Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Ariadna I


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
Gość markitok

Witam, mam pytanie do Rluk'a, czy robiłeś instalacje odgromową budynku, czy taka instalacja jest konieczna do wykonania, w projekcje jest tylko wzmianka, że instalacja taka jest zalecana do wykonania. Drugie pytanie mam takie czy w tym wykuszu na parterze zbroiłeś dwa słupy SL, czy po prostu postawiłeś ścinę i finito...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, mam pytanie do Rluk'a, czy robiłeś instalacje odgromową budynku, czy taka instalacja jest konieczna do wykonania, w projekcje jest tylko wzmianka, że instalacja taka jest zalecana do wykonania. Drugie pytanie mam takie czy w tym wykuszu na parterze zbroiłeś dwa słupy SL, czy po prostu postawiłeś ścinę i finito...?

 

 

taniej ubezpieczyć zamiast inwestować w instalacje odgromowa :P

 

wykusz zrobiony jest z pustaków ceramicznych, z których cały dom jest postawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie wyobrazam sobie zeby powstawały wersje projektów na zyczenie klienta.Bo ile ludzi tyle pewnie byłoby wersji.Kupilismy ten projekt bo podobal nam sie jego wyglad zewnetrzny i srodek.Nie zmienilismy nic,oprócz likwidacji spizarni kosztem wyjscia na hol.Ale zgadzam sie ze na dole mogłoby byc wiecej m2,miedzy innymi w salonie i pomieszczeniu gospodarczym.Ja bede miec piec na ekogroszek i projektant który adaptował projekt powiedzial ze pomieszczenie jest małe ale piec sie zmiesci.My bedziemy miec drugi garaz z tyłu domu i tam bedziemy trzymac opał.Wiec jakies rozwiazanie jest.Salon,zawsze myslalam ze mógłby miec 27-30m2.I tego troche sie obawiam bo kolezanka ma 24m2 i narzeka ze jest za mały a Ariadna ma 25m2.Ale moze to wystarczy.Jak kupilismy projekt myslalam nawet żeby poszerzyc projekt,tzn nie garaz a sciane od salonu o 1m,a wtedy wszystko byłoby szersze i salon i pomieszczenie i gabinet.Ale bałam sie tej zmiany dachu ze nie bedzie juz tak samo domek wygladał.Ale mysle ze to co jest powinno wystarczyc.

 

my powiększyliśmy salon, zlikwidowaliśmy ściankę przy klatce schodowej (od strony salonu). Schody będziemy robic podwieszane i będą widoczne z salonu.

 

zaprojektowana klatka schodowa jest fatalna. Nie będzie widać schodów i będzie bardzo ciemna, wiec nie obejdzie się bez oświetlenia ledowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Rluk

Zgadzam się, klatka schodowa jest fatalna. Też zastanawiamy się nad wyburzeniem ściany od strony salonu. Tylko trzeba będzie wstawić podciąg i słup, co niestety troszkę szpeci. A może jakoś innaczej to rozwiązaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Rluk

Zgadzam się, klatka schodowa jest fatalna. Też zastanawiamy się nad wyburzeniem ściany od strony salonu. Tylko trzeba będzie wstawić podciąg i słup, co niestety troszkę szpeci. A może jakoś innaczej to rozwiązaliście?

 

Ja to rozwiązałem w taki właśnie sposób, konstruktor przeliczał zmianę stropu teriva na żelbetowy i wyrzucenie w/w ścianki. W jej miejsce postawiony jest słup/filar przy pierwszym stopniu schodów. Myślę, że w tym miejscu najmniej będzie szpecić, jedyny dylemat mam taki czy słup zrobić okrągły czy kwadratowy:)

 

Ja jestem takiego zdania, że jak już coś robić to porządnie dlatego też inwestuje w instalacje odgromową, to już będzie na lata. Na firmy ubezpieczeniowe nawet nie liczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozwiązałem w taki właśnie sposób, konstruktor przeliczał zmianę stropu teriva na żelbetowy i wyrzucenie w/w ścianki. W jej miejsce postawiony jest słup/filar przy pierwszym stopniu schodów. Myślę, że w tym miejscu najmniej będzie szpecić, jedyny dylemat mam taki czy słup zrobić okrągły czy kwadratowy:)

 

Ja jestem takiego zdania, że jak już coś robić to porządnie dlatego też inwestuje w instalacje odgromową, to już będzie na lata. Na firmy ubezpieczeniowe nawet nie liczę ;)

 

my robiliśmy stropy żelbetonowe. W projekcie są dwa filary, jeden zamurowany w ściance między schodami, a drugi na środku domu też zamurowany w szafie koło kuchni wiec ich nie widać. Na stropie mamy dodatkowe krzyżujące się belki (jedna nad salonem) więc spokojnie nie musimy mieć tej ścianki k. schodów

post-85-1309727264,572_thumb.jpg

post-85-1309727275,7421_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina.81

domyslam sie ze klatka schodowa jest fatalna i pewnie strasznie ciemna,nawet myslalam czy nie kazac architektowi dorysowac jakiegos okna dachowego nad klatka ale szczerze nawet sie nie orientowalam czy to jest możliwe.Przeraza mnie ze bedzie tam ciemno.Myslałam tez o właczeniu schodów do salonu bo wtedy optycznie salon sie zwieksza ale to tak jakby dwa rózne pomieszczenia połaczyc ze soba.Rzecz gustu,wiadomo.A jesli moglabym doradzic to filar kwadratowy.Zawsze mozna z nim cos zakombinowac,np. obłozyc kamieniem czy drzewem.No i nie wiem czemu ale kwadratowy jest dla mnie bardziej nowoczesny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina.81

niech mi ktos sensownie napisze jak tu wstawic zdjecia albo miniaturki, nie z realizacji tylko mam pare zdjec z aranzacji m.in tego filaru i wlaczenia schodów do salonu ale za chiny nie moge ich wstawic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-109-1310679119,4425_thumb.jpg

Ja to rozwiązałem w taki właśnie sposób, konstruktor przeliczał zmianę stropu teriva na żelbetowy i wyrzucenie w/w ścianki. W jej miejsce postawiony jest słup/filar przy pierwszym stopniu schodów. Myślę, że w tym miejscu najmniej będzie szpecić, jedyny dylemat mam taki czy słup zrobić okrągły czy kwadratowy:)

 

Ja jestem takiego zdania, że jak już coś robić to porządnie dlatego też inwestuje w instalacje odgromową, to już będzie na lata. Na firmy ubezpieczeniowe nawet nie liczę ;)

 

znalezione zdjecie z filarem i właczeniem klatki schodowej do salonu.A taki kominek bedzie u nas poniewaz my nie przesuwalismy go w inne miejsce,zostanie troche przesuniety i bedzie rogowy

post-109-1310679220,7888_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z prośbą, chcemy budować Ariadnę II poproszę o zdjęcia i istotne uwagi z etapów budowy.

Mogą być również zdjęcia z Ariadny I i III.

Podaje adres mala64@autograf.pl

Będę wdzięczna za wszelkie rady i udzieloną pomoc.

Będziemy budować w okolicach Łodzi, jeżeli ktoś ma w tej okolicy Ariadnę proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z prośbą, chcemy budować Ariadnę II poproszę o zdjęcia i istotne uwagi z etapów budowy.

Mogą być również zdjęcia z Ariadny I i III.

Podaje adres mala64@autograf.pl

Będę wdzięczna za wszelkie rady i udzieloną pomoc.

Będziemy budować w okolicach Łodzi, jeżeli ktoś ma w tej okolicy Ariadnę proszę o kontakt.

 

W dziale "Umieść zdjęcia Swojego Domu" zamieściłem kilka zdjęć z budowy. Garaż zmieniony jest na kotłownie i w tym przypadku w miejscu bramy garażowej są drzwi i okienko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość markitok

Witam,

Ja swoją Ariadnę I buduję w okolicach Bełchatowa (woj. łódzkie), zamieniłem terrive na żelbeton i właśnie na takim etapie budowy aktualnie się znajduję. Mam nadzieję, że po zalaniu stropu będzie już lekko z górki...ściankę kolankową zamierzam podnieść do 98cm (Cerpol Kozłowice MegaMax) Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My budujemy systemem gosp. (nowosądeckie)i do tej pory wyszło ok 80 tys ( z tym, że nie ma jeszcze dachu ale wszystkie materiały są).

Mam pytanie: ile kosztowałao wykonanie więźby?

 

w moim przypadku koszt robocizny wykonania więźby dachowej, położenia dachówki, orynnowania i wszystkiego co z dachem związane to 17 tys zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My budujemy systemem gosp. (nowosądeckie)i do tej pory wyszło ok 80 tys ( z tym, że nie ma jeszcze dachu ale wszystkie materiały są).

Mam pytanie: ile kosztowałao wykonanie więźby?

 

proponuje przygotować ok 50tys i więcej :)

 

- więzba ok 8-10tyś

- dachówka + dodatki blacharskie 20-40 tyś (zalezy od producenta i koloru)

- robocizna 10-15tyś

 

na szczęscie to juz za nami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zainteresowani jesteśmy projektem domu Ariadna III. Jednak przed ostatecznym zakupem zależy nam na obejrzeniu tego domu w rzeczywistości. W związku z tym mamy prośbę, czy udostępniłby ktoś nam ten dom Ariadna I, II lub III (gdyż są bardzo podobne) do obejrzenia? Najlepej w województwie podkarpackim lub najbliższych okolicach. Bardzo prosimy o kontakt d.lidka@interia.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje przygotować ok 50tys i więcej :)

 

- więzba ok 8-10tyś

- dachówka + dodatki blacharskie 20-40 tyś (zalezy od producenta i koloru)

- robocizna 10-15tyś

 

na szczęscie to juz za nami :)

 

 

10 tys za węźbe plus 15 za pozostałość? 25 tys za wykonanie dachu??? Skąd te ceny? Właśnie robią mi więźbę (5 tys bez łacenia i foliowania) i tak sobie myślę, że sporo jak na nasz rejon a Wy tu takie ceny podajecie?? O inne koszty nie pytam...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zainteresowani jesteśmy projektem domu Ariadna III. Jednak przed ostatecznym zakupem zależy nam na obejrzeniu tego domu w rzeczywistości. W związku z tym mamy prośbę, czy udostępniłby ktoś nam ten dom Ariadna I, II lub III (gdyż są bardzo podobne) do obejrzenia? Najlepej w województwie podkarpackim lub najbliższych okolicach. Bardzo prosimy o kontakt d.lidka@interia.pl

Pozdrawiam

 

 

Budujemy w małopolskim (okolice Nowego Sącza0 Ariadnę I. Zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...