Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

budowa domu MILOS


jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

witam kibelek przenieśliśmy przy drzwiach- łazienkę jeszcze wykańczamy

Dziękuję  bardzo :) może inni miłośnicy Milosa pokażą jak rozwiązali kwestię łazienki :)

Jesteśmy na etapie adaptacji projektu, a w lipcu zaczynamy budowę :) zmian w projekcie za dużych nie robiliśmy, dołożyliśmy okna dachowe w pokojach, zrezygnowaliśmy z tego przejścia do kuchni, tak że zyskaliśmy większą spiżarkę, a do kuchni będziemy przechodzić przez salon:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję  bardzo :) może inni miłośnicy Milosa pokażą jak rozwiązali kwestię łazienki :)

Jesteśmy na etapie adaptacji projektu, a w lipcu zaczynamy budowę :) zmian w projekcie za dużych nie robiliśmy, dołożyliśmy okna dachowe w pokojach, zrezygnowaliśmy z tego przejścia do kuchni, tak że zyskaliśmy większą spiżarkę, a do kuchni będziemy przechodzić przez salon:) 

My planujemy umieścić muszlę i bidet pod skosem na przeciw prysznica. W głównej części znalazłaby się wanna pod oknem, zlew i jakaś szafka. Na tej ściance oddzielającej planujemy grzejnik drabinkę. Obecnie skończyliśmy tynki, czekamy na hydraulika i ocieplamy poddasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My planujemy umieścić muszlę i bidet pod skosem na przeciw prysznica. W głównej części znalazłaby się wanna pod oknem, zlew i jakaś szafka. Na tej ściance oddzielającej planujemy grzejnik drabinkę. Obecnie skończyliśmy tynki, czekamy na hydraulika i ocieplamy poddasze.

 

A podnosiłaś ściankę kolankową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zrezygnowaliśmy ze ścianki na której w projekcie jest muszla i przenieśliśmy ja na ścianę oddzielajacą pralnie.

 

Fajny pomysł :) też chcę zrezygnować z tej ścianki i mam czas żeby się zastanowić czy koło umywalki czy właśnie na tej ściance. kiedy musiałabym się ostatecznie zdecydować? przed tynkami, czy już na etapie budowy?

Witajcie

Okna już są teraz czekamy na elektryka i hydraulika. Czekam również na wycenę kuchni jednak będzie z półwyspą ??

Zdjęcia niestety ? znowu bokiem się wgrały hmm

pięknie :) jaki kolor okien, bramy i dachu jakbyś mogła przypomnieć, bo chyba nie doszukam się w postach :) chciałabym coś podobnego i jasną elewację, może nawet białą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł :) też chcę zrezygnować z tej ścianki i mam czas żeby się zastanowić czy koło umywalki czy właśnie na tej ściance. kiedy musiałabym się ostatecznie zdecydować? przed tynkami, czy już na etapie budowy?

 

pięknie :) jaki kolor okien, bramy i dachu jakbyś mogła przypomnieć, bo chyba nie doszukam się w postach :) chciałabym coś podobnego i jasną elewację, może nawet białą.

 

Witam

Dachówka kolor czarny Roben

Okna Drutex kolor antracyt

Brama Wiśniowski kolor antracyt

My też elewację robimy w jasnym kolorze (biel z jaśniutkim szarym na ramach okien i balustradach wejściowych)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dachówka kolor czarny Roben

Okna Drutex kolor antracyt

Brama Wiśniowski kolor antracyt

My też elewację robimy w jasnym kolorze (biel z jaśniutkim szarym na ramach okien i balustradach wejściowych)

Pozdrawiam

a od wewnątrz jaki masz kolor okien? zastanawiam się właśnie czy robić kolor czy białe, białe nie będą się odznaczać, ale kolor mi się zawsze podobał :) salon mamy od strony północnej i nie chciałabym żeby było za ciemno :) jeszcze nie mamay pnb a ja już o oknach myślę :D ale dokumenty są już w starostwie więc czekamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od wewnątrz jaki masz kolor okien? zastanawiam się właśnie czy robić kolor czy białe, białe nie będą się odznaczać, ale kolor mi się zawsze podobał :) salon mamy od strony północnej i nie chciałabym żeby było za ciemno :) jeszcze nie mamay pnb a ja już o oknach myślę :D ale dokumenty są już w starostwie więc czekamy :)[/quote

Okna obustronnie antracyt

Rolety dół elektryczne a na górze łazienka i sypialnia elektryka

Też w początkowo chciałam okna w środku białe ale pomyślałam że zawsze będzie dłużej czysto

Pozdrawiam Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Martyna

Co do sedesu pod skosem to myślę, że może być problem. Tez miałam taki plan, ale wydaje mi sie ze byłoby to niewygodne pomimo tego, że mamy podniesioną ściankę kolankową. Sciana na której w projekcie jest zlew w naszym przypadku odpadala bo chcemy zrobić dwa zlewy na długiej wiszące szafce - szufladzie. mamy okna oknoplast z zewnątrz antracyt od środka białe. model prolux - polecam bardzo ładnie

wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania okno narożne Oknoplast Prolux, 3 szybowe do projektu Milos (okno narożne w kuchni). Kolor zewnętrzny antracyt / wewnętrzny biały. Okno jest kompletne ze słupkiem  i listwą. Wysokość okna 160 cm. Okno jest nowe, zdemontowane (zdecydowaliśmy się na okno z witryną stąd ta zmiana). Cena do uzgodnienia. tel 783 993 442

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-20983-0-29049700-1460298525_thumb.jpgpost-20983-0-93599400-1460298533_thumb.jpg

My powoli ocieplamy poddasze, tynki wyschły, we wtorek wchodzi hydraulik. Będzie robił całą instalację wodno-kanalizacyjną i centralne ogrzewanie. Namawia mnie na instalację centralnego odkurzacza :wub: . Po wstępnej rozmowie przystaje na mój pomysł umieszczenia wc i bidetu pod skosem, maksymalnie wyciągniemy do przodu. Mam nadzieję, że szybko się uwinie. Wylejemy posadzki i w końcu wykańczanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie !

Kasiu czy oddałaś już dom do użytku?Na jakim etapie jesteś?Ja dopiero zaczynam ,kominiarz ,projektant  geodeta .Ile to wszystko trwa ?Jakie dokumenty musiałaś zebrać do odbioru?

A u mnie powoli wszystko idzie mąż sam wszystko robi a czasu ma niewiele .Ale jakoś idzie .Stolarz był u nas odnośnie schodów w domu no i zastanawiam się czy całe drewniane czy podstopnie zrobić z jasnej jakiejś terakoty lub coś tam podobnego ,podobno wszyscy teraz tak robią no i widziałam zdjęcia całkiem ładnie to wygląda.Jak robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie !

Kasiu czy oddałaś już dom do użytku?Na jakim etapie jesteś?Ja dopiero zaczynam ,kominiarz ,projektant  geodeta .Ile to wszystko trwa ?Jakie dokumenty musiałaś zebrać do odbioru?

A u mnie powoli wszystko idzie mąż sam wszystko robi a czasu ma niewiele .Ale jakoś idzie .Stolarz był u nas odnośnie schodów w domu no i zastanawiam się czy całe drewniane czy podstopnie zrobić z jasnej jakiejś terakoty lub coś tam podobnego ,podobno wszyscy teraz tak robią no i widziałam zdjęcia całkiem ładnie to wygląda.Jak robicie?

witam

Jolu my też prawdę mówiąc odbiory dopiero zaczynamy, geodeci zaliczeni i .............robimy teren wokół domu, mąż robi kominek, dzisiaj przywożą zabudowę do kuchni, ja się zajęłam firanami, ale ogólnie mozolnie nam to idzie. My schody mamy drewniane i jestem zadowolona efekt super-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj nadano mi numer budynku -mała rzecz a cieszy

Kasiu możesz zrobić fotkę swojej zabudowy w kuchni.

pozdr

 

Ale Wam fajnie widać :) u nas nawet początku drogi nie widać :) chociaż pnb już jest :)

aktualizujcie miloski :) chętnie pooglądam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Jolu jakie trzeba złożyć dok. aby uzyskać nr. domu?

Przesyłam zdjęcia o które prosiłaś- jeszcze nie dokończona zabudowa ( jak ze wszystkim) blat się robi- wyspa też - ale pomalutku -pozdr.

piękna ta kuchnia taka podobna do mojej wcześniejszej,ale ja zmieniłam dzisiaj projekt ze względów finansowych , teraz kuchnia moja jest troszkę inna .Kasiu do gminy dokumenty  to tylko  trzeba wiedzieć nr działki ,ksero mapy ,ja wzięłam mapę z pozwolenia na budowę wypełnia się druk złożyłam i za dwa dni miałam nr domu ,pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokumenty zebrane , podpisane do użykowania i 2 maja jadę je zawieżć do nadzoru tam 14 dni poleżą i mam nadzieję że będzie ok.

Prace w środku trwają ,mało co idziemy do przodu ,z braku czasu .zabudowy do kuchni nie wybrałam nawet tej drugiej ciągle się  zastanawiam .ceny mnie zabijają! Kasiu jeśli to nie tajemnica napisz mi ile zapłaciłaś za zabudowę w kuchni,muszę mieć jakieś porównanie ,U mnie jedna kuchnia wyszła 31tys a druga 26 tys !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokumenty zebrane , podpisane do użykowania i 2 maja jadę je zawieżć do nadzoru tam 14 dni poleżą i mam nadzieję że będzie ok.

Prace w środku trwają ,mało co idziemy do przodu ,z braku czasu .zabudowy do kuchni nie wybrałam nawet tej drugiej ciągle się  zastanawiam .ceny mnie zabijają! Kasiu jeśli to nie tajemnica napisz mi ile zapłaciłaś za zabudowę w kuchni,muszę mieć jakieś porównanie ,U mnie jedna kuchnia wyszła 31tys a druga 26 tys !

Jolu u mnie dębowe fronty i blat + gięte drzwiczki w kredensie ( elektrycznie otwierany  śmietnik) 15 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...