Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Nela


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Robert Burek

Witam,

Jestem zainteresowany projektem domu Nela.

Chciałabym poprosić o opinie w sprawie ogrzewania (najbardziej ekonomiczne) oraz o dokładniejsze informacje:

- rzuty pomieszczeń z wymiarami + tarasu zewnętrznego

- przekroje, zdjęcia z zewnątrz, wewnątrz (wizualizacja lub realizacja)

- szczegolowy kosztorys wraz z rekomendowanymi materialami.

- informacje na temat zastosowanego stropu - czy tylko żelbet czy np strop akermana nie jest mozliwy do wykonania?

Robert Burek

r.burek@i-bs.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 690
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

Jestem zainteresowany projektem domu Nela.

Chciałabym poprosić o opinie w sprawie ogrzewania (najbardziej ekonomiczne) oraz o dokładniejsze informacje:

- rzuty pomieszczeń z wymiarami + tarasu zewnętrznego

- przekroje, zdjęcia z zewnątrz, wewnątrz (wizualizacja lub realizacja)

- szczegolowy kosztorys wraz z rekomendowanymi materialami.

- informacje na temat zastosowanego stropu - czy tylko żelbet czy np strop akermana nie jest mozliwy do wykonania?

Robert Burek

r.burek@i-bs.pl

Witam, materiały wraz z odpowiedziami na pytania przesłane zostały drogą mailową.

Wybór odpowiedniego systemu ogrzewania zależy od bardzo wielu czynników i preferencji, dlatego też zachęcam do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronach, poświęconych budowie domu, np. http://kb.pl/teksty/2013/07/04/sposoby-na-tanie-ogrzewanie-domu-jednorodzinnego/

Zmiana konstrukcji stropu możliwa jest na etapie adaptacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zaczęliśmy wykopy :)

budowa jest w woj. pomorskim !

Gdyby ktoś był zainteresowany kosztami na bieżąco podaję maila kutylowskimichal@wp.pl

 

Polecam projekt ! domek jest rewelacyjny :) oczywiście małe zmianki przy garderobie i łazience oraz kilka przesunięć ścianek aloe tak poza tym -- Cudo:)

 

I niech każdy przy projekcie zobaczy dokładne położenie domku względem drogi - projektanci lubią wysoko stawiać domki ( dla zabezpieczania przed wodą) a później jak dochodzi do wykopu człowiek już się stresuje ile trzeba wywieść i nawieść ziemi :))) ( a czasem jest to dobre kilka tyś.)

 

Pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie buduję taki dom  - super możliwości,dom jest cały podpiwniczony okna to jest kwestia gustu

Atena gdzie budujesz? ja również zacząłem budowę :) podaję maila kutylowskimichal@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zainteresował  mnie ten projekt mogę prosić o :
-dokładne wymiary pomieszczeń

-przybliżone koszty robocizny poszczególnych etapów budowy jak i materiałów
-koszt powiększenia kotłowni (pom. gospodarczego) (nie ruszając wiatrołapu)

Reszta projektu jest genialna, brawo dla projektanta
 

Pozdrawiam

asiflo@wp.pl
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zainteresował  mnie ten projekt mogę prosić o :

-dokładne wymiary pomieszczeń

-przybliżone koszty robocizny poszczególnych etapów budowy jak i materiałów

-koszt powiększenia kotłowni (pom. gospodarczego) (nie ruszając wiatrołapu)

Reszta projektu jest genialna, brawo dla projektanta

 

Pozdrawiam

asiflo@wp.pl

 

Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Zmiany w projekcie, takie jak zmiana wielkości pomieszczenia gospodarczego (najmniej inwazyjną i najtańszą opcją wykonania tej zmiany jest powiększenie kotłowni poprzez likwidację pralni) można wprowadzić na etapie adaptacji projektu u lokalnego architekta i to z nim ustalić koszty z tym związane. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jestem zainteresowany projektem domu Nela. Chciałabym prosić o dokładniejsze informacje: - rzuty pomieszczeń z wymiarami + tarasu zewnętrznego - przekroje, zdjęcia z zewnątrz, wewnątrz (wizualizacja lub realizacja) - szczegolowy kosztorys wraz z rekomendowanymi materiałamiPrzybliżone koszty robocizny poszczególnych etapów budowy jak i materiałów. romi72@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jestem zainteresowany projektem domu Nela. Chciałabym prosić o dokładniejsze informacje: - rzuty pomieszczeń z wymiarami + tarasu zewnętrznego - przekroje, zdjęcia z zewnątrz, wewnątrz (wizualizacja lub realizacja) - szczegolowy kosztorys wraz z rekomendowanymi materiałamiPrzybliżone koszty robocizny poszczególnych etapów budowy jak i materiałów. romi72@o2.pl

Dzień dobry, wszystkie dostępne bezpłatnie materiały do projektu Nela zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jestem zainteresowany projektem domu Nela. Chciałabym prosić o dokładniejsze informacje: - rzuty pomieszczeń z wymiarami + tarasu zewnętrznego - przekroje, zdjęcia z zewnątrz, wewnątrz (wizualizacja lub realizacja) - szczegołowy kosztorys wraz z rekomendowanymi materiałamiPrzybliżone koszty robocizny poszczególnych etapów budowy jak i materiałów.

Witam!

Jestem bardzo zainteresowana projektem domu Nela. Proszę o przesłanie bardziej szczegółowych informacji - rzutów wraz z dokładnymi wymiarami, a także wszelkich zdjęć i wizualizacji. Ponadto proszę o informacje, czy jest możliwość zmiany konstrukcji dachu, tak abycały taras był zadaszony (trzeba zamówić taki projekt u Państwa, czy dać do adaptacji?)? Proszę o przesłanie materiałów na maila: ula_321@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jestem zainteresowany projektem domu Nela. Chciałabym prosić o dokładniejsze informacje: - rzuty pomieszczeń z wymiarami + tarasu zewnętrznego - przekroje, zdjęcia z zewnątrz, wewnątrz (wizualizacja lub realizacja) - szczegołowy kosztorys wraz z rekomendowanymi materiałamiPrzybliżone koszty robocizny poszczególnych etapów budowy jak i materiałów. Witam! Jestem bardzo zainteresowana projektem domu Nela. Proszę o przesłanie bardziej szczegółowych informacji - rzutów wraz z dokładnymi wymiarami, a także wszelkich zdjęć i wizualizacji. Ponadto proszę o informacje, czy jest możliwość zmiany konstrukcji dachu, tak abycały taras był zadaszony (trzeba zamówić taki projekt u Państwa, czy dać do adaptacji?)? Proszę o przesłanie materiałów na maila: ula_321@wp.pl

Dzień dobry! Prześlę na podany adres zwymiarowane rysunki oraz bezpłatne zestawienia. Natomiast kosztorysy w naszej ofercie są dodatkowo odpłatne. Można je zamówić drogą telefoniczną lub mailową. Wszystkie dostępne zdjęcia i wizualizacje zamieszczamy na stronie www.

Zmiany do projektów katalogowych mogą być wprowadzane na etapie adaptacji projektu. Można te zlecić wybranemu architektowi lub naszej Pracowni. Jest to usługa dodatkowo odpłatna.

W projekcie Nela taras jest zadaszony na głębokość około 3m. Wydłużenie zadaszenia spowoduje gorsze doświetlenie pomieszczeń oraz zwiększenie wysokości dachu. Proponowałabym zastosowanie bardziej ażurowych form, niezależnych od konstrukcji dachu, np. drewniana wiata zastosowana w projekcie Janus. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę również o informacje na maila związane z adaptacją poddasza. O jakiej wielkości mówimy? Zastanawiam się czy jest w ogóle sens inwestować.

 

imposamini@posteo.de

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ile m2 będzie miało takie poddasze po adaptacji, zastanawiam się nad sensem inwestycji.

Witam

 W obecnej formie powierzchnia użytkowa na poddaszu to zaledwie kilka m², a max. wysokość poddasza w szczycie wynosi 2m. Aby uzyskać większe poddasze konieczne byłoby podniesienie ścianki kolankowej, ewentualnie jeszcze zmiana kąta nachylenia dachu. I wówczas powierzchnia nowego poddasza zależna będzie od rodzaju i zakresu wprowadzonych zmian.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę również o informacje na maila związane z adaptacją poddasza. O jakiej wielkości mówimy? Zastanawiam się czy jest w ogóle sens inwestować.

 

imposamini@posteo.de

 

Pozdrawiam

Witam

 W obecnej formie powierzchnia użytkowa na poddaszu to zaledwie kilka m², a max. wysokość poddasza w szczycie wynosi 2m. Aby uzyskać większe poddasze konieczne byłoby podniesienie ścianki kolankowej, ewentualnie jeszcze zmiana kąta nachylenia dachu. I wówczas powierzchnia nowego poddasza zależna będzie od rodzaju i zakresu wprowadzonych zmian.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem zainteresowany projektem NELA. Chciałbym poprosić o rzuty i przekroje z wymiarami, wszystkie bezpłatne materiały oraz dodatkowe informacje:

1) Czy jest możliwość adaptacji poddasza? Jeśli tak jaką powierzchnię można uzyskać i czy można dostać szkic poddasza?

2) Czy schody można umieścić w miejscu WC z ewentualnym pomniejszeniem łazienki lub umieszczeniem części pod schodami (rezygnacja z bidetu)? Czy można dostać szkic z naniesionymi schodami?

3) Czy jest możliwość przeniesienia łazienki i garderoby w apartamencie rodziców na drugą stronę?

4) Czy jest możliwość posadowienia budynku na płycie? Jaka grubość płyty i stopień zbrojenia? Czy jest konieczność pogrubiania płyty pod ścianami, czy wystarczy podkład betonowy z ostrogą? Pod budynkiem występują grunty rodzime i nasypy w postaci glin z piaskiem.

Proszę o przesłanie odpowiedzi i materiałów na adres: pm130420@gmail.com. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jestem zainteresowany projektem NELA. Chciałbym poprosić o rzuty i przekroje z wymiarami, wszystkie bezpłatne materiały oraz dodatkowe informacje: 1) Czy jest możliwość adaptacji poddasza? Jeśli tak jaką powierzchnię można uzyskać i czy można dostać szkic poddasza? 2) Czy schody można umieścić w miejscu WC z ewentualnym pomniejszeniem łazienki lub umieszczeniem części pod schodami (rezygnacja z bidetu)? Czy można dostać szkic z naniesionymi schodami? 3) Czy jest możliwość przeniesienia łazienki i garderoby w apartamencie rodziców na drugą stronę? 4) Czy jest możliwość posadowienia budynku na płycie? Jaka grubość płyty i stopień zbrojenia? Czy jest konieczność pogrubiania płyty pod ścianami, czy wystarczy podkład betonowy z ostrogą? Pod budynkiem występują grunty rodzime i nasypy w postaci glin z piaskiem. Proszę o przesłanie odpowiedzi i materiałów na adres: pm130420@gmail.com. Pozdrawiam.

Witam

Zapytanie przekazuję do architektów, proszę na dniach oczekiwać odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Urbański Maciej

Witam

Jestem zaiteresowany projektem Nela. Proszę o podesłanie dokładnie opomiarowanego budynku (chodzi o wnętrze). Oraz wszelkich materiałów , które mogą pomóc podjąć decyzję. laaurora@op.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Interesuje nas ten projekt. Czy adoptował ktoś w nim piwnicę? Czy u Państwa można zamówić ten projekt ze zmianą - częściowym podpiwniczeniem?

Witam

Piwnice do budynku można doprojektować na etapie jego adaptacji, we współpracy ze swoim architektem.

Nie wymaga to zgody naszej Pracowni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem zaiteresowany projektem Nela. Proszę o podesłanie dokładnie opomiarowanego budynku (chodzi o wnętrze). Oraz wszelkich materiałów , które mogą pomóc podjąć decyzję. abuch@poczta.fm

 

 

Czy ktoś buduje taki dom w okolicach Bydgoszczy?, proszę o zdjęcia z realizacji projektu. abuch@poczta.fm

 

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem zaiteresowany projektem Nela. Proszę o podesłanie dokładnie opomiarowanego budynku (chodzi o wnętrze). Oraz wszelkich materiałów , które mogą pomóc podjąć decyzję. abuch@poczta.fm

 

 

Czy ktoś buduje taki dom w okolicach Bydgoszczy?, proszę o zdjęcia z realizacji projektu. abuch@poczta.fm

 

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Artur

Witam

 

Materiały prześlę w dniu dzisiejszym.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...