Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Słoneczko I


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 348
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Edyta

Witam, jaki jest koszt stanu pod klucz? o ile droższa byłaby budowa gdy by się chciało zrobić użytkowe poddasze? i gdzie umiejscowione jest wejście na poddasze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaki jest koszt stanu pod klucz? o ile droższa byłaby budowa gdy by się chciało zrobić użytkowe poddasze? i gdzie umiejscowione jest wejście na poddasze?

Dzień dobry!

Jest to budynek parterowy. Dlatego obciążenia, które zostały przyjęte do obliczeń konstrukcji nie uwzględniają dodatkowej kondygnacji. Należałoby wprowadzić szereg zmian – schody na poddasze, podwyższenie ścianek kolankowych, przeprojektowanie stropu itd.

Koszty budowy Słoneczko I są podane na stronie www. Są to ceny netto i instalacje wewnętrzne zostały podane osobno. Mogę jedynie porównać koszty budowy domu parterowego, a z poddaszem użytkowym z tak dużą powierzchnią parteru. W takiej sytuacji koszty są niemalże dwukrotnie większe.

Wejście na poddasze w formie schodów strychowych składanych jest po środku holu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zbyszek

proszę o przesłanie kosztorysu szczegółowego rzutów i wykazu materiałów na adres marta.stelmach@op.pl

w opisie jest że "Projekt dostępny również w wersji ze stropem gęstożebrowym i kątem nachylenia dachu 35 stopni."

czy opcja z kątem nachylenia dachu 35% jest do kupienia czy zmieniam go w ramach adaptacji projektu we własnym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o przesłanie kosztorysu szczegółowego rzutów i wykazu materiałów na adres marta.stelmach@op.pl

w opisie jest że "Projekt dostępny również w wersji ze stropem gęstożebrowym i kątem nachylenia dachu 35 stopni."

czy opcja z kątem nachylenia dachu 35% jest do kupienia czy zmieniam go w ramach adaptacji projektu we własnym zakresie

Witam

 

Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.

 

Wersję projektu z kątem nachylenia dachu 35 stopni i stropem Teriva mamy opracowaną - zamawia Pani już konkretnie taką wersję projektu.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Emilka

Witam, również bardzo proszę o przesłanie na emily87@buziaczek.pl szczegółowego zestawienia materiałów i rysunku projektu słoneczko 1 ze stropem teriva i wiązarami kratowymi. Pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może głupie pytanie ale wole zapytać i wiedzieć niż się rozczarować. Czy w przypadku budowy słoneczka I przy dachu 35 stopni jest możliwość dodania np okien dachowych w celu użycia poddasza jako np dodatkowych pokoi. I czy wejście na strych można gdzieś z boku korytarza a nie na środku by była możliwość zamontowania stałych ale wąskich schodów. Z góry dziękuję za odpowiedź. Proszę także o przesłanie Wersji projektu z kątem nachylenia dachu 35 stopni i stropem Teriva szczegółowych rzutów i wykazu materiałow. Pozdrawiam emily87@buziaczek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może głupie pytanie ale wole zapytać i wiedzieć niż się rozczarować. Czy w przypadku budowy słoneczka I przy dachu 35 stopni jest możliwość dodania np okien dachowych w celu użycia poddasza jako np dodatkowych pokoi. I czy wejście na strych można gdzieś z boku korytarza a nie na środku by była możliwość zamontowania stałych ale wąskich schodów. Z góry dziękuję za odpowiedź. Proszę także o przesłanie Wersji projektu z kątem nachylenia dachu 35 stopni i stropem Teriva szczegółowych rzutów i wykazu materiałow. Pozdrawiam emily87@buziaczek.pl

Witam

Zapytanie przekazałam do architektów - proszę oczekiwać odpowiedzi na podany adres mailowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Julian

Witam,

 

ja mam pytanie jak wykonać przybitkę pod wystający dach. Przy wiązarach nie występuje deskowanie dachu, więc od góry odpada. Do czego przybić przybitkę? Wiązary sa tak skonstruowane, ze nie wystaje tam nic do czego można by przybić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam pytanie jak wykonać przybitkę pod wystający dach. Przy wiązarach nie występuje deskowanie dachu, więc od góry odpada. Do czego przybić przybitkę? Wiązary sa tak skonstruowane, ze nie wystaje tam nic do czego można by przybić. Pozdrawiam

Dzień dobry,

To zależy jaki efekt wizualny Państwa interesuje. Deski podbitki można mocować bezpośrednio do krokwii (podbitka skośna). W przypadku podbitki poziomej można ją mocować do belek poziomych przymocowanych do krokwi i ściany lub podwieszonych do krokwi. Można również zrobić deskowanie pełne okapu na krokwiach (np. wykonać nadcięcie krokwi od góry) Podbitkę można również mocować pomiędzy krokwiami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może głupie pytanie ale wole zapytać i wiedzieć niż się rozczarować. Czy w przypadku budowy słoneczka I przy dachu 35 stopni jest możliwość dodania np okien dachowych w celu użycia poddasza jako np dodatkowych pokoi. I czy wejście na strych można gdzieś z boku korytarza a nie na środku by była możliwość zamontowania stałych ale wąskich schodów. Z góry dziękuję za odpowiedź. Proszę także o przesłanie Wersji projektu z kątem nachylenia dachu 35 stopni i stropem Teriva szczegółowych rzutów i wykazu materiałow. Pozdrawiam emily87@buziaczek.pl
Witam Zapytanie przekazałam do architektów - proszę oczekiwać odpowiedzi na podany adres mailowy.   Pozdrawiam

Witam Jestem zainteresowana kupnem tego projektu i również mnie ciekawi czy na poddaszu można zrobic dodatkowy pokój.katarzyna.kotlinska1@wp.plPozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justyna

Witam, poproszę o przesłanie szczegółowego zestawienia materiałów, rzutów poszczególnych pomieszczeń i kosztorysu tego projektu z kątem nachylenia dachu 35 stopni: tyto83@op.pl. Zależy mi na informacji, które ściany są nośne oraz wymiarach poszczególnych pomieszczeń. I jeszcze pytanie czy w jakiś sposób można zagospodarować poddasze tak, żeby doszło chociaż jakieś 20 m2? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poproszę o przesłanie szczegółowego zestawienia materiałów, rzutów poszczególnych pomieszczeń i kosztorysu tego projektu z kątem nachylenia dachu 35 stopni: tyto83@op.pl. Zależy mi na informacji, które ściany są nośne oraz wymiarach poszczególnych pomieszczeń. I jeszcze pytanie czy w jakiś sposób można zagospodarować poddasze tak, żeby doszło chociaż jakieś 20 m2? Pozdrawiam :)

Witam

Materiały wraz z odpowiedzią prześlemy na podany adres mailowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, poproszę o przesłanie szczegółowego zestawienia materiałów, rzutów poszczególnych pomieszczeń i kosztorysu tego projektu z kątem nachylenia dachu 35 stopni: chudaf@tlen.pl Zależy mi na informacji, które ściany są nośne oraz wymiarach poszczególnych pomieszczeń. I jeszcze pytanie czy w jakiś sposób można zagospodarować poddasze tak, żeby doszło chociaż jakieś 20 m2? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poproszę o przesłanie szczegółowego zestawienia materiałów, rzutów poszczególnych pomieszczeń i kosztorysu tego projektu z kątem nachylenia dachu 35 stopni: chudaf@tlen.pl Zależy mi na informacji, które ściany są nośne oraz wymiarach poszczególnych pomieszczeń. I jeszcze pytanie czy w jakiś sposób można zagospodarować poddasze tak, żeby doszło chociaż jakieś 20 m2? Pozdrawiam :)

Witam

 

Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Justyna

Witam, poproszę o przesłanie szczegółowego zestawienia materiałów, rzutów i kosztorysu tego projektu z kątem nachylenia dachu 35 stopni oraz stropem teriva z możliwością adaptacji poddasza: justi_@buziaczek.pl. Dziekuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poproszę o przesłanie szczegółowego zestawienia materiałów, rzutów i kosztorysu tego projektu z kątem nachylenia dachu 35 stopni oraz stropem teriva z możliwością adaptacji poddasza: justi_@buziaczek.pl. Dziekuję i pozdrawiam :)

Witam

 

Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...