziąć pod uwagę, że między spiżarnia a szafą wnękowa znajduje się komin wentylacyjny. Jego też trzeba przeprojektować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość beata

HEJKA.-

ZAZDROSZCZE CI RLUK,ZE JESTES NA TAKIM ETAPIE BUDOWY,MY W PLANIE MAMY POCZATEK POŁOWA MARCA,ALE CORAZ BARDZIEJ NAS TO PRZERAZA.ALE W KOŃCU NIE MY PIERWSI I OSTATNI.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość ewelina.81

Witam

Ściany budowaliśmy z pustaka max firmy LEIER http://www.leier.pl/tarnow/ofirmie/1100_dane_firmy.php

 

Wymiary naszego domu są zgodne z projektem. Jedynie ścianka kolankowa jest podniesiona o 2 pustaki.

 

A czy macie wyliczone może ile wyszło Wam pustaków?Jakiej grubosci jest ten Leier?Bardzo cenna informacja.Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest mozliwosc powiekszenia tego proejktu na etapie adaptacji tak aby zwiekszyc powierznie uzytkowa?

 

N. poprzez przedluzenie garazu w strone frontu co pozwoli wygospodarowac dodatkowe pom. gosp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest mozliwosc powiekszenia tego proejktu na etapie adaptacji tak aby zwiekszyc powierznie uzytkowa?

 

N. poprzez przedluzenie garazu w strone frontu co pozwoli wygospodarowac dodatkowe pom. gosp.?

 

Witam,

Istnieje możliwośc wprowadzenia w projekcie interesujących Panią zmian w ramach jego adaptacji. Może je Pani zlecić naszej pracowni lub architektowi adaptującemu, z którym ustala Pani koszt oraz termin adaptacji. W przypadku zainteresowania możliwością skorzystania z naszych usług proszę o kontakt na adres mailowy: info@dobredomy.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina35

Domek piękny, ale zdecydowanie brakuje w nim około 10metrów kwadratowych powierzchni na dole. Nieustawny dół, łazienka na środku, gdzie nie otworzy się okna, bo go nie ma, i zbyt małe pomieszczenie gospodarcze. Nie wiem czy projektant przewidział możliwość zainstalowania kotła na paliwo stałe, ale zdecydowanie za mało miejsca jest w tym pomieszczeniu. Nawet jak się zmieści to będzie trzeba donosić opał z... no właśnie pytanie skąd??? Projektant mógłby go trochę zmodernizować i wstawić polepszoną, większą wersję jako Ariadna 1a, 2b, 3c lub po prostu jako nowa kolejna Ariadna. Wg kosztorysu w tym przedziale cenowym z takim metrażem nie spotkałam jeszcze droższego domu od Ariadny. Nadal uważam, że dom jest godny polecenia, ale po modernizacji. Nie chciałabym usłyszeć odpowiedzi, że może mi to zrobić mój architekt, projektant. Chciałabym to widzieć przed zakupem na stronie internetowej i tutaj prośba do projektanta Ariadny aby przychylił się mojej opinii. Może ktoś jeszcze mnie poprze? Może to zmotywuje Pana projektanta:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek piękny, ale zdecydowanie brakuje w nim około 10metrów kwadratowych powierzchni na dole. Nieustawny dół, łazienka na środku, gdzie nie otworzy się okna, bo go nie ma, i zbyt małe pomieszczenie gospodarcze. Nie wiem czy projektant przewidział możliwość zainstalowania kotła na paliwo stałe, ale zdecydowanie za mało miejsca jest w tym pomieszczeniu. Nawet jak się zmieści to będzie trzeba donosić opał z... no właśnie pytanie skąd??? Projektant mógłby go trochę zmodernizować i wstawić polepszoną, większą wersję jako Ariadna 1a, 2b, 3c lub po prostu jako nowa kolejna Ariadna. Wg kosztorysu w tym przedziale cenowym z takim metrażem nie spotkałam jeszcze droższego domu od Ariadny. Nadal uważam, że dom jest godny polecenia, ale po modernizacji. Nie chciałabym usłyszeć odpowiedzi, że może mi to zrobić mój architekt, projektant. Chciałabym to widzieć przed zakupem na stronie internetowej i tutaj prośba do projektanta Ariadny aby przychylił się mojej opinii. Może ktoś jeszcze mnie poprze? Może to zmotywuje Pana projektanta:) Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Skoro tyle wad ma ariadna,to czemu nie poszuka pani projektu godnego pani uwagi.?Ja wybrałam z mężem ten projekt i jestem zadowolona.Wiadomo,że każda rodzina adaptuje projekt do swoich potrzeb-w końcu każdemu do szczęścia jest potrzebne cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina35

Bo z zewnątrz jest właśnie taki jaki sobie wymarzyłam. O takim domku marzyłam. Tylko wnętrze nam nie odpowiada, jednak mam nadzieję, że Pan Abramowicz się przychyli do mojej prośby, i że powstanie kolejna Ariadna. Byłabym bardzo wdzięczna. Dlatego właśnie dałam szansę temu projektowi i czekam na odpowiedź. Mam na uwadze jeszcze 3 inne projekty zbliżone do Ariadny, ale wyglądem są dalej od niej. Wnętrza za to dogodniejsze... ale zakochałam się w w tej Ariadnie i liczę na pana A. Projekt musimy kupić najpóźniej do sierpnia, z budową chcemy ruszyć w przyszłym roku! Droga Beo, jednym spasuje wnętrze, innym nie. Znalazłaś się w gronie osób, którym cała Ariadna się spodobała! O gustach się nie rozmawia,prawda?! Piszesz o adaptacji... Uważam, że zbyt aby dodać te kilka metrów kwadratowych, trzeba powiększyć cały budynek. Wtedy konstrukcja dachu też się zmienia. To nie jest tylko przestawianie pomieszczeń...

Nie krytykuję tego projektu, tylko proszę o zmianę, kolejną opcję do wyboru! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina.81

A czy możesz napisać w jakiej miejscowości będziesz budować Ariadnę?

 

Witam,

Budujemy w okolicach Sieradza,a dokładniej Warty.Planujemy rozpoczac budowe w sierpniu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina.81

Jakos nie wyobrazam sobie zeby powstawały wersje projektów na zyczenie klienta.Bo ile ludzi tyle pewnie byłoby wersji.Kupilismy ten projekt bo podobal nam sie jego wyglad zewnetrzny i srodek.Nie zmienilismy nic,oprócz likwidacji spizarni kosztem wyjscia na hol.Ale zgadzam sie ze na dole mogłoby byc wiecej m2,miedzy innymi w salonie i pomieszczeniu gospodarczym.Ja bede miec piec na ekogroszek i projektant który adaptował projekt powiedzial ze pomieszczenie jest małe ale piec sie zmiesci.My bedziemy miec drugi garaz z tyłu domu i tam bedziemy trzymac opał.Wiec jakies rozwiazanie jest.Salon,zawsze myslalam ze mógłby miec 27-30m2.I tego troche sie obawiam bo kolezanka ma 24m2 i narzeka ze jest za mały a Ariadna ma 25m2.Ale moze to wystarczy.Jak kupilismy projekt myslalam nawet żeby poszerzyc projekt,tzn nie garaz a sciane od salonu o 1m,a wtedy wszystko byłoby szersze i salon i pomieszczenie i gabinet.Ale bałam sie tej zmiany dachu ze nie bedzie juz tak samo domek wygladał.Ale mysle ze to co jest powinno wystarczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie ile kosztuje doprojektowanie piwnicy pod domem?

 

Witam,

Istnieje możliwość doprojektowania podpiwniczenia w ramach adaptacji projektu. Może Pani zlecić wprowadzenie tej zmiany architektowi adaptującemu lub naszej pracowni.

W celu uzyskania dokładniejszych informacji prosze o kontakt mailowy na adres: info@dobredomy.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...