Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Ariadna I


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do autorów projektu. W którym miejscu w kuchni znajduje się komin? Pytam ponieważ na parterze wrysowane są 2 kominy a na poddaszu 3.

 

Przy kuchni znajduje się komin wentylacyjny, który stoi na stropie. W związku z tym widoczny jest tylko na rzucie poddasza. Na parterze będziemy mieli tylko otwory wentylacyjne w stropie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

jak dla mnie rewelacja.dobrze ze nie kupilam jeszcze projektu bo juz mielismy wybierac Atlasa ale Ariadna jest jeszcze lepsza.w srodku duzo zmian na korzysc i funkcjonalnosc domu.no i ten stryszek na górze gdzie mozna wieszac pranie i prasowac.super rowiazanie.ale kominek jak i w Atlasie mialo byc-do przeniesienia.szkoda ze nie pomyslano o tym,tyle osób go stamtad gdzies przenosi.no mysle nie robic spizarni tylko przejscie do holu bo za duzo trzeba by bylo obchodzic zeby wyjsc np otworzyc komus drzwi:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewelina

Witam. A w które miejsce przeniosła byś kominek, mnie ta lokalizacja też się nie podoba.

 

na poczatku myslalam ze komin przeniose na sciane ta od strony schodów ale wtedy jest problem z ustawieniem telewizora.troche sie juz naczytalam o tych prawidlowych ustawieniach w pokoju i tak na przyklad telewizor nie moze byc ani na tej samej scianie co kominek ani na wprost siebie,najlepiej jak sa prostopadle do siebie.kolejna rzecza to podobno wypoczynek nie moze byc tylem do okien.W projekcie jest narysowane tak niby wlasnie ale ja przenoszac kominek poszerzam wyjscie na taras od strony salonu.Tym samym z wypoczynku bedzie widac i okno.Moja obecna opcja to kominek (z malymi podswietlanymi połkami) na scianie od strony garazu,ale nie na srodku tylko tak zeby te połki z kominka dochodzily do rogu.Wypoczynek bylby tak jak jest narysowane w projekcie a telewizor na scianie na wprost:)Kominek od strony garazu co daje troche tam ciepla.Nie wiem czemu nie pomysleli o przesunieciu tego kominka w inne miejsce.Podobno taka opcja powoduje ze komin jest 'zimny' i nie daje takiego efektu no i wkoncu nie wiem kto robilby grilla w takim kominie i chcialby miec zapach kielbasy w salonie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna firma dają zdjęcia i oferują coś czego nie ma. Chcieliśmy kupić ten projekt, powiedziano nam, że będzie dopiero pod koniec czerwca. Nie rozumiem czemu już jest w ofercie jak nie można go kupić.

 

Jest już w sprzedaży Ariadna II z garażem dwustanowiskowym. Kupiliśmy ten projekt w tym tygodniu i już jest u architekta celem adaptacji. Planujemy skrócić garaż i zaadaptować go na pomieszczenie gospodarcze. Przeniesiemy piece CO w kąt przy tylnym wyjściu z garażu oraz dostawimy tam komin, a z pomieszczenia gospodarczego zrobimy prysznic. Reszta projektu bez zmian - im więcej zmian tym większe koszty budowy. Czekamy na pozwolenie i ruszamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podpiwniczenie można doprojektować w ramach adaptacji projektu. Zmiany może nanieść architekt adaptujący lub mogą Państwo zlecić naszej Pracowni.

Jeśli będą Państwo zainteresowani możliwością skorzystania z usług naszej pracowni proszę o kontakt na adres mailowy: info@dobredomy.pl. Nasze biuro skontaktuje się z Państwem w sprawie ewentualnej realizacji adaptacji projektu, aby ustalić szczegóły adaptacji, czas oczekiwania na projekt oraz koszt jego wykonania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Motylek

Witam,bardzo interesujący projekt. Moje pytanie jednak brzmi następująco - w której części domu zostało przewidziane ulokowanie pieca grzewczego.Druga kwestia - czy istnieje możliwość powiększenia kuchni (nie robiąc tego kosztem małej spiżarni)????Będę wdzięczna za informację.Edyta - Elbląg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w ogóle wyglada wersja z dwustanowiskowym garazem?:)Jest tylko informacja ze takowa jest ale czy sa jakies zmiany?

 

Witam,

Proszę o podanie adresu mailowego, a postaram się przesłac Pani szczegółowe rysunki projektu Ariadna II. W ciągu tygodnia umieścimy jego prezentację na naszej stronie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina

Witam,

Proszę o podanie adresu mailowego, a postaram się przesłac Pani szczegółowe rysunki projektu Ariadna II. W ciągu tygodnia umieścimy jego prezentację na naszej stronie.

Pozdrawiam

 

Witam,

Poczekam.Chcialabym tylko zobaczyc czy sa róznice.Na koniec wakacji chcemy zamówic projekt i mysle ze bedzie to raczej Ariadna I.Mialabym tylko pytanie,do kogokolwiek kto cos wie na ten temat,czy kominek który jest w tym miejscu jak jest w projekcie wplywa na cieplote domu?Czytalam ze taki kominek to 'zimny kominek' jedna jego strona jest przeciez na zewnatrz,przez co kominek moze nie oddawac takiego ciepla.Czy tak faktycznie jest?Chcielibysmy w ramach adaptacji przenies ten kominek na sciane równoległa z garazem,ale nadal sie nad tym zastanawiam bo salon przez to móglby byc mniej ustawny z racji swojej powierzchni.Z góry dziekuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poczekam.Chcialabym tylko zobaczyc czy sa róznice.Na koniec wakacji chcemy zamówic projekt i mysle ze bedzie to raczej Ariadna I.Mialabym tylko pytanie,do kogokolwiek kto cos wie na ten temat,czy kominek który jest w tym miejscu jak jest w projekcie wplywa na cieplote domu?Czytalam ze taki kominek to 'zimny kominek' jedna jego strona jest przeciez na zewnatrz,przez co kominek moze nie oddawac takiego ciepla.Czy tak faktycznie jest?Chcielibysmy w ramach adaptacji przenies ten kominek na sciane równoległa z garazem,ale nadal sie nad tym zastanawiam bo salon przez to móglby byc mniej ustawny z racji swojej powierzchni.Z góry dziekuje za odpowiedź.

 

 

Co do kominka to mam pomysł by przenieść go na ścianę kuchni, na której znajduje się komin wentylacyjny. Myślę, że to lepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Co do kominka to mam pomysł by przenieść go na ścianę kuchni, na której znajduje się komin wentylacyjny. Myślę, że to lepsze rozwiązanie.

 

No nie pomyslalam o tym.Tylko szkoda ze wtedy kominka nie bedzie widac z salonu.Obecnie znalazlam bardzo fajne zdjecie gdzies na necie jak mozna zagospodarowac kominek taki wlasnie na rogu jak jest w projekcie.Chcialam wkleic tutaj ale sie nie dalo.Zobacze co mi powie architekt.Kiedy byl u mnie i pokazywalam mu projekt Atlas,który ma identyczny kominek,powiedzial mi ze projekt plus zmiany jakie chce i on ma mi naniesc to 4000-4500zl mnie wyniesie razem,czyli ponad 2000zl za adaptacje.Teraz pojawila sie Ariadna i szczescie ze nie zamówilismy Atlasa bo nie bedziemy w nim robic zadnych zmian,oprócz tego kominka.Ale nie wiem jak to jest czy jezeli zostawie ten kominek jak jest i wtedy nie bede juz nic zmieniac to koszty adaptacji beda mniejsze?Moze ktos zna ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...