Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Ariadna I


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Dałam dzis projekt do adaptacji i okazało sie ze w projekcie sa dwie scianki kolankowe.?Jest sciana własciwa,poł metra pustki i kolejna ciensza sciana pomieszczen ocieplona chyba welną.Do zmian bede miec tylko podniesienie scianki kolankowej o 1 pustak i wydluzenie krokwii o 30cm i mój projektant zastanawia sie co z ta scianka zrobic.Jaka jest wysoka scianka kolankowa?Projektant powiedzial mi ze 50cm,ale która ma tyle?Pozdrawiam,

Ewelina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałam dzis projekt do adaptacji i okazało sie ze w projekcie sa dwie scianki kolankowe.?Jest sciana własciwa,poł metra pustki i kolejna ciensza sciana pomieszczen ocieplona chyba welną.Do zmian bede miec tylko podniesienie scianki kolankowej o 1 pustak i wydluzenie krokwii o 30cm i mój projektant zastanawia sie co z ta scianka zrobic.Jaka jest wysoka scianka kolankowa?Projektant powiedzial mi ze 50cm,ale która ma tyle?Pozdrawiam,

Ewelina

 

Witam,

Wysokość ścianki kolankowej w projekcie Ariadna I wynosi około 66-69cm. Nie zastosowaliśmy dodatkowych ścianek, a skos połaci dachowej dochodzi do zewnętrznej ściany. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości bardzo proszę o kontakt na adres mailowy: info@dobredomy.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wysokość ścianki kolankowej w projekcie Ariadna I wynosi około 66-69cm. Nie zastosowaliśmy dodatkowych ścianek, a skos połaci dachowej dochodzi do zewnętrznej ściany. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości bardzo proszę o kontakt na adres mailowy: info@dobredomy.pl

Pozdrawiam

 

Mój projektant ma do Państwa dzwonic w tej sprawie.Pozdrawiam,

Ewelina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

MY już mamy ściany na parterze, w czwartek przychodzi zbrojarz i może jeszcze w tym tygodniu zdążymy pierwszy strop wybetonować.

 

Każdy nas chwali że przerobiliśmy garaż na kotłownię. Planujemy też zrobić drugi strop. Zostaje nam mało czasu, ale mamy ambitny plan, żeby przykryć nasza Ariadnę przed zimą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dodałem kilka zdjęć w zakładce "Umieść zdjęcia Swojego Domu"

 

Witam,

Nie moge za bardzo znalezc tych zdjec.W zakładce zdjecia z realizacji nic nie ma.Mogłabym prosic o pare fotek na maila: ewbo21@wp.pl. Z góry dziekuje.My budujemy Ariadne na wiosne.POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chętnie zobaczę ja jestem z Sandomierza więc to niedaleko.

Podaję swojego maila i proszę o kontakt p.blajszczak@op.pl

Pozdrawiam

 

 

Witam

Zapraszam na zwiedzanie, ale proponowałbym za jakieś 2 tyg. W środę murarze maja rozpocząć kolejny etap budowy i nasza Ariadna dopiero zacznie mieć wygląd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już w sprzedaży Ariadna II z garażem dwustanowiskowym. Kupiliśmy ten projekt w tym tygodniu i już jest u architekta celem adaptacji. Planujemy skrócić garaż i zaadaptować go na pomieszczenie gospodarcze. Przeniesiemy piece CO w kąt przy tylnym wyjściu z garażu oraz dostawimy tam komin, a z pomieszczenia gospodarczego zrobimy prysznic. Reszta projektu bez zmian - im więcej zmian tym większe koszty budowy. Czekamy na pozwolenie i ruszamy :)

 

Witam,

też jesteśmy zainteresowani tym projektem (z dwoma garażami) ale przed zakupem chcielibyśmy go zobaczyć "na żywo" gdziekolwiek w Polsce :). Będziemy budować na śląsku. Jeżeli byłaby możliwość zobaczenia realizacji w jakim kolwiek etapie budowy to byłoby super (moje namiary to roadking@interia.eu). Pozdrawiam, Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapraszam na zwiedzanie, ale proponowałbym za jakieś 2 tyg. W środę murarze maja rozpocząć kolejny etap budowy i nasza Ariadna dopiero zacznie mieć wygląd :)

 

Witam,

też jesteśmy zainteresowani tym projektem ale przed zakupem chcielibyśmy go zobaczyć "na żywo" gdziekolwiek w Polsce :). Będziemy budować na śląsku. Jeżeli byłaby możliwość zobaczenia realizacji to byłoby super (moje namiary to roadking@interia.eu). Pozdrawiam, Darek

PS. bywam służbowo w okolicach Tarnowa średnio 2 razy w miesiącu i chętnie bym zobaczył Wasze "dzieło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już gotowe kolejne zdjęcia z pierwszym stropem, ale przez to tempo budowy nie mam kiedy ich zgrać z telefonu.

 

Zainteresowanych proszę o kontakt za ok. miesiąc, teraz jesteśmy na etapie budowy poddasza z ściankami kolankowymi i dopiero jak zalejemy II strop (kolejna cenna zmiana), budynek będzie miał wygląd i będzie można coś zobaczyć. Trochę nie opłaca się komuś przyjeżdżać z Polski po to, aby zobaczył np. połowę domu :P

 

My jesteśmy otwarci i chętnie podzielimy się swoimi uwagami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już gotowe kolejne zdjęcia z pierwszym stropem, ale przez to tempo budowy nie mam kiedy ich zgrać z telefonu.

 

Zainteresowanych proszę o kontakt za ok. miesiąc, teraz jesteśmy na etapie budowy poddasza z ściankami kolankowymi i dopiero jak zalejemy II strop (kolejna cenna zmiana), budynek będzie miał wygląd i będzie można coś zobaczyć. Trochę nie opłaca się komuś przyjeżdżać z Polski po to, aby zobaczył np. połowę domu :P

 

My jesteśmy otwarci i chętnie podzielimy się swoimi uwagami

 

Witam,

Zachęcam do umieszczania zdjęć z budowy domu Ariadna I na naszym forum internetowym oraz do nadesłania ich do naszej pracowni w celu wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Szczegóły na stronie https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny-bezpieczne-dobre-domy-2010

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już gotowe kolejne zdjęcia z pierwszym stropem, ale przez to tempo budowy nie mam kiedy ich zgrać z telefonu.

 

Zainteresowanych proszę o kontakt za ok. miesiąc, teraz jesteśmy na etapie budowy poddasza z ściankami kolankowymi i dopiero jak zalejemy II strop (kolejna cenna zmiana), budynek będzie miał wygląd i będzie można coś zobaczyć. Trochę nie opłaca się komuś przyjeżdżać z Polski po to, aby zobaczył np. połowę domu :P

 

My jesteśmy otwarci i chętnie podzielimy się swoimi uwagami

 

A na czym polega zalewanie I i II stropu?Nie słyszałam jeszcze o czyms takim.Słyszałam o dodatkowym ocieplaniu stropu i nad tym sie zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zamieściłem kolejne zdjęcie z ściankami na poddaszu. Chcąc umieszczać kolejne zdjęcia będę musiał usuwać wcześniejsze, gdyż przekraczam limit :(

 

betonowanie stropu nazwałem "zalewanie stropu" :) będziemy robić drugi strop i dopiero dach. Koszty są większe, ale będziemy spokojniej spać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zamieściłem kolejne zdjęcie z ściankami na poddaszu. Chcąc umieszczać kolejne zdjęcia będę musiał usuwać wcześniejsze, gdyż przekraczam limit :(

 

betonowanie stropu nazwałem "zalewanie stropu" :) będziemy robić drugi strop i dopiero dach. Koszty są większe, ale będziemy spokojniej spać :)

 

Witam,

 

Proszę spróbować jeszcze raz umieścić zdjęcia, wprowadziliśmy zmianę w ustawieniach i powinno być już poprawnie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz (lubuskie)

Wraz z żona po wielu przemyśleniach zmieniliśmy na Adrianne III z Prymusa Mini z uwagi że tam był garaż którego bardzo nie chcieliśmy i duże koszty w związku z adaptacją. Po adaptacji domek miał wyglądac bardzo podobnie do Adrianny.

Zmiany jakie chcemy zrobic :

1.przenieśc okno kuchenne na sąsiednią ścianę - tutaj z uwagi ze jest pod podcieniem - ilośc światła

2.pomieszczenie - spizarka - likwiduje i wstawiam lodowke zaraz za blatem

3.w miejscy duzej lodowki - robie spizarke

4.do lazienki na dole - wyrzucam szafe z przedpokoju , powiekszajac lazienke i wstawiam prysznic

5.likwiduje kominek na tarasie

6.likwiduje lukarne nad schodami - doswietlam oknem dachowym - kwestia finansowa

7.prawdopodobnie wyrzuce tez jedna lukarne ....

 

czekam na info od was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zawisły kolorowe kwiatuszki nad naszym domkiem (załączam kolejne zdjęcie).

Mamy już wymurowane poddasze i zostało nam zrobić drugi strop oraz dach. Spieszymy się przed zimą :)

 

Ściankę kolankową zrobiliśmy na ok 150cm, dzięki temu pokoje na poddaszu są duże i piękne.

 

Kolejne zmiany będziemy na bieżąco wdrażać, gdyż w inaczej niektóre rzeczy wyglądają w projekcie, a inaczej w realu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...