Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Artemis II


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 300
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Niestety w projekcie wg mnie jest błąd konstrukcyjny. W salonie nadproże nad oknem trójkątnym i słup obok nie łączą się w żaden sposób z wieńcem od ściany zewnętrznej (tej z TV na wizualizacji). Przez to konstrukcja dachu "wypycha" tą ścianę na zewnątrz. Po wykonaniu więźby i przykryciu na ścianie pokazała mi się rysa biegnąca od rogu do samego dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w projekcie wg mnie jest błąd konstrukcyjny. W salonie nadproże nad oknem trójkątnym i słup obok nie łączą się w żaden sposób z wieńcem od ściany zewnętrznej (tej z TV na wizualizacji). Przez to konstrukcja dachu "wypycha" tą ścianę na zewnątrz. Po wykonaniu więźby i przykryciu na ścianie pokazała mi się rysa biegnąca od rogu do samego dołu.

Dzień dobry!

 

Na ścianie w osi 7 nie powinien występować rozpór od konstrukcji dachu. Znacząca siła rozporu powinna zostać przejęta przez utrzpieniowaną ściankę kolankową w osi 5’. Czy zostały tam wykonane trzpienie TŻ2?  ( Przesyłam też tego maila do naszego konstruktora tak, aby odniósł się on do tej sprawy. Prosimy oczekiwać na odpowiedź ).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Na ścianie w osi 7 nie powinien występować rozpór od konstrukcji dachu. Znacząca siła rozporu powinna zostać przejęta przez utrzpieniowaną ściankę kolankową w osi 5’. Czy zostały tam wykonane trzpienie TŻ2?  ( Przesyłam też tego maila do naszego konstruktora tak, aby odniósł się on do tej sprawy. Prosimy oczekiwać na odpowiedź ).

 

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Zdaniem naszego konstruktora powstanie pęknięcia może mieć wiele przyczyn. W ocenie sytuacji mogą pomóc zdjęcia wykonanego narożnika: zarówno elementów żelbetowych, jak i więźby dachowej. W związku z tym prosimy o przesłanie zdjęć na adres: info@dobredomy.pl

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Gość Bartek

Dzień dobry,

czy likwidacja pustki nad salonem (dodatkowy pokój u góry) wymaga zmiany projektu przez Państwa czy przez architekta na etapie adapatacji ?

Proszę o podesłanie szczegółowych rysunków na adres obartek@gmail.com

 

dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

czy likwidacja pustki nad salonem (dodatkowy pokój u góry) wymaga zmiany projektu przez Państwa czy przez architekta na etapie adapatacji ?

Proszę o podesłanie szczegółowych rysunków na adres obartek@gmail.com

 

dziękuje

Witam

Zmianę tą można wprowadzić na etapie adaptacji projektu, nasza Pracownia wystawi zgodę na ich realizację.

Materiały prześlemy w poniedziałek.
 
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Bardzo bym prosiła o przesłanie rzutów piętra bez pustki nad salonem m.kosmalska87@gmail.com

Witam, nie mamy w ofercie wersji tego projektu bez pustki nad salonem. Tego typu zmianę można wprowadzić na etapie adaptacji. Nasza pracownia jako autor projektu wyda bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dobry wieczór, prosze o przesłanie na adres  'sopal666@o2.pl' wszystkich możliwych darmowych materialów odnośnie projektu Artemis II, z rysunkami szczegółowymi oczywiście, interesuje mnie wersja LEWA domu. 

Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, prosze o przesłanie na adres  'sopal666@o2.pl' wszystkich możliwych darmowych materialów odnośnie projektu Artemis II, z rysunkami szczegółowymi oczywiście, interesuje mnie wersja LEWA domu. 

Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Dzień dobry,

w dniu dzisiejszym otrzyma Pan materiały szczegółowe. Pozdrawiam!

 

Dzień dobry,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Tomasz

Dzień dobry.

Bardzo proszę o przesłanie rysunków szczegółowych oraz wszystkich innych dostępnych materiałów dotyczących Artemisa II na adres kuzniar.t@interia.pl Z góry dziękuję :) 

P.S. Czy jest tutaj może ktoś z podkarpacja ewentualnie niedalekich okolic (małopolskie, lubelskie) kto wybudował bądź buduje ten dom?

Pozdrawiam

Tomasz Kuźniar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Bardzo proszę o przesłanie rysunków szczegółowych oraz wszystkich innych dostępnych materiałów dotyczących Artemisa II na adres kuzniar.t@interia.pl Z góry dziękuję :) 

P.S. Czy jest tutaj może ktoś z podkarpacja ewentualnie niedalekich okolic (małopolskie, lubelskie) kto wybudował bądź buduje ten dom?

Pozdrawiam

Tomasz Kuźniar

Witam

 

Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Przemek Pastuszka

Dzień dobry. Proszę o przesłanie rysunków szczegółowych i innych dostępnych materiałów dotyczących Artemisa II na adres p_pastuszka@yahoo.com.

Interesuje mnie lustrzane odbicie tego projektu.

Czy istnieje możliwośc modyficaji projektu tak aby całą bryłę budynku wydłużyc o np 1 metr i zwiększyć wymiar z 1542 cm do 1642 cm ? Chodzi mi o zwiększenie powiechni łazienki na parterze i wiatrołapu oraz wygosporarowanie miejsca na niewielką garderobę między wiatrołapem a klatką schodową. Oczywiście przy okazji powiększony zostanie pokój na dole oraz pomieszczenia na poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Proszę o przesłanie rysunków szczegółowych i innych dostępnych materiałów dotyczących Artemisa II na adres p_pastuszka@yahoo.com. Interesuje mnie lustrzane odbicie tego projektu. Czy istnieje możliwośc modyficaji projektu tak aby całą bryłę budynku wydłużyc o np 1 metr i zwiększyć wymiar z 1542 cm do 1642 cm ? Chodzi mi o zwiększenie powiechni łazienki na parterze i wiatrołapu oraz wygosporarowanie miejsca na niewielką garderobę między wiatrołapem a klatką schodową. Oczywiście przy okazji powiększony zostanie pokój na dole oraz pomieszczenia na poddaszu.

Witam

 

Materiały wraz z odpowiedzią prześlemy w dniu dzisiejszym.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...