Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Nela


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 690
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.Kolega Artur pisał- Ja skopiuję prośbę i tekst.

Jestem zaiteresowany projektem Nela. Proszę o podesłanie dokładnie opomiarowanego budynku (chodzi o wnętrze). Lustrzane odbicie.

Oraz wszelkich materiałów , które mogą pomóc podjąć decyzję. pollar@wp.pl

Czy ktoś buduje taki dom w okolicach Bydgoszczy?, proszę o zdjęcia z realizacji projektu. pollar@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolega Artur pisał- Ja skopiuję prośbę i tekst. Jestem zaiteresowany projektem Nela. Proszę o podesłanie dokładnie opomiarowanego budynku (chodzi o wnętrze). Lustrzane odbicie. Oraz wszelkich materiałów , które mogą pomóc podjąć decyzję. pollar@wp.pl Czy ktoś buduje taki dom w okolicach Bydgoszczy?, proszę o zdjęcia z realizacji projektu. pollar@wp.pl

Witam

 

Materiały prześlę w dniu dzisiejszym.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zainteresowana tym projektem. Bardzo proszę osoby które budują (lub wybudowały) Nelę o zdjęcia lub możliwość obejrzenia domu na żywo. Będę bardzo wdzięczna. lusi-lusi@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecam tego projektu, jest zupelnie niekompletny. Brak zestawienia materialow, a ten co jest zawiera ilosc grzejnikow (ktora kazdy sam moze sobie policzyc, ale np zestawienia stali, obliczen zbrojenia stropu i wiezby dachowej brak. Nie ma tak podstawowych informacji jak powierzchnie scian, ilosc tynkow wewnetrznych itp.

Wszystko trzeba liczyc sprawdzac. To nie jest pierwszy dom ktory buduje i mam wrazenie, ze dostalem niekompletny projekt, a co mowi Kierownik budowy ja temat przygotowania projektu nie bede powtarzal,bo nie przystoi.

Wstyd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecam tego projektu, jest zupelnie niekompletny. Brak zestawienia materialow, a ten co jest zawiera ilosc grzejnikow (ktora kazdy sam moze sobie policzyc, ale np zestawienia stali, obliczen zbrojenia stropu i wiezby dachowej brak. Nie ma tak podstawowych informacji jak powierzchnie scian, ilosc tynkow wewnetrznych itp.

Wszystko trzeba liczyc sprawdzac. To nie jest pierwszy dom ktory buduje i mam wrazenie, ze dostalem niekompletny projekt, a co mowi Kierownik budowy ja temat przygotowania projektu nie bede powtarzal,bo nie przystoi.

Wstyd

Witam

Muszę obronić nasz projekt, gdyż to co Pan pisze jest nieprawdą i pomówieniem: wszystkie te materiały o których Pan pisze (zestawienie materiałów do stanu surowego zamkniętego, zestawienie stali, elementów więźby dachowej) znajdują się w zeszycie zatytułowanym "Materiały Pomocnicze", którego jeden egzemplarz dołączany jest  do każdej dokumentacji projektowej. Ponadto znajduje się tam szereg pomocniczych rysunków wykonawczych, porad architekta/konstruktora.

Jeśli zaś chodzi o zestawienie powierzchni wszystkich przegród budynku (ściany, fundamenty, stropy, dach) na życzenie inwestora bezpłatnie dosyłamy je mailowo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dostałem jakiś wybrakowany egzemplarz, bo w moich materiałach pomocniczych nie ma tych informacji.

Co do powierzchni ścian, itp to nie można tego dołączyć od razu? Zamiast zając się budową to muszę co chwile się o coś dopytywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dostałem jakiś wybrakowany egzemplarz, bo w moich materiałach pomocniczych nie ma tych informacji.

Co do powierzchni ścian, itp to nie można tego dołączyć od razu? Zamiast zając się budową to muszę co chwile się o coś dopytywać?

Jeśli otrzymał Pan wybrakowany egzemplarz Materiałów Pomocniczych - oczywiście mógł go Pan zareklamować. Zeszyt ten zawiera spis treści, czyli wykaz materiałów, które powinny się w nim znaleźć - zawsze można to zweryfikować.

Jeśli brakuje Panu jakichś materiałów - proszę o kontakt mailowy na adres info@dobredomy.pl - to co będzie możliwe postaramy się Panu dosłać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecam tego projektu, jest zupelnie niekompletny. Brak zestawienia materialow, a ten co jest zawiera ilosc grzejnikow (ktora kazdy sam moze sobie policzyc, ale np zestawienia stali, obliczen zbrojenia stropu i wiezby dachowej brak. Nie ma tak podstawowych informacji jak powierzchnie scian, ilosc tynkow wewnetrznych itp. Wszystko trzeba liczyc sprawdzac. To nie jest pierwszy dom ktory buduje i mam wrazenie, ze dostalem niekompletny projekt, a co mowi Kierownik budowy ja temat przygotowania projektu nie bede powtarzal,bo nie przystoi. Wstyd
Witam Muszę obronić nasz projekt, gdyż to co Pan pisze jest nieprawdą i pomówieniem: wszystkie te materiały o których Pan pisze (zestawienie materiałów do stanu surowego zamkniętego, zestawienie stali, elementów więźby dachowej) znajdują się w zeszycie zatytułowanym "Materiały Pomocnicze", którego jeden egzemplarz dołączany jest  do każdej dokumentacji projektowej. Ponadto znajduje się tam szereg pomocniczych rysunków wykonawczych, porad architekta/konstruktora. Jeśli zaś chodzi o zestawienie powierzchni wszystkich przegród budynku (ściany, fundamenty, stropy, dach) na życzenie inwestora bezpłatnie dosyłamy je mailowo.   Pozdrawiam

Zakupiłem ten projekt i proszę o przesłanie mi zestawienie powierzchni wszystkich przegród budynków oraz inne bezpłatne dodatki. mój mail to piotr@abiz.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, ja również zastanawiam się nad kupnem tego projektu Neal. Czy mógłbym prosić i wysłanie kosztorysu i zdjęć piotr.cetler@profit-partner.eu com z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś zbliża się już do końca z budową tego domu? Interesuje mnie, czy jestem w stanie ten dom zbudować i wykończyć za 400-450tyś zł? - tak jak to jest w kosztorysie.

Kolego Ciężko powiedzieć czy uda Ci się go wykończyć w tej kwocie. Wszystko zależy od materiałów na jakie się zdecydujesz i koszty robocizny ! kosztorys nie wszystko obejmuje, a ceny nie które są z kosmosu ! jakie chcesz mieć ogrzewanie, wentylację, strop, okna, tynki itp. itd, taki kosztorys możesz sam zrobić ale trzeba poświęcić na to trochę czasu ! Przy samym wykopie różnice mogą byc w tysiącach złotych - oczywiście jeżeli jest teren prosty i masz piach/żwir to idealnie ale jak masz spadek i glinę to już to tak fajnie nie wygląda. Jeżeli masz podłączenia do kanalizy i wodociągów to podłączenia wyniosą kilka tysięcy ale jak nie masz i się zdecydujesz na studnie czy szambo to kilkanaście tysięcy. Najlepiej pójdź do firmy która buduje domki do stanu wykonczeniowego i niech Ci wycenią - zapewne od tej kwoty możesz odjąć jakieś 15-20 % jeżeli zdecydujesz się sam pokrecić za mateeriałami i ponegocjujesz z wykonawcami !!

Pozdrawiam

Ja właśnie wychodzę z ziemi:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ten projekt i proszę o przesłanie mi zestawienie powierzchni wszystkich przegród budynków oraz inne bezpłatne dodatki. mój mail to piotr@abiz.pl

Witam

Również zakupiłem ten projekt i proszę o przesłanie mi zestawienia pow. wszystkich przegród budynków ścian sufitów itp. oraz wszystkie inne darmowe dodatki kutylowskimichal@wp.pl

A tak poza tym POLECAM TEN PROJEKT !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,   Czy ktoś zbliża się już do końca z budową tego domu? Interesuje mnie, czy jestem w stanie ten dom zbudować i wykończyć za 400-450tyś zł? - tak jak to jest w kosztorysie.

Witam zbliżam się do stropu i siegam już 65 tys.Jak cos to podaje meila mont 123@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek

Witam zbliżam się do stropu i siegam już 65 tys. Jak cos to podaje meila mont 123@interia.pl

 

Dzięki, właśnie o takie informacje mi chodziło. Jak każdy rzuci jakąś kwotę, to już można jakiś pogląd mieć na koszty :) Nie chodziło mi o dokładny kosztorys i spis elementów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Waham się pomiędzy dwoma projektami z Państwa pracowni.

Proszę o przesłanie mi na maila piochu-m@tlen.pl szczegółowszych materiałów dotyczących projektu Nela, to co Państwo mogą przesłać w celu lepszego zapoznania się z projektem: rzutów z wymiarami, zestawienia materiałów itp.

Jaka jest wysokość "użytkowa" na strychu?

Pozdrawiam - Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Waham się pomiędzy dwoma projektami z Państwa pracowni. Proszę o przesłanie mi na maila piochu-m@tlen.pl szczegółowszych materiałów dotyczących projektu Nela, to co Państwo mogą przesłać w celu lepszego zapoznania się z projektem: rzutów z wymiarami, zestawienia materiałów itp. Jaka jest wysokość "użytkowa" na strychu? Pozdrawiam - Piotr

Witam

 

Materiały prześlę w dniu dzisiejszym.

Na przekrojach zaznaczone będą poszczególne wysokości.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dla zainteresowanych podaję koszty bo właśnie zakończyłem stan zero czyli ława, bloczki, kanalizacja, ocieplenie, chudziak, piasek do wewnątrz i na obsybkę. Całkowity koszt to 33000 zł.

Z tego robocizna 6500 zł i piasek bo dość wysoko go podsypałem 6000 zł. Jak ktoś chce szczegółową kalkulację to podaję maila piotr@abiz.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...