Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Honorata II


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafał

Zmiany zostały wprowadzone w trakcie adaptacji projektu u architekta który przygotowywał mi wszystkie dokumenty do rozpoczęcia budowy. Zmiany jakie wprowadziłem to poszerzenie garażu o 1 metr wewnątrz a co za tym idzie kotłowni, dodatkowo powiększyłem kotłownię o 2 metry wzdłuż ściany tak że taras na piętrze znacznie się powiększył. Kolejną zmianą jest wyrównanie poziomu podłogi w garażu z poziomem podłogi w domu (w projekcie był jeden schodek).

Panie Tadeuszu na co Panu tyle metrów tarasów jak Pan na górze niema pomieszczeń małe łazienki ,pralnia ile to tego lata mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tadeusz

Wszystko jest kwestią gustu i upodobań. U nas o budowie tarasu zdecydowały ładne widoki i położenie działki, a nad tarasem powstanie nowoczesne zadaszenie z grubych profili stalowych, przykryte bezbarwnym akrylem litym 12mm. Skan piętra ilustruje nasze przeróbki:

2m7vzex.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tadeusz

Realnie musisz przyjąć kwotę 500tyś budując systemem gospodarczym. Nie ma zbyt wielu rzeczy na których możesz zaoszczędzić. Domek bardzo funkcjonalny aczkolwiek w budowie dość drogi. Wybierając ten projekt kierowaliśmy się wyglądem zewnętrznym i wewnętrznym, ale nikt nie zwraca uwagi na konstrukcję, bo tego na obrazku nie da się ocenić. Najdroższe w całej zabawie okazały się właśnie prace konstrukcyjne. Zbrojenie i beton pochłaniają większość kosztów stanu surowego otwartego. Z drugiej strony drugi raz na pewno wybrałbym projekt drugi raz :). Dom co prawda jeszcze nie ma elewacji, ale prezentuje się całkiem całkiem :). Polecam w 100%, ale przygotujcie kieszenie :) kosztorysy są podane w cenach netto więc ten podany na stronie wraz z instalacjami i VATEM jest realny :)

 

Jak dla mnie kwoty raczej zawyżone, u nas wybudowanie stanu surowego otwartego i przykrycie dachem jak na zdjęciu które zamieściłem wyszło 157 tys zł brutto razem przyłączami WOD/KAN. Dodatkowo u nas po wprowadzeniu zmian powierzchnia zabudowy zwiększyła się do 178m2 (w projekcie 162,4m2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów, 

Od wbicia tak zwanej łopaty do zamieszkania na gotowo w moim przypadku to 10 miesięcy ,

mieszkam i jestem zadowolony projekt wywróciłem z żoną do góry nogami ale to jest to o czym marzyliśmy   Dom spełnia nasze oczekiwania czy wybudował bym go jeszcze raz na pewno tak wizualizacja środka domu  jest trochę inna niż w rzeczywistości  dlatego potrzebował masę przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie musisz przyjąć kwotę 500tyś budując systemem gospodarczym. Nie ma zbyt wielu rzeczy na których możesz zaoszczędzić. Domek bardzo funkcjonalny aczkolwiek w budowie dość drogi. Wybierając ten projekt kierowaliśmy się wyglądem zewnętrznym i wewnętrznym, ale nikt nie zwraca uwagi na konstrukcję, bo tego na obrazku nie da się ocenić. Najdroższe w całej zabawie okazały się właśnie prace konstrukcyjne. Zbrojenie i beton pochłaniają większość kosztów stanu surowego otwartego. Z drugiej strony drugi raz na pewno wybrałbym projekt drugi raz :). Dom co prawda jeszcze nie ma elewacji, ale prezentuje się całkiem całkiem :). Polecam w 100%, ale przygotujcie kieszenie :) kosztorysy są podane w cenach netto więc ten podany na stronie wraz z instalacjami i VATEM jest realny :)
  Jak dla mnie kwoty raczej zawyżone, u nas wybudowanie stanu surowego otwartego i przykrycie dachem jak na zdjęciu które zamieściłem wyszło 157 tys zł brutto razem przyłączami WOD/KAN. Dodatkowo u nas po wprowadzeniu zmian powierzchnia zabudowy zwiększyła się do 178m2 (w projekcie 162,4m2).

Tadeusz jak doliczysz okna, bramę, drzwi zewnętrzne ocieplenie podłogi, wylewki to jestem przekonany, że zbliżyć się do tych 250tys podanych w kosztorysie. Oczywiście wszystko zależy jakimi materiałami budujesz. Okno nie równe innym oknom tu rozbieżności są spore. Równie dobrze możesz kryć blachą a możesz tak jak w projekcie kryć dachówka. Pisząc o zbliżonych kosztach do tych podanych na stronie internetowej brałem pod uwagę standard w jakim ja budowalem . Każdy ma swoje możliwości i inny punkt widzenia na to co w budowie domu jest najistotniejsze i na czym nie zamierza oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość meritum2

Witam.

Bardzo proszę wszystkich co budowali i tych co zamierzają budować dom w projekcie Honorata2 o swoje przemyslenia.

Bardzo bym prosił o przesłanie zdjęć , bo ciężko jest znależć inne niż wizualizacje biura projektowego.

Jednak realia są inne i inwencje twórcze właścicieli też.

Prosze o pomoc.

Co zmienaliście w projekcie ?

Wszystkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam

Krzysztof adres email.meritum2@vp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo proszę wszystkich którzy pobudowali dom Honorata2 lub są w trakcie budowy o to aby podzielili się swoimi 

wymarzonymi domami i przesłali zdjęcia. Bardzo chciałbym zobaczyć wasze domy w realnym swiecie i w różnych aranżacjach .

Adres email.meritum2@vp.pl

lub wrzućcie na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

Musimy się zdecydować na dach o kącie nachylenia 0-10 lub 35-45 czy ktoś z Państwa zmieniał może kąt nachylenia dachu lub ma podobny problem? Nie wiemy jaką opcje wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów, 

Od wbicia tak zwanej łopaty do zamieszkania na gotowo w moim przypadku to 10 miesięcy ,

mieszkam i jestem zadowolony projekt wywróciłem z żoną do góry nogami ale to jest to o czym marzyliśmy   Dom spełnia nasze oczekiwania czy wybudował bym go jeszcze raz na pewno tak wizualizacja środka domu  jest trochę inna niż w rzeczywistości  dlatego potrzebował masę przeróbek.

Witam

kupiłem też taki projekt i przymierzam się do budowy na wiosnę. budowa będzie w okolicach Mińska Mazowieckiego. zastanawiam się tylko jakim "cudem" w ciągu 10 miesięcy można to wszystko ogarnąć. Prosiłbym o jakieś praktyczne wskazówki i o ewentualny namiar na dobrego wykonawcę. z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mam pytanie do projektanta czy można zaprojektować schody ze spocznikiem kosztem pom. gospodarczego i pralni oraz czy poszerzenie garażu nie zaburzy zbytnio wyglądu elewacji frontowej? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mam pytanie do projektanta czy można zaprojektować schody ze spocznikiem kosztem pom. gospodarczego i pralni oraz czy poszerzenie garażu nie zaburzy zbytnio wyglądu elewacji frontowej? Pozdrawiam

Witam, tak, jest możliwość przeprojektowania schodów. Niewielkie poszerzenie garażu nie zaburzy proporcji budynku. Tego typu zmiany proponujemy wykonać na etapie adaptacji projektu. Nasza pracownia jako autor projektu wyda bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...