Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Artemis II


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

czy mozliwe jest zrezygnowanie z kominka/grilla i co za tym idzie z całego komina przy tarasie?

 

Dzień dobry,

tak istnieje możliwość rezygnacji z kominka zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego. Jeśli zdecydowałby się Pan z likwidacji obu kominków, to można nie murować pionów kominowych. Natomiast należałoby zapewnić wtedy w inny sposób wentylację łazienki na poddaszu, np. za pomocą rury elastycznej typu SPIRO (z anemostatem).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 300
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czy mozliwe jest zrezygnowanie z kominka/grilla i co za tym idzie z całego komina przy tarasie?
  Dzień dobry, tak istnieje możliwość rezygnacji z kominka zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego. Jeśli zdecydowałby się Pan z likwidacji obu kominków, to można nie murować pionów kominowych. Natomiast należałoby zapewnić wtedy w inny sposób wentylację łazienki na poddaszu, np. za pomocą rury elastycznej typu SPIRO (z anemostatem). Pozdrawiam!

Dzięuję za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie. Czy da się przedłużyć dach od strony balkonu/tarasu o około 1m - tak by nakrył cały balkon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięuję za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie. Czy da się przedłużyć dach od strony balkonu/tarasu o około 1m - tak by nakrył cały balkon?

Witam. Jest możliwość wydłużenia dachu, wiąże się to oczywiście zniewielką zmianą konstrukcji więźby dachowej oraz przesunięciem słupa przy pokoju dziennym.

Tego typu zmiany proponujemy wykonać na etapie adaptacji projektu.

Wybrany przez Pana architekt dokona ich wyceny i wprowadzi na nasz oryginalny projekt.

Nasza pracownia jako autor projektu wyda bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięuję za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie. Czy da się przedłużyć dach od strony balkonu/tarasu o około 1m - tak by nakrył cały balkon?
Witam. Jest możliwość wydłużenia dachu, wiąże się to oczywiście zniewielką zmianą konstrukcji więźby dachowej oraz przesunięciem słupa przy pokoju dziennym. Tego typu zmiany proponujemy wykonać na etapie adaptacji projektu. Wybrany przez Pana architekt dokona ich wyceny i wprowadzi na nasz oryginalny projekt. Nasza pracownia jako autor projektu wyda bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian.

Jaki byłby koszt projektu u Was po zmianach związanych z wydłużeniem dachu? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź . Czy istnieje możliwość przeniesienia kominka zewnętrznego i wewnętrznego w prawą stronę (odbicie lustrzane ) tak aby uzyskać możliwość wyjścia z salonu prosto pod zadaszony taras . Projekt jest idealny jednak chciałbym zabudować przestrzeń tarasową witrynami przesuwnymi które pozwolą użytkować go latem jako taras a zimą jako ogród zimowy . Będę wdzięczny za odpowiedź.  Pozdrawiam P.C. - piotr.cetler@profit-partner.eu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzień dobry,

Przyznam, że nie do końca wiem w które miejsce chciałby Pan przesunąć komin. Czy chodzi Panu o to, aby kominek zewnętrzny znajdował się poza obrysem balkonu? Czy wręcz przeciwnie i był bliżej pokoju na parterze? Przesunięcie pionu kominowego będzie miało wpływ na stolarkę okienną pomieszczeń. W tym drugim rozwiązaniu niestety komin zmniejszy łazienkę na poddaszu.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem zainteresowany tym projektem, ale potrzebnych jest mi więcej informacji : rzuty z wymiarami, jakie ogrzewanie ?

proszę o odp na maila: budka.tarant@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Katarzyna

Witam,

 

Jestem zainteresowana projektem Artemis II w wersji lustrzanej.

 

Proszę o przesłanie rysunków szczegółowych oraz wszystkich innych dostępnych materiałów dotyczących Artemisa II na adres: 

Kati76_76@o2.pl

 

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, jestem zainteresowany projektem Artemis II. Proszę o przesłanie rysunków szczegółowych, wymiarów oraz wszystkich innych dostępnych materiałów dotyczących Artemisa II na adres: laser5@vp.pl

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jestem zainteresowana projektem Artemis II w wersji lustrzanej. Proszę o przesłanie rysunków szczegółowych oraz wszystkich innych dostępnych materiałów dotyczących Artemisa II na adres: krajniol@poczta.fm. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Formowiczów.

Jestem bardzo zainteresowany tym projektem (Artemis II),czy mogę liczyć na podzielenie się zemną Państwa doświadczeniem w budowie tego projektu.

Prosił bym również o przesłanie mi wszystkich dostępnych dokumentacji tego projektu Redakcje Dobredomy.

Z uwagi na zawiłe wymagania gminy chciałby sprawdzić czy marzenie o tym domu ma racje bytu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...