Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Nela


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 months later...
  • Odpowiedzi 690
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Gość

Jeszcze dwa pytania :-)Czy istnieje możliwosc podpiwniczenia garażu oraz czy istnieje mozliwosc uzyskania alla antresoli nad powierzchnia jadali i salaonu. Chodzi mi o otwarta przestrzen nad salonem tak aby było widac konstrukcje drewniana dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy szerokosc i długosc minimalna działki podana w projekcie jest z zachowaniem 4 metrów od granicy działek???

Witam

Podane minimalne wymiary działki dla domu Nela uwzględniają wymagane prawem budowlanym odległości budynku od granic działki. Przy prezentacji projektu w zakładce "rzuty" znajduje się rysunek przedstawiający wymiary budynku oraz przyjęte przez nas jego odległości od poszczególnych granic działki.

 

Pozdrawiam

 

Jeszcze dwa pytania :-) Czy istnieje możliwosc podpiwniczenia garażu oraz czy istnieje mozliwosc uzyskania alla antresoli nad powierzchnia jadali i salaonu. Chodzi mi o otwarta przestrzen nad salonem tak aby było widac konstrukcje drewniana dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podane minimalne wymiary działki dla domu Nela uwzględniają wymagane prawem budowlanym odległości budynku od granic działki. Przy prezentacji projektu w zakładce "rzuty" znajduje się rysunek przedstawiający wymiary budynku oraz przyjęte przez nas jego odległości od poszczególnych granic działki.

 

Pozdrawiam

 

Jeszcze dwa pytania :-) Czy istnieje możliwosc podpiwniczenia garażu oraz czy istnieje mozliwosc uzyskania alla antresoli nad powierzchnia jadali i salaonu. Chodzi mi o otwarta przestrzen nad salonem tak aby było widac konstrukcje drewniana dachu.

 

Dzień dobry

 

Garaż można podpiwniczyć. Jeśli chodzi o antresolę to jest to bardziej skomplikowane. Wymaga przeprojektowania stropu żelbetowego ( skończenia go wcześniej ). Wówczas przynajmniej jeden słupek więźby dachowej traci podparcie. Trzeba jakoś inaczej rozwiązać konstrukcję dachu. Konstrukcja dachu może być wtedy niezbyt ciekawa do pokazania albo przeciwnie – ciekawa i masywna ale droga. Z naszej strony nie ma przeciwwskazań. Jest pole do popisu dla projektanta adaptującego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam czy jest możliwość wykonania jakiegoś schowka na poddaszu jakiej wysokości ?

Witam!

 

Powierzchnia użytkowa na poddaszu to zaledwie kilka m², a max. wysokość poddasza w szczycie wynosi 2m . W projekcie zaproponowano schody składane na strych w części garażowej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki wyłaz strychowy zlokalizować w części mieszkalnej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy okno tarasowe można umieścić na środku ściany i powiększyć aby było cztero-skrzydłowe?

Witam!

 

Oczywiście można wprowadzić taką zmianę do projektu. Natomiast konieczna będzie konsultacja z konstruktorem, który zaprojektuje odpowiednie nadproże nad oknem balkonowym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,gdzie można zaplanowa kotłownie na pelet ??? Wymaga to dodatkowego komina . np.garaż,czy to odpowiednie miejsce??? Jeśli tak to lewa czy prawa strona garażu ???

Witam!

Kotłownia zawierająca kocioł na pelet oczywiście musi posiadać komin. Istotne jest składowanie opału. Najlepiej w sąsiadującym pomieszczeniu. Jego wielkość powinna zapewnić skład paliwa na cały okres grzewczy. Można wydzielić z garażu takie pomieszczenie. Proponuje przeprojektować na etapie adaptacji projektu: instalacje, pomieszczenie gospodarcze i garaż (jego lewą stronę lub go wydłużyć).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Joanna

Witam !Podoba mi się ten projekt jednak mam wytyczne co do kata nachylenia dachu musi byc 35-40 stopni , moglo by byc poddasze uzytkowe tylko gdzie schody, jak to pozmieniac - prosze o radępozdrawiam Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Podoba mi się ten projekt jednak mam wytyczne co do kata nachylenia dachu musi byc 35-40 stopni , moglo by byc poddasze uzytkowe tylko gdzie schody, jak to pozmieniac - prosze o radę pozdrawiam Joanna

Witam,

Jednym z możliwych usytuowań schodów może być miejsce gdzie w projekcie znajduje się toaleta oraz fragment łazienki.

W tym celu należałoby wprowadzić zmiany w układzie pomieszczeń:

1.  likwidacja garderoby przy głównej sypialni i przesuniecie łazienki w jej miejsce,

2. przesunięcie łazienki głównej w powstałe miejsce, przy zachowaniu dostępu do niej z korytarza,

3. likwidacja toalety, która mogłaby znaleźć się pod schodami.

 

Doprojektowanie poddasza wymusi szereg zmian w konstrukcji budynku. W tej chwili układ elementów więźby dachowej nie pozwala na zagospodarowanie poddasza. Konstrukcja dachu będzie więc wymagała przeprojektowania.

 

Mimo konieczności wprowadzenia wielu zmian, adaptacja poddasza wydaje nam się dobrym pomysłem.

Proponujemy kontakt e-mailowy z naszym biurem info@dobredomy.pl. Otrzyma Pani od nas szczegółowe rysunki, które pozwolą na lepsze zapoznanie się z projektem. Dadzą tez możliwość wybranemu przez Panią projektantowi (któremu zleci Pani ich wprowadzenie) przeanalizowanie możliwości i kosztów wprowadzenia zmian.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Michał K.

WitamWłaśnie zakpiłem projekt nela i przymierzam się do budowy ale zaskoczył mnie rodzaj stropu czyli Filigran.Czy terriva nie okazałaby się rozwiązaniem tańszym i korzystniejszym biorąc pod uwagę nieużytkowe poddasze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

WitamWłaśnie zakpiłem projekt nela i przymierzam się do budowy ale zaskoczył mnie rodzaj stropu czyli Filigran.Czy terriva nie okazałaby się rozwiązaniem tańszym i korzystniejszym biorąc pod uwagę nieużytkowe poddasze?

 

Witam,

 

Zawsze staramy się wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie dla danego projektu.

 

W zakupionym przez Pana projekcie Nela są spore rozpiętości, niewielka ilość ścian konstrukcyjnych oraz tradycyjna konstrukcja więźby dachowej z licznymi słupami. Czynniki te sprawiają, że zastosowanie stropu Teriva w tym przypadku byłoby problematyczne, ze względu na konieczność wykonania licznych podciągów.

 

Gdyby bardzo Panu zależało, mógłby Pan na etapie adaptacji przystosować projekt do stropu  Teriva, jednak nie polecamy takiego rozwiązania.

 

W razie pytań bądź wątpliwości proszę o kontakt mailowy info@dobredomy.pl lub telefoniczny 71 352 04 40.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitamWłaśnie zakpiłem projekt nela i przymierzam się do budowy ale zaskoczył mnie rodzaj stropu czyli Filigran.Czy terriva nie okazałaby się rozwiązaniem tańszym i korzystniejszym biorąc pod uwagę nieużytkowe poddasze?
  Witam,   Zawsze staramy się wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie dla danego projektu.   W zakupionym przez Pana projekcie Nela są spore rozpiętości, niewielka ilość ścian konstrukcyjnych oraz tradycyjna konstrukcja więźby dachowej z licznymi słupami. Czynniki te sprawiają, że zastosowanie stropu Teriva w tym przypadku byłoby problematyczne, ze względu na konieczność wykonania licznych podciągów.   Gdyby bardzo Panu zależało, mógłby Pan na etapie adaptacji przystosować projekt do stropu  Teriva, jednak nie polecamy takiego rozwiązania.   W razie pytań bądź wątpliwości proszę o kontakt mailowy info@dobredomy.pl lub telefoniczny 71 352 04 40.   Pozdrawiam

Witam,My też budujemy Nele jesteśmy na etapie dachu, strop zmieniliśmy na terrive z tym, że na salonie i kuchni mamy terrive 2 , na pozostałej części domu terrive 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...