Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Honorata II


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie postawiliśmy ten domek - aktualnie mamy stan surowy zamknięty. Całkowity koszt brutto ( ze wszystkim dosłownie, wliczając projekt, geodetów, zakupy materiałów, robociznę, okna i drzwi, dach, rynny i wszystkie koszty jakie były) wyniósł nas 222 tys. zł. Nie są to najtańsze materiały, raczej te lepsze  :rolleyes: Domek fajnie wygląda w środku. Szczerze polecam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,  Od wbicia tak zwanej łopaty do zamieszkania na gotowo w moim przypadku to 10 miesięcy , mieszkam i jestem zadowolony projekt wywróciłem z żoną do góry nogami ale to jest to o czym marzyliśmy   Dom spełnia nasze oczekiwania czy wybudował bym go jeszcze raz na pewno tak wizualizacja środka domu  jest trochę inna niż w rzeczywistości  dlatego potrzebował masę przeróbek.
Witam kupiłem też taki projekt i przymierzam się do budowy na wiosnę. budowa będzie w okolicach Mińska Mazowieckiego. zastanawiam się tylko jakim "cudem" w ciągu 10 miesięcy można to wszystko ogarnąć. Prosiłbym o jakieś praktyczne wskazówki i o ewentualny namiar na dobrego wykonawcę. z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi. 

Jak miło że kolejna Honorata pojawi się w naszych okolicach:) nasza stoi za Łukowem woj. lubelskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek Brzeziński

Właśnie postawiliśmy ten domek - aktualnie mamy stan surowy zamknięty. Całkowity koszt brutto ( ze wszystkim dosłownie, wliczając projekt, geodetów, zakupy materiałów, robociznę, okna i drzwi, dach, rynny i wszystkie koszty jakie były) wyniósł nas 222 tys. zł. Nie są to najtańsze materiały, raczej te lepsze  :rolleyes: Domek fajnie wygląda w środku. Szczerze polecam :-)

Witam Pani Heleno, poziom kosztów który Pani podała jest...wyjątkowo atrakcyjny! Moją budowę rozpoczynam wprawdzie dopiero na wiosnę, ale bazując na wycenach, moje koszty stanu surowego zamkniętego będą prawie dwukrotnie wyższe!!! Byłoby możliwe otrzymać od Pani mailem zestawienie kosztów? Będę bardzo wdzięczny. Mój mail: rimpajlo@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można ja również poproszę o zestawienie kosztów pozdrawiam( t.wawrzonek@wp.pl )

Witam. W dniu dzisiejszym wyślemy rysunki szczegółowe i zestawienie materiałów do stanu surowego zamkniętego.

Kosztorysy do projektów dostępne są odpłatnie:

https://www.dobredomy.pl/sklep/zamow-kosztorys-stanu-wykonczonego/

https://www.dobredomy.pl/sklep/zamow-kosztorys-stanu-surowego/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam serdecznie Pani Heleno . Jesli jest taka mozliwosc prosilbym o podesanie Pani kosztorysu , materiaow z jakich pobudowala PAni ten dom. Przymiezam sie kupic ten projekt i zaczac budowe. Z gory dziekuje. moj mail maciejdabkiewicz@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość borys

Witam

kupiłem też taki projekt i przymierzam się do budowy na wiosnę. budowa będzie w okolicach Mińska Mazowieckiego. zastanawiam się tylko jakim "cudem" w ciągu 10 miesięcy można to wszystko ogarnąć. Prosiłbym o jakieś praktyczne wskazówki i o ewentualny namiar na dobrego wykonawcę. z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi. 

Witam,

 

A wiec tak od 1 listopada do 20 Grudnia stan surowy bez dachówki, luty położona  dachówka, początek marca okna i brama garażowa stan zamknięty, połowa marca 2 tygodnie elektryk,2 tygodnie kwiecień hydraulik,wylewki na podłogówce, maj tynki cementowo wapienne bez gipsówki,czerwiec kafelkowanie malowanie, lipiec podłogi meble, początek sierpnia wiecha w miedzy czasie przyłacza wody,gazu,szamba itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jola

Witam kupiłem też taki projekt i przymierzam się do budowy na wiosnę. budowa będzie w okolicach Mińska Mazowieckiego. zastanawiam się tylko jakim "cudem" w ciągu 10 miesięcy można to wszystko ogarnąć. Prosiłbym o jakieś praktyczne wskazówki i o ewentualny namiar na dobrego wykonawcę. z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi. 
Witam,   A wiec tak od 1 listopada do 20 Grudnia stan surowy bez dachówki, luty położona  dachówka, początek marca okna i brama garażowa stan zamknięty, połowa marca 2 tygodnie elektryk,2 tygodnie kwiecień hydraulik,wylewki na podłogówce, maj tynki cementowo wapienne bez gipsówki,czerwiec kafelkowanie malowanie, lipiec podłogi meble, początek sierpnia wiecha w miedzy czasie przyłacza wody,gazu,szamba itp.

Borys,Bardzo bym chciala zobaczyc jak wyglada Honorata II w rzeczywistosci.Na twoich zdjeciach wyglada przepieknieWiem ze budujesz w okolicach Katowic Pyrzowic.Prosze o kontakt jolam2701@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jola

Witam kupiłem też taki projekt i przymierzam się do budowy na wiosnę. budowa będzie w okolicach Mińska Mazowieckiego. zastanawiam się tylko jakim "cudem" w ciągu 10 miesięcy można to wszystko ogarnąć. Prosiłbym o jakieś praktyczne wskazówki i o ewentualny namiar na dobrego wykonawcę. z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi. 
Witam,   A wiec tak od 1 listopada do 20 Grudnia stan surowy bez dachówki, luty położona  dachówka, początek marca okna i brama garażowa stan zamknięty, połowa marca 2 tygodnie elektryk,2 tygodnie kwiecień hydraulik,wylewki na podłogówce, maj tynki cementowo wapienne bez gipsówki,czerwiec kafelkowanie malowanie, lipiec podłogi meble, początek sierpnia wiecha w miedzy czasie przyłacza wody,gazu,szamba itp.

Borys, Bardzo bym chciala zobaczyc jak wyglada Honorata II w rzeczywistosci. Na twoich zdjeciach wyglada przepieknie Wiem ze budujesz w okolicach Katowic Pyrzowic. Prosze o kontakt jolam2701@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej

Czesc borys zakupilem tez ten projekt , powiedz mi z jakich materialow pobudowales dom-tak jak w projekcie sylikat czy inne materiały?? MOzesz podac koszta dotychczasowe ? i przeslac swoje zdjecia z budowy na maila? maciejdabkiewicz@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Piotrek

Witam,

 

A wiec tak od 1 listopada do 20 Grudnia stan surowy bez dachówki, luty położona  dachówka, początek marca okna i brama garażowa stan zamknięty, połowa marca 2 tygodnie elektryk,2 tygodnie kwiecień hydraulik,wylewki na podłogówce, maj tynki cementowo wapienne bez gipsówki,czerwiec kafelkowanie malowanie, lipiec podłogi meble, początek sierpnia wiecha w miedzy czasie przyłacza wody,gazu,szamba itp.

Borys,

 

czy zamknięcie loggi na tarasie od wejścia to traktowane było jako zmiana istotna czy nieistotna?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

 

 

 

 

Koszty budowy są podawane w oparciu o kosztorys inwestorski na podstawie średnich cen materiałów. Kosztorysy są opracowywane na podstawie dokumentacji technicznej. Bierzemy pod uwagę średnie ceny materiałów, robocizny , sprzętu i kosztów pośrednich.  Przyjęte ceny  pochodzą z krajowego rejestru cen Sekocenbud. Jest on liderem w dziedzinie gromadzenia, przetwarzania i publikowania informacji o cenach w budownictwie. Kosztorysy ofertowe wykonawców mogą się oczywiście różnić (wyceny mogą być mniejsze, lub większe) . Kosztorys inwestorski stanowi dla Państwa pewien punk odniesienia.

 

 

 

 

W kosztorysach nie uwzględniamy instalacji wewnętrznych, tzn instalacji elektrycznych oraz sanitarnych. Kwota podana jako budowa na stan wykończony nie zawiera cen instalacji wewnętrznych. Wynika to stąd, że nie wszyscy inwestorzy mają dostęp do gazu lub kanalizacji. Wybierają oni elementy instalacji (np. piece) bardzo różnych firm, a co za tym idzie o bardzo różnych cenach. Tak więc nie doliczamy cen instalacji żeby nie zakłamywać cen kosztorysowych.

 

Koszty instalacji wewnętrznych przyjmujemy w tabeli (na stronie internetowej) szacunkowo na poziomie 20% kwoty stanu wykończonego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Gość Budujący

Witam. Chętnie zobaczyłbym ten domek "na żywo"w trakcie budowy na terenie województwa lubelskiego byłbym bardzo wdzięczny osobom które pozwoliły by go obejrzeć aby móc zobaczyć czy nanosić jakieś zmiany w projekcie czy nie. Bardzo proszę o kontakt nardek@interia.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

 

A wiec tak od 1 listopada do 20 Grudnia stan surowy bez dachówki, luty położona  dachówka, początek marca okna i brama garażowa stan zamknięty, połowa marca 2 tygodnie elektryk,2 tygodnie kwiecień hydraulik,wylewki na podłogówce, maj tynki cementowo wapienne bez gipsówki,czerwiec kafelkowanie malowanie, lipiec podłogi meble, początek sierpnia wiecha w miedzy czasie przyłacza wody,gazu,szamba itp.

Witam

właśnie zakupiłem projekt i rozpoczynam przygotowania do budowy w Zawierciu.

Jest niewielka odległość od Pana i dlatego mam gorącą prośbę o udostępnienie kontaktów do wykonawców, z którymi Pan pracował.  Wysłałbym do nich zapytanie o możliwość współpracy.

Gdyby zechciał Pan przesłać mi materiały i uwagi pomocne przy adaptacji i budowie, będę ogromnie wdzięczny.

adres sebastian_allegro@wp.pl

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marta

Właśnie postawiliśmy ten domek - aktualnie mamy stan surowy zamknięty. Całkowity koszt brutto ( ze wszystkim dosłownie, wliczając projekt, geodetów, zakupy materiałów, robociznę, okna i drzwi, dach, rynny i wszystkie koszty jakie były) wyniósł nas 222 tys. zł. Nie są to najtańsze materiały, raczej te lepsze  :rolleyes: Domek fajnie wygląda w środku. Szczerze polecam :-)

Witam,

czy mogłabym prosić o kontakt meilowy medicare24@wp.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...