Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Nela


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 690
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, My też budujemy Nele jesteśmy na etapie dachu, strop zmieniliśmy na terrive z tym, że na salonie i kuchni mamy terrive 2 , na pozostałej części domu terrive 1

witam

 może Pani podać przybliżony koszt stropu  ( terriva 1 i 2) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiego rodzaju opał jest zaprojketowany dom? Czy nadaje się na opał stały? Jeśli trzeba by było zmienić projekt pod opał stały czy to wysokie koszty?

W projekcie przewidziano instalację kotła gazowego w pomieszczeniu gospodarczym. W przypadku zmiany źródła ogrzewania na paliwo stałe należy powiekszyć pomieszczenie z kotłem. Jest to konieczne ze względu na większe rozmiary kotłów na paliwo stałe oraz konieczność lokalizacji ich w odpowiedniej odlagości od ściany (przeciwległej do frontu kotła) co obwarunkowane jest przepisami. Dodatkowo potrzebne jest miejsce na magazynowanie materiału. Można jednak wygospodarować na to miejsce w garażu. W przypadku tego projektu najprostsze wydaje się powiększenie pom. gospodarczego o pralnię i przeniesienie pralki do jednej z łazienek. Koneczne beda również zmiany w projekcie instalcji c.o. Takie zmiany najlepiej wprowadzić na etapie adpatacji. Wybrany do tego celu przez Panią projektant dokona wyceny przeróbek. Nie są to kosztowne zmiany.  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

Witam

proszę o przesłanie rzutów pomieszczeń wraz z wymiarami na adres

 

grochmen007@wp.pl

 

czy jest możliwość powiększenia garażu

czy jest możliwość podpiwniczenia samego garażu

czy jest możliwość powiększenia salonu w stronę tarasu  i czy wtedy można wydłużyć taras i zrobić do niego zadaszenie

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

proszę o przesłanie rzutów pomieszczeń wraz z wymiarami na adres

 

grochmen007@wp.pl

 

czy jest możliwość powiększenia garażu

czy jest możliwość podpiwniczenia samego garażu

czy jest możliwość powiększenia salonu w stronę tarasu  i czy wtedy można wydłużyć taras i zrobić do niego zadaszenie

 

Pozdrawiam

Dzień dobry! Oczywiście wyślemy rysunki na podany adres. W sprawie zmian proponuję skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie. Wymienione zmiany bardzo ingerują w konstrukcję budynku. Musielibysmy ustalić więcej szczegółów. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monika

Witam,jestem na etapie stropu. Buduje w Elblągu i koszty jakie poniosła wraz z robocizna na etapie fundamentów i prac murowych bez stropu to już 100 tys. Metoda oczywiście gospodarczą. Koszt budowy dachu to 80 tysięcy w blachodachówka. Koszt domu w stanie surowym otwartym to około 200 tys. Jest to bardzo drogi dom ale może warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem na etapie stropu. Buduje w Elblągu i koszty jakie poniosła wraz z robocizna na etapie fundamentów i prac murowych bez stropu to już 100 tys. Metoda oczywiście gospodarczą. Koszt budowy dachu to 80 tysięcy w blachodachówka. Koszt domu w stanie surowym otwartym to około 200 tys. Jest to bardzo drogi dom ale może warto było.

Witam,

jestem zainteresowany budowa zgodnie z tym projektem.

Czy można prosić o zdjęcia z wykonywanych prac?

pozdrawiam

firmakontakt@onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Norbert

Witam,

 

Również poproszę o rzut projektu NELA wraz z wymiarami pomieszczeń: 

pj-87@wp.pl

 

Mam pytanie co do podpiwniczenia. Jak duża część domu może być podpiwniczona? Czy może to być cała powierzchnia czy tylko jakaś określona część? Myślałem by oprócz pieca, zagospodarować tę powierzchnię dodatkowo w jakiś inny sposób. W którym miejscu można by wówczas umieścić zejście do piwnicy?

 

Pozdrawiam

 

 

 

Witam

Materiały wraz z odpowiedzią na pytania prześlemy w poniedziałek na podany adres mailowy.

 

Pozdrawiam

 

 

Witam. 

 

Również jestem zainteresowany zmianą w sprawie podpiwniczenia części domu ze zmianą miejsca kotłowni. Czy jest możliwość umieszczenia w miejscu kotłowni i pralni zejścia do piwnicy, Ew. jakie byłyby koszty wprowadzenia zmian. 

 

Proszę o odp. w tej sprawie na adres norbert.chmiel@.wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem na etapie stropu. Buduje w Elblągu i koszty jakie poniosła wraz z robocizna na etapie fundamentów i prac murowych bez stropu to już 100 tys. Metoda oczywiście gospodarczą. Koszt budowy dachu to 80 tysięcy w blachodachówka. Koszt domu w stanie surowym otwartym to około 200 tys. Jest to bardzo drogi dom ale może warto było.

witam , też buduję Nelę i mam skończone fundamenty, może Pani podać jaki strop będzie w Pani domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem na etapie stropu. Buduje w Elblągu i koszty jakie poniosła wraz z robocizna na etapie fundamentów i prac murowych bez stropu to już 100 tys. Metoda oczywiście gospodarczą. Koszt budowy dachu to 80 tysięcy w blachodachówka. Koszt domu w stanie surowym otwartym to około 200 tys. Jest to bardzo drogi dom ale może warto było.
Witam, jestem zainteresowany budowa zgodnie z tym projektem. Czy można prosić o zdjęcia z wykonywanych prac? pozdrawiam firmakontakt@onet.pl

Poproszę o przełanie zdjęcia z wykonania prac na blaszkiewicztomasz91@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...