Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Ariadna I


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

A jak rozwiązaliście problem małej kotłowni a wersja Ariadna III ? my chcielibyśmy piec z podajnikiem ale martwię sie ze tam się nie zmieści albo będą problemy z odbiorem budynku. Macie jakieś pomysły?

 

My chcieliśmy mieć kotłownie osobno, wiec kupiliśmy Ariadne II (jeszcze nie było Ariadna I w sprzedaży) i przerabiamy garaż na kotłownię. Przenieśliśmy komin i w garażu będziemy mieć piece, a wejście przesunęliśmy pod schody.

Zawsze łatwiej i taniej jest skrócić wymiary budynku (wg. projektu), niż go powiększać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina

Dodałem kolejne zdjęcia. Zabetonowaliśmy drugi strop, chwile poczekamy i zaczynamy montować więźbę dachową :)

 

Jak przykryjemy, to zapraszam na zwiedzanie :D

 

Czym kryjecie?My chcemy blachodachówka,bo moze dach do prostych nie nalezy ale zawsze taniej.

My planujemy w naszej ariadnie zmienic:

1)powiekszyc lazienke na dole o szafe wnekowa i dac tam prysznic jeszcze

2)zlikwidowac spizarnie i zrobic tam wyjscie na hol zeby nie latac dookola zeby np otworzyc komus drzwi.Tym samym szafki pod okniem pociagnac do samego konca

3) do miejsca kominka juz sie przyzwycziłam.Boje sie ze jak go przestawie w inne miejce to salon zrobi sie mniej ustawny a duzy nie jest.Znalazlam fajne zdjecie na kominek wlasnie w tym miejscu jak jest w projekcie.jest on narozny,bez szprosu i jest na samym roku z jadalnia i cala ta narozna sciana z kominkiem jest obłozona kamieniem.Szkoda ze nie moge wkleic tego zdjecia

4)chcialabym otworzyc troche klatke schodowa na salon,szkoda ze nie moge wkleic zdjec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym kryjecie?My chcemy blachodachówka,bo moze dach do prostych nie nalezy ale zawsze taniej.

My planujemy w naszej ariadnie zmienic:

1)powiekszyc lazienke na dole o szafe wnekowa i dac tam prysznic jeszcze

2)zlikwidowac spizarnie i zrobic tam wyjscie na hol zeby nie latac dookola zeby np otworzyc komus drzwi.Tym samym szafki pod okniem pociagnac do samego konca

3) do miejsca kominka juz sie przyzwycziłam.Boje sie ze jak go przestawie w inne miejce to salon zrobi sie mniej ustawny a duzy nie jest.Znalazlam fajne zdjecie na kominek wlasnie w tym miejscu jak jest w projekcie.jest on narozny,bez szprosu i jest na samym roku z jadalnia i cala ta narozna sciana z kominkiem jest obłozona kamieniem.Szkoda ze nie moge wkleic tego zdjecia

4)chcialabym otworzyc troche klatke schodowa na salon,szkoda ze nie moge wkleic zdjec

 

Witam,

Istnieje możliwość dołączenia zdjęć dopiero po zalogowaniu. Zdjęcia umieszczane są na stronie w postaci załączników. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt na adres mailowy: info@dobredomy.pl

Pozdrawiam

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dodałem kolejne zdjęcia. Mamy już prawie więźbę dachową.

 

Chcieliśmy kryć blachodachówką, jednak dach Ariadny jest trochę skomplikowany i koszt krycia dachówka wychodzi w tej samej cenie, a może nawet taniej.

 

Kuchnia jest mała wiec nie wiem czy to dobry pomysł z kolejnym wejściem do niej. Z klatki schodowej też wiele nie da się zrobić, ale za to salon wcale nie jest taki mały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina

Kurcze musze pomyslec o tej dachówce bo juz kilka osób mi mówi ze rewelacji w cenie nie zrobie jak połoze blachodachówke.Co do tego dodatkowego wyjscia z kuchni to mialam na mysli raczej wyjscia ze spizarni.Chcemy powiekszyc kuchnie o spizarnie i zrobic wyjscie na hol.Kuchnia ze spizarnia maja 10,4m2 wiec nie az tak malo.

Ogladalam zdjecia wlasnie.O ile pustaków podniesliscie?My chcemy o 1 ale przy tym wydłuzyc krokwie o 30cm.Na pewno pokoje na górze sa teraz spore.Ja tez nie lubie za bardzo skosów ale dach dwuspadowy jakos mi sie nie podoba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość grzegorz

witam,

na wiosnę planuję rozpoczęcie budowy domu według projektu ariadna 2 z podpiwniczeniem pod całym domem. jestem w trakcie wyboru firmy budowlanej. mam pytanko ile orientacyjnie wychodzi wybudowanie stanu surowego zamkniętego, ja mam propozycję za 55 tys zł. To dużo czy mało

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jeśli będziesz budował systemem gospodarczym, można zaoszczędzi i wybudować taniej.

 

Koszt 55 tyś jest to średnia cena, nam firmy proponowały 45-50 tyś.

 

Z firmami jednak jest jeden problem. W trakcie robót mogą zawsze wliczyć nieprzewidziane koszty. Często też doradzają zmiany w projekcie, a później za nie srogo kasują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam,

na wiosnę planuję rozpoczęcie budowy domu według projektu ariadna 2 z podpiwniczeniem pod całym domem. jestem w trakcie wyboru firmy budowlanej. mam pytanko ile orientacyjnie wychodzi wybudowanie stanu surowego zamkniętego, ja mam propozycję za 55 tys zł. To dużo czy mało

 

Pozdrawiam

 

Każda firma ceni inaczej swoją prace. Dla mnie 55tyś to bardzo dużo, ponieważ dostałem ofertę 30 tyś z przykryciem, ściankami działowymi i kanalizacją. Żeby wyprzedzić kogoś dodam, że widziałem już domy tych Panów i wychodzi im to dobrze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina.81

Moi przyszli sąsiedzi którzy nie dawno wybudowali dom,co prawda parterowy-ok. 110m2,zaplacili za murarke 10tys bez materiałów oczywiscie.Wydaje mi sie i tak duzo,bo zajeło im to naprawde nie duzo czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do RLUK ile wyszło Ci drutu 12 na dwa stropy i belki nad oknami?

 

drutu nam poszło ok. 4 tony (na dwa stropy)

 

Rok przed budową kupiliśmy 2,5t drutu 12' i miało wystarczy na całą budowę. W trakcie budowy kierownik kazał dokupić drut 16' na wieńce i na belki. Środkowy filar kazał zrobić szerszy z 12szt drutu 16'

 

No cóż, może przesadnie, ale później się już nie da dołożyć.

 

Przed zakupem drutu, proponowałbym uzgodnić ilości z zbrojarzem lub kierownikiem budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdroższym etapem budowy jest jak zwykle dach :(

 

W każdym sklepie wyliczono nam że blachodachówka będzie kosztować nas tyle samo co dachówka.

 

Jeszcze nie mamy przykrytego domku, ale już wszytko kupione i uzgodnione z majstrami.

 

Koszty dachu:

- drewno ok 11 kubików + łaty 2 kubiki + kontrłaty 0,7 kubików = ok. 10 tyś

- robocizna więźby 5tyś

- dachówka 19tyś (lepsza 30tyś)

- dodatki (okna, kosze, blacha) - ok. 10 tyś

- robocizna (założenie + obróbki blacharskie 10tyś - najtańsi fachowcy :)

- kominy (klinkier) 3tyś (2,50zł za sztukę + klej)

- murarka kominów - 2 tyś

 

RAZEM: ok 60 tyś :(

 

połowa domu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...