Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Ariadna I


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin

Czy dysponują już Państwo wizualizacją i rzutami Ariadny w wersji bez garażu?

Kiedy można się spodziewać w sprzedaży tej wersji?

Pozdrawiam

Mocno zainteresowany (wersją bez garażu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje dorysowanie piwnicy? Jestem ciekawa gdyż posiadanie takiej piwnicy jest bardzo przyjemne jeżeli chodzi o przechowywanie różnych konfitur czy warzyw i owoców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

Witam

 

Może ktoś wystartował z budową Ariadny ? Jeśli tak to to na jakim etapie budowy jesteście i w którym województwie jest budowa?

My zamierzamy zacząć na wiosnę 2011 roku - woj świętokrzyskie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dysponują już Państwo wizualizacją i rzutami Ariadny w wersji bez garażu?

Kiedy można się spodziewać w sprzedaży tej wersji?

Pozdrawiam

Mocno zainteresowany (wersją bez garażu)

 

Dostałam odpowiedź z pracowni projektów dot. wersji bez garażu. A mianowicie dostępna będzie ona, jeśli ktoś ją zamówi (od pierwszego zamówienia czas realizacji takiej wersji ok. 8 tyg.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może ktoś wystartował z budową Ariadny ? Jeśli tak to to na jakim etapie budowy jesteście i w którym województwie jest budowa?

My zamierzamy zacząć na wiosnę 2011 roku - woj świętokrzyskie

 

Pozdrawiam

 

Witam!

Budowę Ariadny również będziemy realizować wiosną 2011 r w województwie mazowieckim (okolice Mińska Mazowieckiego). Oczywiście będziemy się udzielać na forum i dołączać fotki z realizacji.

Pozdrawiam, Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może ktoś wystartował z budową Ariadny ? Jeśli tak to to na jakim etapie budowy jesteście i w którym województwie jest budowa?

My zamierzamy zacząć na wiosnę 2011 roku - woj świętokrzyskie

 

Pozdrawiam

 

 

Witam serdecznie :) ja tez jestem ze świętokrzyskiego i zamierzamy ruszyć wiosną z budową, mam nadzieję - Ariadny I, bo wciąż jeszcze się zastanawiamy....ale dochodzę do wniosku, że im dłużej wybieram projekt tym więcej mam wątpliwości i nie potrafię się zdecydować. My będziemy budować w okolicy Piekoszowa, a Ty Pawle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chciałabym zapytać , czy zamierza ktoś budować Ariadnę I z częściowym lub całkowitym podpiwniczeniem? czy takie podpiwniczenie pod częścią domu robi się w ramach adaptacji? O ile zwiększają się koszta budowy domu z podpiwniczeniem, do którego przeniosłabym kotłownię?

Czy projekt Ariadna z piwnicą w ogóle ma powstać w niedalekiej przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. My właśnie dostaliśmy pozwolenie i ruszamy w połowie września, jak się decyzja uprawomocni. Miesce budowy: okolice Tarnowa (małopolska)

 

Spieszyło nam się, wiec kupiliśmy Ariadna II (była wcześniej). Garaż skróciliśmy o jedno stanowisko i przerabiamy go na kotłownie z pomieszczeniem gospodarczym. Rozmyślanie nad budową piwnicy wybiła z głowy nam tegoroczna pogoda. Wszyscy znajomi teraz maja problem z osuszaniem piwnic.

Kominek przenosimy na drugą stronę, w rogu przy schodach - za ścianą będzie kotłownia. Z pomieszczenia gospodarczego robimy mała łazienkę z prysznicem dla gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym zapytać , czy zamierza ktoś budować Ariadnę I z częściowym lub całkowitym podpiwniczeniem? czy takie podpiwniczenie pod częścią domu robi się w ramach adaptacji? O ile zwiększają się koszta budowy domu z podpiwniczeniem, do którego przeniosłabym kotłownię?

Czy projekt Ariadna z piwnicą w ogóle ma powstać w niedalekiej przyszłości?

 

Witam,

W chwili obecnej nie mamy w ofercie projektu Ariadna I z podpiwniczeniem. Istnieje możliwość doprojektowania podpiwniczenia w ramach adaptacji projektu. Zmianę może Pani zlecić naszej pracowni lub architektowi adaptującemu. W przypadku zainteresowania możliwością skorzystania z usług naszej pracowni proszę o kontakt na adres mailowy: info@dobredomy.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupilismy dzis projekt.Po prawie 2 latach fascynacji Atlasem zamówilismy Ariadne I.Dobry pomysl z tym przerobieniem Ariadny II na pomieszczenie gospodarcze,tym bardziej jesli np ktos chce piec na eko groszek.Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupilismy dzis projekt.Po prawie 2 latach fascynacji Atlasem zamówilismy Ariadne I.Dobry pomysl z tym przerobieniem Ariadny II na pomieszczenie gospodarcze,tym bardziej jesli np ktos chce piec na eko groszek.Pozdrawiamy

 

 

ja nadal się zastanawiam nad wyborem...co przeważyło szalę projektu Ariadna I? Osobiście Atlas jest b.funkcjonalny no i zmieściłby się na mojej działce (21.5 m szerokości), ale czego mi tam brakuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nadal się zastanawiam nad wyborem...co przeważyło szalę projektu Ariadna I? Osobiście Atlas jest b.funkcjonalny no i zmieściłby się na mojej działce (21.5 m szerokości), ale czego mi tam brakuje....

 

Ja powiem szczerze bylam zafascynowana bryłą Atlasa ale w wewnatrz nie do konca mi sie podobalo.Nawet sie czasem zastanawialam co jest wazniejsze czy piekny dom na zewnatrz zeby go ludzie podziwiali czy funkcjonalnosc w srodku.Im dłuzej oglądalam rzuty Atlasa tym bardziej wydawal mi sie taki zwyczajny.To co zdecydowalo za Ariadna w naszym wypadku to: podobienstwo do Atlasa (zadaszenia,lukarny); funkcjonalnosc w srodku (zawsze chcielismy miec gabinet od frontu zeby nie prowadzac ludzi przez cały dom) i troche takiej kombinacji w srodku; jest troche mniejszy (wystarczy nam-sa inne priorytety); troszke wiekszy garaz (ja tam mysle wlozyc troche eko groszku); wieksza jadalnia (w Atlasie chcialam powiekszac salon o gabinet ale chyba nie byloby proporcji z jadalnia a tutaj salon z jadalnia tworza sporą całosc); i bardzo ważna rzecz-srtyszek (zawsze chcialam takie osobne pomieszczenie na to zeby powiesic pranie zima czy miec caly czas rozłozona deske do prasowania:)

Wymyslilam sobie tylko jeszcze ze zlikwiduje spiżarnie po to zeby zrobic tam wyjscie z kuchni (szafki te spod okna bylyby wtedy do konca) po to zeby zdazyc jak ktos zadzwoni do drzwi i nie latac dookola bo kuchnia jest dosc zabudowana bo inaczej predzej wyszlabym chyba tarasem:)

Zastanawia mnie tylko jeszcze, bo napisalam ze Ariadna jest troche mniejsza,czemu w takim razie jej kosztorys jest wiekszy od Atlasa?Inny cennik materiałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że dokonaliście bardzo dobrego wyboru!!! Ja mam problem z tą szerokością działki i nie wiem, czy jest jakaś szansa abym dostała pozwolenie na budowę, pomimo, że brakuje mi ok. 0,5m aby ten projekt się zmieścił...na razie jeszcze nie dowiadywałam się o możliwości adptacyjne, ale chy-*ba nie będzie to takie łatwe

 

pozdrawiam i życzę szybkiej realizacji projektu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można sie dogadac z sąsiadem (jesli sie da:)) zeby dom stal blizej.Teoretycznie jak sa okna to trzeba sie odsunac 4m a jak ich nie ma,moze byc 3,5m.Ja od jednej strony musze sie trzymac odleglosci co do centymetra:) natomiast z drugiej mam droge która wytyczyla moja mama wiec dom za jej pozwoleniem dom moze stac jeszcze blizej niz 3,5m.Zycze powodzenia.Moze sie uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że dokonaliście bardzo dobrego wyboru!!! Ja mam problem z tą szerokością działki i nie wiem, czy jest jakaś szansa abym dostała pozwolenie na budowę, pomimo, że brakuje mi ok. 0,5m aby ten projekt się zmieścił...na razie jeszcze nie dowiadywałam się o możliwości adptacyjne, ale chy-*ba nie będzie to takie łatwe

 

pozdrawiam i życzę szybkiej realizacji projektu...

 

Witam,

Zgodnie z przepisami odległość ściany z oknami do granicy działki powinna wynosić minimum 4m, a ściany bez okien - 3m. W przypadku projektu Ariadna I należy pamiętać o oknach połaciowych nad garażem - od nich należy liczyć 4m do granicy działki. Istnieje możliwość przysunięcia ściany bocznej garażu na odległość 3m do granicy działki pod warunkiem rezygnacji z okien połaciowych nad garażem lub zmiany ich lokalizacji (elewacja ogrodowa i frontowa).

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt na adres mailowy: info@dobredomy.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...