Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Nela


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 690
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Przemek

Najbezpieczniej więc wprowadzać zmiany nie ingerujace za bardzo w konstrukcję budynku, jego proporcje, gabaryty.

 

Witam ponownie,

 

Dziękuję za odpowiedź. Chodziło mi właściwie o zwiększenie całościowe powierzchni  budynku z zachowaniem jego proporcji. Ot tak po prostu całościowe powiększenie do 120% lub 130% pierwotnej powierzchni. Czy takowe powiększenie wchodzi w grę? Wówczas chyba nie wpłyniemy znacząco na kształt budynku czy też konstrukcję dachu. Chyba, że się mylę... 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem zainteresowany zakupem projektu i budową domu Nela

poszkuję kontaktu z kimś kto budował lub buduje ten domek na podkarpaciu lub w południowo-wschodniej części kraju...

prosze o kontakt na piozur@op.pl

oczywiście jeśli to możliwe prosze o jakiekolwiek zdjęcia z budowy (gdziekolwiek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Dziękuję za odpowiedź. Chodziło mi właściwie o zwiększenie całościowe powierzchni  budynku z zachowaniem jego proporcji. Ot tak po prostu całościowe powiększenie do 120% lub 130% pierwotnej powierzchni. Czy takowe powiększenie wchodzi w grę? Wówczas chyba nie wpłyniemy znacząco na kształt budynku czy też konstrukcję dachu. Chyba, że się mylę... 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam,

Powiększając metraż w projekcie domu należy zawsze zastanowić na powiększeniu   jakich pomieszczeń  nam zależy.

Zazwyczaj nie jest konieczne powiększania pomieszczeń gospodarczych czy wiatrołapu , a chodzi o wielkość salonu czy kuchni.

Powiększenie proporcjonalnie wszystkich pomieszczeń jest oczywiście możliwe, ale wbrew pozorom nie jest proste do wykonania.

Przy powiększaniu należy bowiem zachować wymiary otworów drzwiowych i okiennych, szerokość ścian, bo używamy do ich budowy konkretnych materiałów o konkretnych wymiarach.

Dlatego nawet jeśli wydaje się to łatwe do wykonania przy użyciu programów graficznych, to w istocie jest to zmiana każdego fragmentu projektu oddzielnie.

Dodatkowo należy uaktualnić wszystkie projekty branżowe:

Zmieni się rozpiętość dachu więc konstruktor będzie zmuszony na nowo przeliczać od nowa każdy z elementów więźby dachowej.

Cięższy dach to inne siły działające na podpory, a dalej na fundamenty.

Dlatego konstrukcję budynku należy zaprojektować właściwie od początku.

Zmiana wymiarów pomieszczeń i kubatury  to zmiany w opracowaniu dotyczącym np. ogrzewania. Zmienią się np. wielkości grzejników.

Wydłużą się również wszystkie elementy instalacyjne.

Do zmiany będą więc całe projekty instalacji.

Proporcjonalne powiększenie budynku jest więc właściwie projektowaniem budynku od nowa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam 

Jestem zainteresowany projektem NELA - 

  1. Poszukuję kontaktu z kimś kto jest w trakcie lub wybudował dom zgodnie z tym projektem w Zachodniopomorskim (okolice Szczecina), 
  2. Jeśli posiadacie Państwo zdjęcia z realizacji tego projektu - proszę o podesłanie.
  3. Do pracowni dobre domy - poproszę o rzut projektu NELA ale z wymiarami pomieszczeń.  

 

Tomas504@wp.pl           dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem w trakcie budowy domu nela. Materiały na dach czyli więźba dachowa to koszt 22 tysięcy , dachówki ,kominy to kolejne 30 tys. Robi się 50 tysiecy bez robocizny i ocieplenia , jeśli to dodamy wyjdzie około 70 tysięcy. Czy dobre domy, bądź ktoś z budujących zrobi to taniej.

????? Proszę o porady .Monika elbląga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem zainteresowany zakupem w/w projektu i mam pytanie czy dużym problemem było by powiększenie całego domu o 40% ?

Witam

"Przeskalowanie" budynku w celu zwiększenia go o 40% wiąże się z wykonaniem projektu indywidualnego od podstaw, gdyż zmiany dotyczyć będą wszystkich elementów konstrukcyjnych. Musi się Pan liczyć ze sporymi kosztami takiego opracowania, jednak jest to możliwe do zrealizowania. Jeśli interesują Pana szczegóły proszę o kontakt z architektem na adres info@dobredomy.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek

Witam 

Jestem zainteresowany projektem NELA

Poszukuję kontaktu z kimś kto jest w trakcie lub wybudował dom zgodnie z tym projektem w Łódzkie (okolice Kutna), 

Jeśli posiadacie Państwo zdjęcia z realizacji tego projektu - proszę o podesłanie.

Do pracowni dobre domy - poproszę o rzut projektu NELA ale z wymiarami pomieszczeń.

 

bolimowski@onet.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Jestem zainteresowany projektem NELA

Poszukuję kontaktu z kimś kto jest w trakcie lub wybudował dom zgodnie z tym projektem w Łódzkie (okolice Kutna), 

Jeśli posiadacie Państwo zdjęcia z realizacji tego projektu - proszę o podesłanie.

Do pracowni dobre domy - poproszę o rzut projektu NELA ale z wymiarami pomieszczeń.

 

bolimowski@onet.eu

Witam

 

Materiały prześlę w dniu dzisiejszym.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Również poproszę o rzut projektu NELA wraz z wymiarami pomieszczeń: 

pj-87@wp.pl

 

Mam pytanie co do podpiwniczenia. Jak duża część domu może być podpiwniczona? Czy może to być cała powierzchnia czy tylko jakaś określona część? Myślałem by oprócz pieca, zagospodarować tę powierzchnię dodatkowo w jakiś inny sposób. W którym miejscu można by wówczas umieścić zejście do piwnicy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Również poproszę o rzut projektu NELA wraz z wymiarami pomieszczeń: 

pj-87@wp.pl

 

Mam pytanie co do podpiwniczenia. Jak duża część domu może być podpiwniczona? Czy może to być cała powierzchnia czy tylko jakaś określona część? Myślałem by oprócz pieca, zagospodarować tę powierzchnię dodatkowo w jakiś inny sposób. W którym miejscu można by wówczas umieścić zejście do piwnicy?

 

Pozdrawiam

Witam

Materiały wraz z odpowiedzią na pytania prześlemy w poniedziałek na podany adres mailowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest możliwość przesłania rzutów wraz z wymiarami? Jest możliwość wprowadzenia do projektu małej piwnicy, w celu uzyskania kotłowni na piec z paliwem stałym i pomieszczeniem na opał? Czy jest także wersja tego projektu z dachem płaskim. Mój e-mail: robpaw82@icloud.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest możliwość przesłania rzutów wraz z wymiarami? Jest możliwość wprowadzenia do projektu małej piwnicy, w celu uzyskania kotłowni na piec z paliwem stałym i pomieszczeniem na opał? Czy jest także wersja tego projektu z dachem płaskim. Mój e-mail: robpaw82@icloud.com

Witam

Odpowiedź wysyłam na maila.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem w trakcie budowy domu nela. Materiały na dach czyli więźba dachowa to koszt 22 tysięcy , dachówki ,kominy to kolejne 30 tys. Robi się 50 tysiecy bez robocizny i ocieplenia , jeśli to dodamy wyjdzie około 70 tysięcy. Czy dobre domy, bądź ktoś z budujących zrobi to taniej. ????? Proszę o porady .Monika elbląga

Witam pani Moniko jesteśmy na etapie adaptacji projektu Nela na wiosnę zamierzamy się budować.Państwo jak wynika z opisu jeteście na etapie dachu.Może jakieś sugestie lub nowe przemyślenia.Chętnie zobaczylibyśmy jakieś zdięcia z budowy.

marcinadmar@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...