Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

budowa domu MILOS


jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

Nasza koncepcja łazienki się zmieniła i  wygląda następująco :)

przy wejściu po lewej stronie będzie 2w1 wanna z prysznicem i jakimś parawanem delikatnym, obok umywalka z lustrem, swobodne dojście do okna, po prawej stronie na ścianie obok okna będzie grzejnik drabinka, we wnęce będzie miejsce na sedes, a pod skosem obok prani wstawimy jakąś szafeczkę, mam nadzieję że będzie spoko wyglądać :)

 

wnęka jak dla mnie jest za wąska żeby korzystać swobodnie z prysznica, na początku chcieliśmy zrezygnować z wanny, żeby mieć tylko prysznic ale mamy małe dziecko więc wanna bardziej zdaje egzamin  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Monika

Witam

Zrobiłam kilka zdjęć kuchni - łazienka ? jeszcze w trakcie jak będzie skończona to zamieszczę fotki. Jeśli chodzi o koniec prac widzę już powoli światełko w tunelu ?

 

Mogłabyś pokazać jak wygląda u Ciebie kominek? i jaki masz stół w jadalni? myslałam o czarnych blatach ale nie wiem jaki dobrać kolor stołu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam.

 

Jakiej grubości wełnę używaliście na ocieplenie poddasza? ocieplaliście cały dach czy do wysokości krokwi?

Witam

W sprawie ocieplenia wełna mineralną polecamy kontakt z naszym Partnerem - firmą Isover konsultanci.isover@saint-gobain.com. Chętnie Pani doradzą jak rozwiązać kwestię ocieplenia poddasza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam.

 

Jakiej grubości wełnę używaliście na ocieplenie poddasza? ocieplaliście cały dach czy do wysokości krokwi?

 

my robimy wełna 15 cm, na to folia i potem znowu 10 cm wełny. czyli razem 25 cm wełny, nie ma sensu dawać mniej. znajomi mają 15 cm i zabulają na ogrzewanie domu.  czy całość to nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury piszesz, folię nie daje się między warstwy ocieplenia.

Tak nam powiedział nasz majster, ja się nie znam przecież na tym. skoro wybudował x domów to myślę że nam nie spierdoli roboty tą folią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szlachta

weź to na logikę, skoro folia ma być paroszczelna to jaki sens ma najpierw zawilgocenie pierwszej warstwy ocieplenia, ułożenie foli w środku by zabezpieczyć drugą warstwę ocieplenia przed wilgocią? folia jest ostatnim elementem przed k-g, a majster niech ukończy choć jedną szkołę techniczną. A może spór niech rozstrzygnie moderator "dobre domy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź to na logikę, skoro folia ma być paroszczelna to jaki sens ma najpierw zawilgocenie pierwszej warstwy ocieplenia, ułożenie foli w środku by zabezpieczyć drugą warstwę ocieplenia przed wilgocią? folia jest ostatnim elementem przed k-g, a majster niech ukończy choć jedną szkołę techniczną. A może spór niech rozstrzygnie moderator "dobre domy"?

Dzień dobry,

Przegrody budowlane m.in. warstwy dachu są opisane na rysunkach, np. rzut poddasza lub przekrój A-A.

Patrząc od zewnętrznej strony dachu: pod dachówką, łatami i kontrłatami powinna być warstwa wstępnego krycia (wiatrochronna). Następnie między krokwiami i rusztem płyt G-K powinno być ocieplenie (wełna mineralna o łącznej grubości min.25cm). Do rusztu mocujemy folię paroszczelną, a na koniec płytę gipsowo-kartonową.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my robimy wełna 15 cm, na to folia i potem znowu 10 cm wełny. czyli razem 25 cm wełny, nie ma sensu dawać mniej. znajomi mają 15 cm i zabulają na ogrzewanie domu.  czy całość to nie wiem :)

 

Dzień dobry,

wg obowiązujących przepisów wełna mineralna powinna być o łącznej grubości minimum 25cm.

Jeśli folia została położona pomiędzy warstwami wełny mineralnej, to proszę się upewnić czy chociaż w łazience na poddaszu została położona dodatkowo folia pod płytą G-K. Będzie ona chronić warstwy ocieplenia przed wilgocią.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szlachta

z wpisów moderatora wynika jednoznacznie, że folia paroszczelna jest montowana do rusztu jako ostatni element przed k-g, a nie pomiędzy warstwami ocieplenia, a zalecenia, żeby dawać dodatkową folie chociażby w łazience, jest jak dla mnie ratowaniem, jak to określiliście Państwo "spier...onej roboty", ponieważ nie chodzi tu tylko o wilgoć z łazienki, ale również o parę wodną, znajdującą się w każdym pomieszczeniu! Pozdrawiam i kończymy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

z wpisów moderatora wynika jednoznacznie, że folia paroszczelna jest montowana do rusztu jako ostatni element przed k-g, a nie pomiędzy warstwami ocieplenia, a zalecenia, żeby dawać dodatkową folie chociażby w łazience, jest jak dla mnie ratowaniem, jak to określiliście Państwo "spier...onej roboty", ponieważ nie chodzi tu tylko o wilgoć z łazienki, ale również o parę wodną, znajdującą się w każdym pomieszczeniu! Pozdrawiam i kończymy temat.

 

Przepraszam za zamieszanie, faktycznie pomyliłam i folia idzie na końcu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam dawno tu nie zaglądałam do tego stopnia, że zapomniałam hasła logowania

Z chęcią pochwaliłabym się naszym Miloskiem - bo od ok miesiąca mieszkamy, ale mam problem nie mogę dodać zdjęcie nie mam takiej opcji hmmm czy wy też tak u siebie macie

Czy coś się pozmieniało ????

Eulalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno tu nie zaglądałam do tego stopnia, że zapomniałam hasła logowania

Z chęcią pochwaliłabym się naszym Miloskiem - bo od ok miesiąca mieszkamy, ale mam problem nie mogę dodać zdjęcie nie mam takiej opcji hmmm czy wy też tak u siebie macie

Czy coś się pozmieniało ???

Eulalia

Witam. Aby dodać zdjęcia należy się zalogować. Jeśli zapomniała Pani hasła, trzeba założyć nowe konto. W razie problemów prosimy o kontakt. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam oto kilka zdjęć Miloska ? niestety niektóre do góry nogami ale nie mogę inaczej

Witam, bardzo podobają mi się rozwiązania podświetleń w pani wnętrzach pani Eulalio - tworzą klimat. Wystrój również zachwyca. Widać na zdjęciach część kuchni i właśnie o nią chciałam zapytać. Czy likwidowała pani spiżarnię poszerzając w ten sposób kuchnię? Mam duży dylemat w tej sprawie, ponieważ kuchnia jest dla mnie bardzo ważna, ale spiżarnia też jest praktycznym rozwiązaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo podobają mi się rozwiązania podświetleń w pani wnętrzach pani Eulalio - tworzą klimat. Wystrój również zachwyca. Widać na zdjęciach część kuchni i właśnie o nią chciałam zapytać. Czy likwidowała pani spiżarnię poszerzając w ten sposób kuchnię? Mam duży dylemat w tej sprawie, ponieważ kuchnia jest dla mnie bardzo ważna, ale spiżarnia też jest praktycznym rozwiązaniem...

Witam

Tak zrezygnowaliśmy ze spiżarni i tym samym powiększyliśmy kuchnię

Skrytka jest ale z tyłu w koninie (spora szafa podświetlana)

Zdjęcia zamieszczam

?

post-22703-0-16505100-1504115065_thumb.jpg

post-22703-0-13927900-1504115075_thumb.jpg

post-22703-0-69755400-1504115084_thumb.jpg

post-22703-0-05948900-1504115096_thumb.jpg

post-22703-0-50804900-1504115112_thumb.jpg

post-22703-0-03244400-1504115129_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eulalia świetna łazienka :) szafki pod zlew były robione pod zamówienie? co masz pod skosem na ścianie z wejściem do pralni?

Tak zamówiłam pod wymiar - wszystko jeden wykonawca (kuchnia, szafa w holu, stolik pod tv szklana witryna, garderoba z drzwiami przesuwnymi, pokoik Mai-zabudowa szafa półki, biurko szafki na kolkach, domki tablicowe, kibelek szafka, ganek wieszaki i schowek na buty, szafki w przejściu do pralni oraz cała pralnia a no i szafki nocne w sypialni) ? mega wykonawca szacun dla p. Michała za cierpliwość do moich wymysłów. Chociaż sam przyznał, że całkiem nieźle wyszło hiii?

Przesyłam zdjęcia szafy przesuwnej w przejściu do pralni

Mam nadzieję że nie do góry nogami hmmm nie mogę inaczej bardzo mi przykro

Eulalia

post-22703-0-95400500-1504215925_thumb.jpg

post-22703-0-46356500-1504215949_thumb.jpg

post-22703-0-84010000-1504215963_thumb.jpg

post-22703-0-34954900-1504215992_thumb.jpg

post-22703-0-74030300-1504216008_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...