Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Malina


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 590
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Katarzyna

Witam, czy można ten dom wybudować nie z silki a zwykłego pustaka? Jaki wymiar musiałby mieć pustak i styropian? i jeszcze chcielibyśmy mieć ogrzewanie na paliwo stałe zamiast gazowego. Czy przy tym projekcie jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy można ten dom wybudować nie z silki a zwykłego pustaka? Jaki wymiar musiałby mieć pustak i styropian? i jeszcze chcielibyśmy mieć ogrzewanie na paliwo stałe zamiast gazowego. Czy przy tym projekcie jest to możliwe?

 

Dzień dobry,

Można oczywiście zmienić technologię budowania na inny rodzaj bloczka. Aby nie zmieniać geometrii elementów konstrukcyjnych należy pozostać przy szerokości bloczka 24cm oraz grubości styropianu 16cm. Można również dokonać zmiany kotła na piec na paliwo stałe. Pomieszczenie gospodarcze stanie się wówczas kotłownią. Nie jest ono zbyt duże. Piec się zmieści ale zasobnik duży już nie wejdzie ani na skład paliwa nie będzie miejsca.

​Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Zwracam się z prosbą o wysłanie zwymiarowanych rysunków projektu MALINA .Czy jest także możliwość podpiwniczenia domu?.Materiały proszę o przesłanie na jaroslawszymanski@onet.pl

Witam

 

Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.

Budynek można podpiwniczyć na etapie adaptacji projektu.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Joanna

Jak moi poprzednicy ja także poprosiłabym o wszelkie dostępne, darmowe materiały na temat tego projektu na adres mailowy k_joana@wp.pl.

I mam pytanie - jaki jest koszt budowy takiego domu w stanie do wprowadzenia się. Czy 163 000 zł to realna kwota??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moi poprzednicy ja także poprosiłabym o wszelkie dostępne, darmowe materiały na temat tego projektu na adres mailowy k_joana@wp.pl. I mam pytanie - jaki jest koszt budowy takiego domu w stanie do wprowadzenia się. Czy 163 000 zł to realna kwota??

Witam. Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.

Kwota 163 000zł to cena przy budowie metodą gospodarczą, jest to kwota netto, do której należy jeszcze doliczyć koszt instalacji. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...