Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

budowa domu MILOS


jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie z tej strony stoi sofa ,telewizor jest na drugiej stronie ,ja proponuje okno zabudować nie jest potrzebne.

no i mamy okna tarasowe na pn-zach więc nie chciałabym żeby było za ciemno, a przez okno trochę światła dodatkowego wpadnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię półotwarte schody :) także tam TV nie za bardzo :)

a i myślałam o takim czymś w wykuszu

http://panidyrektor.pl/wp-content/uploads/2013/03/Siedzisko-pod-oknem-6.png , ma ktoś? zastanawiam jak to będzie współgrało i w jakiej odległości wstawić stół :)

 

ja tu o wystroju a dopiero strop zbroimy :)

Witam

Ja też mam półotwarte schody ale z kolei mam drzwi koło okna tarasowego zamurowane - w tym miejscu planujemy telewizor a po przeciwnej stronie wypoczynek. Jeśli chodzi o kuchnię mam już zamówioną biało czarna (przypominam, że nie mam skrytki)w to miejsce mam całą ścianę do okna w zabudowie szafek lodówka pod kolor czarna wolnostojąca, zlew z miażdżarką i zmywarka pod oknem - okno narożne część dużą mam całą szybę bez dzielenia REWELACJA! Jedynie czego żałuję to tego, że nie mam ciut niżej tego okna bo zrobiłabym jednolity blat bez parapetu. Pozostałe szafki mam już tylko dolne białe z blatem a'la marmur ciemny czarni grafitowy. W półwyspie będę miała płytę indukcyjną i wolno wiszący pochłaniacz. Blat przy hokerach mam trochę wyżej w kolorze czarnym jak meblościanka. Ciekawe rozwiązanie pan od kuchni zaproponował mi w niewykorzystanym rogu przy wykuszu gdzie bokery będzie barek hehe ? We wnęce komina szafa a'la skrytka z podciągniętym kablem na włączanie światła przy otwieraniu - fajna sprawa. Szafa dzielona na dwie części dolna 160 na pól z jednaj str półki z drugiej wolna na np mop wiadro itp górna dzielona na pól i szuflady.

Zapomniałam dodać mam już piękny narożny kominek niestety ze szprosem ale i tak jest śliczny obity czarnym kamieniem ze świecącymi drobinkami.

Dwa dni temu ociepili mi fachowcy poddasze pianką - wygląda co najmniej śmiesznie, ale stłumiła wszelkie pogłosy?

W poniedziałek wchodzą fachowcy od łazienki (kolorystyka biel jasny szary trochę czarno-szaro-srebrnej mozaiki i drewnopodobna jasna podłoga). Co do pokoi to jeszcze nie wiem. Kuchnię będę miała na początku listopada ? sprzęt już czeka.W garażu i kotłowni mam juz płytki grafitowy gres. Brama elektryczna ciemny szary szeroki panel Wiśniowski - działająca od kilku dni na pilota?

A zapomniałabym mam rury odkurzacza centralnego jedna wnęka na przeciwko schodów, szufelka elektryczna w sokoliku kuchennych mebli i 2 szt na górze w ściance między pokoikami i przy sypialni by nie obijać rurą kantów ścian. Hmm ale się rozpisałam mam nadzieję, że moje rozwiązania komuś się przydadzą.

Pozdrawiam Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też mam półotwarte schody ale z kolei mam drzwi koło okna tarasowego zamurowane - w tym miejscu planujemy telewizor a po przeciwnej stronie wypoczynek. Jeśli chodzi o kuchnię mam już zamówioną biało czarna (przypominam, że nie mam skrytki)w to miejsce mam całą ścianę do okna w zabudowie szafek lodówka pod kolor czarna wolnostojąca, zlew z miażdżarką i zmywarka pod oknem - okno narożne część dużą mam całą szybę bez dzielenia REWELACJA! Jedynie czego żałuję to tego, że nie mam ciut niżej tego okna bo zrobiłabym jednolity blat bez parapetu. Pozostałe szafki mam już tylko dolne białe z blatem a'la marmur ciemny czarni grafitowy. W półwyspie będę miała płytę indukcyjną i wolno wiszący pochłaniacz. Blat przy hokerach mam trochę wyżej w kolorze czarnym jak meblościanka. Ciekawe rozwiązanie pan od kuchni zaproponował mi w niewykorzystanym rogu przy wykuszu gdzie bokery będzie barek hehe ? We wnęce komina szafa a'la skrytka z podciągniętym kablem na włączanie światła przy otwieraniu - fajna sprawa. Szafa dzielona na dwie części dolna 160 na pól z jednaj str półki z drugiej wolna na np mop wiadro itp górna dzielona na pól i szuflady.

Zapomniałam dodać mam już piękny narożny kominek niestety ze szprosem ale i tak jest śliczny obity czarnym kamieniem ze świecącymi drobinkami.

Dwa dni temu ociepili mi fachowcy poddasze pianką - wygląda co najmniej śmiesznie, ale stłumiła wszelkie pogłosy?

W poniedziałek wchodzą fachowcy od łazienki (kolorystyka biel jasny szary trochę czarno-szaro-srebrnej mozaiki i drewnopodobna jasna podłoga). Co do pokoi to jeszcze nie wiem. Kuchnię będę miała na początku listopada ? sprzęt już czeka.W garażu i kotłowni mam juz płytki grafitowy gres. Brama elektryczna ciemny szary szeroki panel Wiśniowski - działająca od kilku dni na pilota?

A zapomniałabym mam rury odkurzacza centralnego jedna wnęka na przeciwko schodów, szufelka elektryczna w sokoliku kuchennych mebli i 2 szt na górze w ściance między pokoikami i przy sypialni by nie obijać rurą kantów ścian. Hmm ale się rozpisałam mam nadzieję, że moje rozwiązania komuś się przydadzą.

Pozdrawiam Ela

Brzmi interesująco :) jestem ciekawa efektu :)

a dlaczego nie zrobiła sobie Pani wyższych dolnych szafek? jesli meble na zamówienie to wielkość można sobie dostosować :)

jaki jest koszt takiego niedzielonego okna w kuchni i w wykuszu? bo też chcę niedzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wysokości mają Państwo dolne meble kuchenne? jesteśmy w trakcie realizacji budowy Miloska, robimy spiżarkę, więc myślałam że kupię gotową kuchnię z Ikei, ale blat chciałabym mieć jednolity bez parapetu. Czy wszyscy Państwo robili kuchnię pod zamówienie. ile wyniosła zakładając że jest pomniejszona o spiżarkę. wiadomo, że cena zależy od tego co chcemy mieć, ale chciałam się wcześniej zorientować. Oczywiście jeśli jest możliwość to poproszę o zdjęcia wykończenia :) sama również się pochwalę  efektami kiedy skończę :) samego Miloska nie wstawiam bo nie różni się zbytnio stan surowy od tych tutaj przedstawionych :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też mam półotwarte schody ale z kolei mam drzwi koło okna tarasowego zamurowane - w tym miejscu planujemy telewizor a po przeciwnej stronie wypoczynek. Jeśli chodzi o kuchnię mam już zamówioną biało czarna (przypominam, że nie mam skrytki)w to miejsce mam całą ścianę do okna w zabudowie szafek lodówka pod kolor czarna wolnostojąca, zlew z miażdżarką i zmywarka pod oknem - okno narożne część dużą mam całą szybę bez dzielenia REWELACJA! Jedynie czego żałuję to tego, że nie mam ciut niżej tego okna bo zrobiłabym jednolity blat bez parapetu. Pozostałe szafki mam już tylko dolne białe z blatem a'la marmur ciemny czarni grafitowy. W półwyspie będę miała płytę indukcyjną i wolno wiszący pochłaniacz. Blat przy hokerach mam trochę wyżej w kolorze czarnym jak meblościanka. Ciekawe rozwiązanie pan od kuchni zaproponował mi w niewykorzystanym rogu przy wykuszu gdzie bokery będzie barek hehe We wnęce komina szafa a'la skrytka z podciągniętym kablem na włączanie światła przy otwieraniu - fajna sprawa. Szafa dzielona na dwie części dolna 160 na pól z jednaj str półki z drugiej wolna na np mop wiadro itp górna dzielona na pól i szuflady.

Zapomniałam dodać mam już piękny narożny kominek niestety ze szprosem ale i tak jest śliczny obity czarnym kamieniem ze świecącymi drobinkami.

Dwa dni temu ociepili mi fachowcy poddasze pianką - wygląda co najmniej śmiesznie, ale stłumiła wszelkie pogłosy

W poniedziałek wchodzą fachowcy od łazienki (kolorystyka biel jasny szary trochę czarno-szaro-srebrnej mozaiki i drewnopodobna jasna podłoga). Co do pokoi to jeszcze nie wiem. Kuchnię będę miała na początku listopada sprzęt już czeka.W garażu i kotłowni mam juz płytki grafitowy gres. Brama elektryczna ciemny szary szeroki panel Wiśniowski - działająca od kilku dni na pilota

A zapomniałabym mam rury odkurzacza centralnego jedna wnęka na przeciwko schodów, szufelka elektryczna w sokoliku kuchennych mebli i 2 szt na górze w ściance między pokoikami i przy sypialni by nie obijać rurą kantów ścian. Hmm ale się rozpisałam mam nadzieję, że moje rozwiązania komuś się przydadzą.

Pozdrawiam Ela

ja teraz żałuję że nie założyłam centralnego odkurzacza ,a hydraulik mi proponował..........

opis domu brzmi cudnie..........

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz żałuję że nie założyłam centralnego odkurzacza ,a hydraulik mi proponował..........

opis domu brzmi cudnie..........

 

A tą rurę od tego centralnego odkurzacza chowa się w ścianę, czy jakoś osobno się ją przechowuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi interesująco :) jestem ciekawa efektu :)

a dlaczego nie zrobiła sobie Pani wyższych dolnych szafek? jesli meble na zamówienie to wielkość można sobie dostosować :)

jaki jest koszt takiego niedzielonego okna w kuchni i w wykuszu? bo też chcę niedzielone.

Niestety jestem niskiego wzrostu 160 cm w kapeluszu że tak powiem a meble wys 86 + 3cm blat nie przemyślałam ?

Jesli chodzi o to okno to z tego co pamiętam koszt drutex ok 1,5 tysiąca ale nie jestem 100%pewna zagubiłam fa hmm ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie rolety zewnętrzne? Naokienne czy podtynkowe? Plusy/ minusy? Jak się sprawują podczas użytkowania.

 

Okno w łazience. Dawaliscie jakieś inne szkło do okna żeby nie było nic widać z zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...