Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

budowa domu MILOS


jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

Macie to okno przy schodach otwierane? Czy okno o wymiarach z projektu otwiera się bez problemu, nie przeszkadzają schody?

 

My zrezygnowaliśmy z okna, robi schody jak kasia, czyli takie pół otwarte, więc światło będzie wpadać, a tam będziemy mieć ramki na zdjęcia czy coś :)

 

robimy teraz wyceny okien. chyba nigdy się nie zdecydujemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jolu może tak zwany ciepły parapet? Czy ma ktoś w innym miejscu zlew niż przy oknie, ponieważ zastanawiam się czy zmieści mi się zlew i kuchenka stojąc twarzą do okna po prawej stronie kuchni i czy zostanie jeszcze jakiś kawałek blatu roboczego po tej samej stronie? Jakoś nie potrafię jeszcze tego zwizualizować w takim gołym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu może tak zwany ciepły parapet? Czy ma ktoś w innym miejscu zlew niż przy oknie, ponieważ zastanawiam się czy zmieści mi się zlew i kuchenka stojąc twarzą do okna po prawej stronie kuchni i czy zostanie jeszcze jakiś kawałek blatu roboczego po tej samej stronie? Jakoś nie potrafię jeszcze tego zwizualizować w takim gołym stanie.

 

Ja myślę że pod oknem najlepsze miejsce na zlew, bez niego tak goło. też nie mam pomysłu na kuchnię. nie robię tego przejścia między holem a kuchnią i tym samym powiększam spiżarkę, i nie wiem gdzie ustawić lodówkę i piekarnik w wysokiej zabudowie :)

 

Nam zaproponowano wszędzie te ciepłe parapety i chyba się skusimy :) no i będziemy mieć to przesuwane okno tarasowe, drogie to to ale zawsze o takim marzyłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nic nie wieje ,ale mam pod oknem jakiś specjalny styropian -tylko nie pamiętam jak się nazywa

A czym ocieplaliście dach? Wełna mineralna, czy może pianka? Mój wykonawca co chwilę zmienia zdanie i nie bardzo wiem na co się zdecydować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym ocieplaliście dach? Wełna mineralna, czy może pianka? Mój wykonawca co chwilę zmienia zdanie i nie bardzo wiem na co się zdecydować?

Witam

Zachęcam do kontaktu z konsultantem firmy Isover pod adresem konsultanci.isover@saint-gobain.com - tutaj uzyska Pani rzetelne informacje dotyczące ocieplenia wełną mineralną.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym ocieplaliście dach? Wełna mineralna, czy może pianka? Mój wykonawca co chwilę zmienia zdanie i nie bardzo wiem na co się zdecydować?

Ja ocieplałam pianką polecam - szybko sprawnie - cena bynajmniej w naszych stronach nie była wygórowana 6,5 tys zł za strych i pomieszczenia na piętrze razem 160 m2

Ela ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ocieplałam pianką polecam - szybko sprawnie - cena bynajmniej w naszych stronach nie była wygórowana 6,5 tys zł za strych i pomieszczenia na piętrze razem 160 m2

Ela ?

My robimy jeszcze mini stryszek pod dachem, więc będziemy ocieplać wełną. myślałam o piance ale przy stryszku nie wiem czy zda egzamin. 

Pokażecie zwoje urządzone kuchnie posiadające wejście do spiżarki. niedługo trzeba będzie się na jakiś układ szafek zdecydować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja mam całość ocieplone pianką i mam też mały stryszek. Jest ok. Cieplutko i cicho. Polecam. Koszt takiej samej jak wełny. Polecam też stację uzdatniania - zmiekczania wody - zero kamienia. Dobrym rozwiązaniem było też zrobienie okna dachowego na klatce schodowej. Jest widno i estetycznie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zrobiłam kilka zdjęć kuchni - łazienka ? jeszcze w trakcie jak będzie skończona to zamieszczę fotki. Jeśli chodzi o koniec prac widzę już powoli światełko w tunelu ?

 

Pięknie :)

 

pokażecie swoje prysznice w górnej łazience? ostatnio robiliśmy ścianki działowe i wydaje  i się że jest za mało miejsca alby zrobic tam prysznic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie :)

 

pokażecie swoje prysznice w górnej łazience? ostatnio robiliśmy ścianki działowe i wydaje  i się że jest za mało miejsca alby zrobic tam prysznic.

 

Ja też tak myślałam do momentu wykafelkowania jak będę w domu zrobię zdjęcie - będę miała podtynkowy prysznic z deszczownicą rozmiar drzwi szklanych 80cm nie jest to dużo ale wystarczy

Jeszcze nie jest tam wykończone, ale zrobię fotkę to ci trochę rozjaśnię wątpliwości

Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zrobiłam kilka zdjęć kuchni - łazienka ? jeszcze w trakcie jak będzie skończona to zamieszczę fotki. Jeśli chodzi o koniec prac widzę już powoli światełko w tunelu ?

piękna jest ,chyba cała w połysku ,mam takie same hokery tylko szare!A oto mój nowy nabytek dostaliśmy na gwiazdkę !

post-20949-0-62717600-1483449981_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu świetnie ten napis prezentuje się w holu - też myślałam o tym żeby albo obrazki albo jakiś napis w tym miejscu umieścić - hmmm dałaś mi teraz do myślenia

Jeśli chodzi o wnękę prysznicową zrobiłam fotki , ale od razu mówię, że łazienka jest w trakcie wykańczania ? ?

post-21055-0-01974200-1483486082_thumb.jpg

post-21055-0-19366800-1483486154_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monika

Jolu świetnie ten napis prezentuje się w holu - też myślałam o tym żeby albo obrazki albo jakiś napis w tym miejscu umieścić - hmmm dałaś mi teraz do myślenia

Jeśli chodzi o wnękę prysznicową zrobiłam fotki , ale od razu mówię, że łazienka jest w trakcie wykańczania ? ?

 

Bardzo ładne kafelki :) szkoda tylko, że 2 osoby się tam nie zmieszczą :D

 

Jola bardzo fajny napis :) my tego przejścia nie mamy bo powiększaliśmy spiżarkę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy ktoś z Was ma kominek z płaszczem wodnym? spotkałam się z opinią, że taki rodzaj nie spełni funkcji w Milosie, bo ma za małą powierzchnię. i że lepiej zrobić zwykły z kratkami w poszczególnych pomieszczeniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat taki mam. Kominki z płaszczem wodnym wymagają zainstalowania dodatkowej instalacji hydraulicznej. Natomiast są bardzo fajne pod tym względem, że można kontrolować ich temperaturę i ogrzewać nimi całe domy. Poza tym uważam też, że są bardzo ładne i świetnie się prezentują w bardziej nowoczesnych wnętrzach. Ostatnio widziałem też kilka fajnych pomysłów na nie na https://www.extradom.pl/spolecznosc. Ludzie wrzucają tam fotki swoich wnętrz - można się zainspirować

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czy ktoś ma inny rozkład w górnej łazience niż na projekcie. mamy wymurowany komin z cegły i w tej wnęce jest za  mało miejsca na prysznic więc wymyśliłam, żeby tak wstawić sedes, umywalkę na  ścianie oddzielającej łazienkę od pralni, wanna pod oknem, a prysznic po lewej stronie od strony wejścia. tylko czy to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Emilia

Myślę, że może być problem z doświetleniem lustra nad umywalką. Oczywiście to zależy do jakich celów go potrzebujesz. Ja przy lustrze w łazience się maluję, czeszę i bardzo zależało mi na świetle dziennym. Dlatego też ja zostawiłam szafkę przy oknie. Pomysł z toaletą mi też się bardzo podobał. Niestety mężowi nie, więc u nas prysznic będzie taki właśnie wąski ale myślę, że jest to do przeżycia. Jednak ja bym tak właśnie zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Celina

Czy ktoś z państwa ma już gotowa toaletę na dole,pod schodami.czy mogłabym prosić o jakieś fotki...bo wydaje mi się bardzo mała i do tego strasznie tam nisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z państwa ma już gotowa toaletę na dole,pod schodami.czy mogłabym prosić o jakieś fotki...bo wydaje mi się bardzo mała i do tego strasznie tam nisko

 

Przyłączam się do prośby o zdjęcie:). zrobiliśmy sobie też schowek pod schodami, wejście w łazience. zastanawiam się nad ustawieniem sedesu, aby można było łatwo się do tego schowka dostać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...