Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

budowa domu MILOS


jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję. Jesteśmy na etapie układania stropu. Zastanawia mnie czy czasem okienka doświetlającego klatkę chodową nie trzeba odrobinę zmniejszyć - czy czasem schody nie są odrobinę wyżej niż powierzchnia szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Jesteśmy na etapie układania stropu. Zastanawia mnie czy czasem okienka doświetlającego klatkę chodową nie trzeba odrobinę zmniejszyć - czy czasem schody nie są odrobinę wyżej niż powierzchnia szyby?

Witam

Ja mam okno na klatce jak w projekcie, ale schody troszkę zmodyfikowałam ?

Niestety ? nie wszystkie mogę obrócić zdjęć

 

Ps Mam ogromny dylemat jaki kolor okien wybrać i czy w środku też kolor czy biały. Zastanawiam się między dąb bagienny a palisander. W kuchni będzie w oknie zmiana to duże skrzydło bez podziału tylko boczne uchylno-otwarte.

Ela

post-21055-0-78836100-1447750300_thumb.jpg

post-21055-0-40620100-1447750409_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jolu mam pytanie odnośnie grubości styropianu. Zamówiłam zewnętrzne rolety pod zabudowę właśnie grubszym styropianem, żeby nie pomniejszać okien w szczególności okna w sypialni - nie wiem jak u was, ale nasze drzwi balkonowe wyszły jakiś niskie 206cm jakoś tak. Czy ktoś też miał taki problem?

Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jolu mam pytanie odnośnie grubości styropianu. Zamówiłam zewnętrzne rolety pod zabudowę właśnie grubszym styropianem, żeby nie pomniejszać okien w szczególności okna w sypialni - nie wiem jak u was, ale nasze drzwi balkonowe wyszły jakiś niskie 206cm jakoś tak. Czy ktoś też miał taki problem?

Ela

My na etapie stawiania ścian zwróciliśmy uwagę budowlańcom na to, że chcemy mieć rolety zewnętrzne w zabudowie. Od razu zostawili większe otwory na okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ze względów warunków zabudowy musieliśmy zmienić konstrukcję dachu. Niedopuszczalne okazało się to przełamanie nad tarasem. Wyjściem, które znaleźliśmy aby zadaszyć wysuniętą część salonu było zbudowanie lukarny. Dzięki temu zyskałam pokoik komputerowy! Tył domu prezentuje się inaczej. Przodu nie zmienialiśmy. Dzisiaj kładą już dachówkę. Okna będą dopiero w styczniu  <_< .

post-20983-0-68388300-1448569681_thumb.jpg

post-20983-0-28766200-1448569699_thumb.jpg

post-20983-0-87272800-1448569720_thumb.jpg

post-20983-0-20190700-1448569747_thumb.jpg

post-20983-0-55221500-1448569761_thumb.jpg

post-20983-0-06219500-1448569774_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu z czystej ciekawości poproszę cię żebyś zrobiła zdjęcia spizarni z której ja zrezygnowałam ,a dom się pięknie prezentuje .

pozdrawiam i czekamy na dalsze zdjęcia!

Widok na spiżarnię i na kuchnię z salonu. Po przeanalizowaniu stwierdziłam, że jak się mądrze zagospodaruje to wiele rzeczy się tam zmieści. Dodatkowy schowek będzie w tej wnęce przy kominie naprzeciwko spiżarni - mopy itp. górą półki na różne domowe skarby! 

post-20983-0-71413800-1448825166_thumb.jpg

post-20983-0-97996600-1448825185_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok na spiżarnię i na kuchnię z salonu. Po przeanalizowaniu stwierdziłam, że jak się mądrze zagospodaruje to wiele rzeczy się tam zmieści. Dodatkowy schowek będzie w tej wnęce przy kominie naprzeciwko spiżarni - mopy itp. górą półki na różne domowe skarby! 

dziękuję ,jednak decyzja była dobra żeby zrezygnować ze spiżarni ,zajmuje zbyt dużo miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich -pierwszy mebel w naszym Milosie już jest! Obecnie trwa cekolowanie oraz kładziemy płytki w łazience na górze - przedstawiam zdjęcia domku nocą -Kasia

super Kasiu ,czy święta będą już w nowym domu ?właśnie sofa mi się w  oczy rzuciła  jak to się mówi usiąść juz jest na czym.Czekam na zdjęcia z niecierpliwością bo ja tez robię już górę, narazie ocieplamy watą. POZDRAWIAM JOLA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anusia bardzo ładny daszek możesz podać więcej szczegółów kolor domyślam się palisander lub antracyt? Ile płaciłaś za dachówkę?

Ela

Dachówka creaton titania glazurowana kolor czarny. Cena dachówki połaciowej 4,16 za sztukę, gąsiory 23 zł, krawędziowe po 29, zaślepka gąsiora 78, wentylacyjne po 32 złote za sztukę. Dach materiał + robocizna = 45 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...