Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Ariadna I


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ewelina.81

Obejrzalam Wasze kolejne zdjecia i mam pytanie do RLUK.Jak zrobiliscie strop ze nie widac tego betonu z zewnatrz?Czy to jest jakas inna technika?Niektórzy jakosc ocieplaja z zewnatrz dodatkowo styropianem.Mam nadzieje ze moje majstry beda sie znali i mi doradza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalam Wasze kolejne zdjecia i mam pytanie do RLUK.Jak zrobiliscie strop ze nie widac tego betonu z zewnatrz?Czy to jest jakas inna technika?Niektórzy jakosc ocieplaja z zewnatrz dodatkowo styropianem.Mam nadzieje ze moje majstry beda sie znali i mi doradza:)

 

Podniesliśmy ścianke kolankową i zabetonowaliśmy skosy oraz strop, zrobiła się kopuła. Dopiero na stropie zamontowana jest więźba. Dzięki temu mamy jeszcze strych.

 

Na zdjęciach jest śnieg i strop jest biały, stąd może zmylić. Załączę zdjęcie z drugim stropem, aby było go dokładniej widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina.81

Zauważyłem dziś, iż od kilku dni więcej naszych zdjęć zostało umieszczonych na stronie głównej w "zdjęcia z realizacji" przy opisie projektu Ariadna :)

 

Gratuluje,w koncu to pierwsza Ariadna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

My chcemy ruszyć z budową w tym roku (trójmiasto) i mamy pytanie do Państwa którzy podwyższają Ariadnę , o ile "cm" zostało podwyższone piętro, gdyż na zdjęciach trudno jest ocenić?

 

Z góry dzięki i pozdr!

 

Podjęliśmy chyba najsłuszniejsza decyzję i podnieśliśmy ściankę kolankową o 2 pustaki (ok. 60cm). Dzięki temu pokoje na poddaszy są dużo większe i nie trzeba ich zabudowywać drugą ścianą jak w projekcie. Wymiarów dachu nie zmienialiśmy i wcale nie umniejsza to wyglądowi Ariadny. Właśnie załączyłem z dzisiejszego dnia zdjęcia z których widać, że niewtajemniczona osoba możne pomyśleć, iż budynek jest wykonany zgodnie z projektem :)

 

NIE ZAWSZE WYGLĄD ZEWNĘTRZNY JEST NAJWAŻNIEJSZY, LICZY SIĘ WNĘTRZE :P

 

(nasz dom ma być praktyczny i użyteczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina.81

Podjęliśmy chyba najsłuszniejsza decyzję i podnieśliśmy ściankę kolankową o 2 pustaki (ok. 60cm). Dzięki temu pokoje na poddaszy są dużo większe i nie trzeba ich zabudowywać drugą ścianą jak w projekcie. Wymiarów dachu nie zmienialiśmy i wcale nie umniejsza to wyglądowi Ariadny. Właśnie załączyłem z dzisiejszego dnia zdjęcia z których widać, że niewtajemniczona osoba możne pomyśleć, iż budynek jest wykonany zgodnie z projektem :)

 

NIE ZAWSZE WYGLĄD ZEWNĘTRZNY JEST NAJWAŻNIEJSZY, LICZY SIĘ WNĘTRZE :P

 

(nasz dom ma być praktyczny i użyteczny)

 

No własnie jak to jest z ta druga scianka w projekcie?Tez widze ze tak w projekcie jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie jak to jest z ta druga scianka w projekcie?Tez widze ze tak w projekcie jest

 

Witam,

Wszystkich zainteresowanych układem ścian na poddaszu proszę o kontakt mailowy na adres: a.jaszczynska@dobredomy.pl. Prześlę Państwu szczegółowy przekrój domu oraz rzut poddasza, na których dokładnie widać jak są ustawione ścianki działowe. Rozwieją one wszelkie wątpliwości odnośnie istnienia "drugiej ścianki działowej".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arielag

Witam

 

Ponawiam swoje pytanie do budującego z zamieszczonych zdjęć. Widzę, że ściany sa z ceramiki, na cienką spoinę. Mozna wiedzieć jaki wymiar cegieł i jaki producent? Czy to ściana jednowarstwowa będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RLUK,

 

A z jakiego materiału budowaliście ściany zewnętrzne? Bo te na zdjęciu to chyba niezgodne z projektem..

 

 

Witam

Ściany budowaliśmy z pustaka max firmy LEIER www.leier.pl/tarnow/ofirmie/1100_dane_firmy.php

 

Wymiary naszego domu są zgodne z projektem. Jedynie ścianka kolankowa jest podniesiona o 2 pustaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina.81

Właśnie dodałem kilka kolejnych zdjęć. Wczoraj skończyliśmy dach i mamy już stan surowy otwarty :)

 

Kolor dachówki to ciemny braz?Bo na jednm zdjeciu śnieżek i nie za bardzo widac:)A jaki kolor elewacji bedziecie miec?Mam jeszcze jedno pytanie.Wysokosc fundamentu jest jak w projekcie czy jest juz tak podsypane?Pozdrawiam,Ewelina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor dachówki to ciemny braz?Bo na jednm zdjeciu śnieżek i nie za bardzo widac:)A jaki kolor elewacji bedziecie miec?Mam jeszcze jedno pytanie.Wysokosc fundamentu jest jak w projekcie czy jest juz tak podsypane?Pozdrawiam,Ewelina

 

Nasza dachówka jest koloru "czarny antracyt', elewację planujemy mieć kremową, o ile żona nie zmieni zdania :P

 

Wysokość fundamentów mamy dostosowaną do terenu (wyżej niż droga) ok 90cm-110cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ania

witam,

na wiosnę planuję rozpoczęcie budowy domu według projektu ariadna 2 z podpiwniczeniem pod całym domem. jestem w trakcie wyboru firmy budowlanej. mam pytanko ile orientacyjnie wychodzi wybudowanie stanu surowego zamkniętego, ja mam propozycję za 55 tys zł. To dużo czy mało

 

Pozdrawiam

 

Witam.

Mam pytanie ile kosztowało doprojektowanie piwnicy pod budynkiem?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zbyszek

Witam,

bardzo interesujący projekt. Moje pytanie jednak brzmi następująco - w której części domu zostało przewidziane ulokowanie pieca grzewczego.

 

Druga kwestia - czy istnieje możliwość powiększenia kuchni (nie robiąc tego kosztem małej spiżarni)????

 

Będę wdzięczna za informację.

Edyta - Elbląg

 

Witam.Czy juz mozna zobaczyc dom od podszewki.Mamy pewne idee i chcielibysmy zobaczyc czy w rzeczywistosci jest to mozliwe.Oczywiscie jest to prosba i czy istnieje taka mozliwosc.Plechoc Zbigniew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...