Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

budowa domu MILOS


jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotr

Witam wszystkich, widzę że niektórzy tak jak ja zrezygnowali z kominka a jednocześnie z komina, tylko zastanawiam się  jak poradzić sobie z wentylacją z kuchni i salonu, łazienki, pralni, garderoby bo ona była właśnie zaprojektowana w tym kominie od kominka.

Zastanawiam się jak sobie z tym poradziliście, proszę o informacje super by było zobaczyć to na zdjęciach, z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich miłośników milosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kilka pytań czy ktoś z Was robi podłogowe ogrzewanie na dole jeśli tak jak to wyglądało mile widziane jakieś zdjęcia.

Kolejne czy ktoś ocieplał dach natryskową pianką - bo my raczej takową będziemy mieli a chciałabym o podzielenie się opinią

No i ostatnie czy na górze myślicie tak jak my w korytarzu o założeniu klimatyzacji?

A jeszcze jedno co daliście lub macie zamiar dać na podłogę stryszku?

Będę wdzięczna za odpowiedź

Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

U nas się dzieje, cały czas szpachlujemy ,góra już zrobiona  a dziś zaczęli robić salon.Elu na stryszku daliśmy zwykłą płytę osb,obiliśmy cały strych tak zwyczajnie w trójkąt i jest ok.A ogrzewanie podłogowe mamy częściowe,niestety zdjęć nie mam .

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Hej 

U nas się dzieje, cały czas szpachlujemy ,góra już zrobiona  a dziś zaczęli robić salon.Elu na stryszku daliśmy zwykłą płytę osb,obiliśmy cały strych tak zwyczajnie w trójkąt i jest ok.A ogrzewanie podłogowe mamy częściowe,niestety zdjęć nie mam .

pozdr

Jolu my już mieszkamy, co prawda małe wykończenia trwają, ale co tam - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu my już mieszkamy, co prawda małe wykończenia trwają, ale co tam - pozdrawiam

super ja już nie mogę się doczekać kiedy my będziemy mieszkać ,trzeba zacząć farbę wybierać do malowania -ale tyle wzorów i kolorów że szok.Ja na spokojnie do wakacji mam zamiar zamieszkać .Czy macie już odebraną budowę ?Ja dziś z powiatu wybrałam dokumentację na garaż ,lub pomieszczenie gosp do 35  metrów ,bez pozwolenia  na budowę albo wiatę do 50 m 2 a to już na zgłoszenie-nie wiem co wybrać,

prosimy o zdjęcia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że macie inny dach,to jest inny projekt?czy sami zdecydowaliście się na taką zmianę?co dzięki temu uzyskaliście?pozdrawiam

Zmiana konstrukcji dachu została wymuszona przez chore warunki zabudowy - gminny plan. Dach 40-45 stopni, jak daliśmy do adaptacji to okazało się, że to załamanie nad tarasem ma inny kąt. Wysuniętą część salonu zadaszyliśmy lukarną. Zyskaliśmy "pokoik komputerowy" wejście z sypialni. Wymiar 2x4m. W sumie dobre rozwiązanie, może to być dodatkowa garderoba lub sypialnia. Nie mamy zadaszenia nad tarasem do czasu odbioru domu, później coś dorobimy  :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

U nas się dzieje, cały czas szpachlujemy ,góra już zrobiona a dziś zaczęli robić salon.Elu na stryszku daliśmy zwykłą płytę osb,obiliśmy cały strych tak zwyczajnie w trójkąt i jest ok.A ogrzewanie podłogowe mamy częściowe,niestety zdjęć nie mam .

pozdr

Jolu a czym ocieplaliście strych pianką natryskową czy watą szklaną? A jaka grubość osb płyty?

Dziękuję Ela?

P.s.Dachówka już w połowie założona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super ja już nie mogę się doczekać kiedy my będziemy mieszkać ,trzeba zacząć farbę wybierać do malowania -ale tyle wzorów i kolorów że szok.Ja na spokojnie do wakacji mam zamiar zamieszkać .Czy macie już odebraną budowę ?Ja dziś z powiatu wybrałam dokumentację na garaż ,lub pomieszczenie gosp do 35  metrów ,bez pozwolenia  na budowę albo wiatę do 50 m 2 a to już na zgłoszenie-nie wiem co wybrać,

prosimy o zdjęcia !

hej przybieram się do odbiorów, ale bliżej wiosny. górę mamy skończoną- malowanie zostało, ale to na wiosnę. Dół w płytkach drewnopodobnych, czekamy na kuchnię i meble  -wieczorkiem dodam parę fotek- pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dorota

Witam :)

dziewczyny jak wy pięknie macie już w swoich domach :) a my dopiero tynki :) mamy nadzieję że w maju się wprowadzimy :)

Kasiu drzwi drewniane ? bardzo mi się podobają

Jolu jak tam twoje postępy:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kasiu tylko pozazdrościć takich efektów. Nam do ciebie jeszcze daleka droga jedynie co to na ten moment mogę pochwalić się daszkiem. Okna jutro, ale niestety za roletami musimy ok 10 dni jeszcze poczekać

Pozdrawiam serdecznie

Ela

Dach wyszedł ślicznie, a porządek na budowie -perfekcyjny - u nas nigdy tak nie było pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

dziewczyny jak wy pięknie macie już w swoich domach :) a my dopiero tynki :) mamy nadzieję że w maju się wprowadzimy :)

Kasiu drzwi drewniane ? bardzo mi się podobają

Jolu jak tam twoje postępy:)?

hej

drzwi nie są drewniana, ale w rzeczywistości wyglądają bardzo ładnie (Baron Intenso ) - czekamy na zdjęcia- pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marta

Urządzamy, urządzamy -wybieram meble i dodatki ( nareszcie)  - mieszka się cudnie

- pozdrawiam

Witam, planujemy rozpocząć budowę tego domu. Chciałam uzyskać informacje jakie koszty ponieśliście państwo za samą robociznę przy całkowitej realizacji,  jaki mniej więcej jest  stosunek procentowy robocizny do materiałów? Czy koszt budowy podany na stronie internetowej jest adekwatny do rzeczywistości? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie !

U mnie cały czas się pracuje ,mieliśmy takich szpachlarzy że szkoda mówić ,pożegnaliśmy się z nimi i to co zostało kończyliśmy sami,W chwili obecnej mamy pomalowany na biało calutki domek  jest piękny! Teraz dokładać bd kolory ,zaczynam od pokoju dziecka.Idzie wolno mąż już sam po pracy wszystko robi ,ale za tydzień ma wolne więc może coś się ruszy.

Kasiu powiedz mi co robisz w korytarzu ,zastanawiam się jak go zrobić żeby był ładny i praktyczny,czy sama farba ,a może ta strukturalna albo kamień dekoracyjny .Może ktoś ma jakiś pomysł?

pozdrawiam Jola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie !

U mnie cały czas się pracuje ,mieliśmy takich szpachlarzy że szkoda mówić ,pożegnaliśmy się z nimi i to co zostało kończyliśmy sami,W chwili obecnej mamy pomalowany na biało calutki domek  jest piękny! Teraz dokładać bd kolory ,zaczynam od pokoju dziecka.Idzie wolno mąż już sam po pracy wszystko robi ,ale za tydzień ma wolne więc może coś się ruszy.

Kasiu powiedz mi co robisz w korytarzu ,zastanawiam się jak go zrobić żeby był ładny i praktyczny,czy sama farba ,a może ta strukturalna albo kamień dekoracyjny .Może ktoś ma jakiś pomysł?

pozdrawiam Jola.

Ja w przedpokoju wstępnie planuje cegłę tzn ściana kominowa będzie ceglana i   ściany ekru, nad wiatrołapem się zastanawiam- fajne widziałam tapety pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planujemy rozpocząć budowę tego domu. Chciałam uzyskać informacje jakie koszty ponieśliście państwo za samą robociznę przy całkowitej realizacji,  jaki mniej więcej jest  stosunek procentowy robocizny do materiałów? Czy koszt budowy podany na stronie internetowej jest adekwatny do rzeczywistości? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.Pozdrawiam

Dla mnie jest bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie, wszystko zależy od tego jakie materiały zastosujecie ile na waszym terenie wyjdzie robocizna ( u mnie stolarkę glazurę i terakotę robił mąż więc koszt odszedł ) ale na pewno wyjdzie więcej niż koszt robocizny podany na stronie internetowej

Dla przykładu moje okna z roletami to koszt ok 60tyś ( okna trzy-szybowe ) i  roboty wodno-kanalizacyjne + ogrzewanie+ przydomowa oczyszczalnia drugie 60 tyś - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam

NP. Stan surowy w moim przypadku zamknięty z dachem (ściany nośne ytong 24, dachówka płaska brass teglit , okna, drzwi zew. i  brama garażowa wyjdzie około 210 000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...