Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Honorata II


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Witam! Jestem zainteresowany projektem Honorata II w wersji "odbicie lustrzane". Proszę o zamieszczenie rzutu z wymiarami wewnętrznymi, tak żeby można było mieć jakiś pogląd na odległości wewnątrz budynku. I chciałem jeszcze zapytać czy jest możliwość zakupu tego projektu w najbliższym czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem zainteresowany projektem Honorata II w wersji "odbicie lustrzane". Proszę o zamieszczenie rzutu z wymiarami wewnętrznymi, tak żeby można było mieć jakiś pogląd na odległości wewnątrz budynku. I chciałem jeszcze zapytać czy jest możliwość zakupu tego projektu w najbliższym czasie?

Witam

Aktualnie kończymy opracowanie dokumentacji dla domu Honorata II - projekt powinien być gotowy i dostępny w sprzedaży od połowy stycznia. Wówczas też będą dostępne dla niego szczegółowe rysunki.

Proszę więc o kontakt po 15 stycznia na adres mailowy info@dobredomy.pl - wówczas będziemy mogli przesłać rysunki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dzień dobry. Na początku chciałbym przyznać, że projekt domu jest genialny :) Mam jednak jedno pytanie. W stosunku do projektu Honorata I, mamy tutaj 2 miejsca garażowe. Nad tym powiększonym garażem znajduje się rozszerzony taras. Czy jest możliwość aby zamiast poszerzonego tarasu, zwiększyć metraż pomieszczeń po tej stronie domu co garaż? Tak duży taras nie jest nam potrzebny, a z dodatkowych metrów użytkowych każdy się ucieszy ;) Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Na początku chciałbym przyznać, że projekt domu jest genialny :) Mam jednak jedno pytanie. W stosunku do projektu Honorata I, mamy tutaj 2 miejsca garażowe. Nad tym powiększonym garażem znajduje się rozszerzony taras. Czy jest możliwość aby zamiast poszerzonego tarasu, zwiększyć metraż pomieszczeń po tej stronie domu co garaż? Tak duży taras nie jest nam potrzebny, a z dodatkowych metrów użytkowych każdy się ucieszy ;) Pozdrawiam serdecznie.

Witam

Zapytanie proszę skierować bezpośrednio do architektów na adres: info@dobredomy.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy już ktoś podjął się budowy tego domu? Po długim oglądaniu projektów domów piętrowych trafiliśmy na projekt Honorata 2 w lustrzanym odbiciu. To jest właśnie projekt którego szukaliśmy! Może znajdzie się dobra dusza i zechce podzielić się własnym doświadczeniem? Nawet jeśli to jest dopiero początek budowy, będzie mi niezmiernie miło usłyszeć opinie o Honoracie 2. Jeśli wszystko pójdzie gładko z urzędami to planujemy zakupić ten projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam! Czy już ktoś podjął się budowy tego domu? Po długim oglądaniu projektów domów piętrowych trafiliśmy na projekt Honorata 2 w lustrzanym odbiciu. To jest właśnie projekt którego szukaliśmy! Może znajdzie się dobra dusza i zechce podzielić się własnym doświadczeniem? Nawet jeśli to jest dopiero początek budowy, będzie mi niezmiernie miło usłyszeć opinie o Honoracie 2. Jeśli wszystko pójdzie gładko z urzędami to planujemy zakupić ten projekt.

Witam, jak wszystko pójdzie sprawnie, to rozpoczniemy budowę tego projektu w czerwcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Edyta

Witam, cieszę się, że nie tylko nam podoba się ten projekt. Prawdopodobnie ruszymy z budową w czerwcu. Nasza Honorata zostanie zbudowana w Ostrołęce. A Wasza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Adrian

Witam,

Ja zacznę dopiero we wrześniu, ale już firma dogadana , materiały również ustalone .Wszystko będzie nam robiła jedna firma czyli zakup materiałów, dostarczenie, itd.Firma z polecenia .pozdrawiam

P.S dodam , że woj. mazowieckie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja ruszam dopiero we wrześniu , ale firma już dogadana .Edytko jeśli można wiedzieć to ile wam firma policzyła za budowę ? pozdrawiam

Witam,Cieszę się, że grono budujących Honoratkę powiększa się!Zdecydowaliśmy, że do poszczególnych etapów budowy zatrudnimy różne ekipy. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina

Witajcie,

Jesteśmy z mężem zainteresowani tym projektem, ale właśnie zastanawiamy się, czy szczerze będzie nas na ten dom stać. @Gosc_Adrian: jaki koszt orientacyjny policzyla Ci firma budowlana za ten projekt? Będę wdzięczna za odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam kilka pytań do projektanta. 

  1. Czy jest możliwość powiększenia salonu, tak by sama część "kanapowa" miała 35m2 a jadalnia 13m2?
  2. Czy jest możliwość zamontowania schodów ze spocznikiem?
  3. Czy jest możliwość dobudowania schodów na poddasze i zaadaptowanie strychu np. na studio, czy bawialnie dla dzieci?
  4. Minimalne powiększenie garażu na półki?

Podoba nam się ten projekt, ponieważ jest przemyślany np.

  • kominek grzeje na środku, a nie gdzieś koło TV,
  • drzwi biura schowane dyskretnie,
  • pomieszczenie gospodarcze z wyjściem na ogród,
  • duże okna (super)
  • kuchnia od frontu z oknem narożnym, widać z niej co się dzieje z przodu domu i bawiące się dzieci w ogrodzie,
  • wyjście z salonu centralnie na ogród (super),
  • projekt w miarę szeroki a nie wchodzi mocno w działkę kosztem ogrodu,
  • wejście do garażu przez wiatrołap, który jest szeroki a na ogół bywa wąski i przed wyjściem rodzinki rano jest ścisk,
  • pokoje na piętrze ułożone w taki sposób aby podtrzymywać domowy klimat - schodzą się w jednym miejscu, bez zbędnych korytarzy, - duży plus.
  • pralnia na piętrze i obok balkon,
  • przechodząc z łazienki przez sypialnie "rodziców" nie trzeba omijać łóżka.
  • Kształt budowli zwarty, nowoczesny ale bez udziwnień.
  • W lustrzanym odbiciu duże okna i pokoje od południowej i wschodniej strony (w naszym przypadku) da dużo światła.  Troszeczkę przeraża nas jeszcze duży taras nad podwójnym garażem, może dałoby się coś z tym zrobić? Jakkolwiek projekt bardzo fajny i interesowałoby nas czy powyższe 4 propozycje zmian dadzą się zrealizować na etapie adaptacji, czy jest to już wymaga nowego projektu? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój projekt jest w trakcie adaptacji u architekta, działka już przygotowana - zniwelowana i ogrodzona.

Wprowadziłem niewielką zmianę w projekcie: wydłużyłem pomieszczenie gospodarcze wzdłuż ściany budynku tak że tworzy literę "L" , a drzwi przeniosłem na boczną ścianę, w ten sposób uzyskałem skład na drewno do kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam kilka pytań do projektanta. 

  1. Czy jest możliwość powiększenia salonu, tak by sama część "kanapowa" miała 35m2 a jadalnia 13m2?
  2. Czy jest możliwość zamontowania schodów ze spocznikiem?
  3. Czy jest możliwość dobudowania schodów na poddasze i zaadaptowanie strychu np. na studio, czy bawialnie dla dzieci?
  4. Minimalne powiększenie garażu na półki?

Podoba nam się ten projekt, ponieważ jest przemyślany np.

  • kominek grzeje na środku, a nie gdzieś koło TV,
  • drzwi biura schowane dyskretnie,
  • pomieszczenie gospodarcze z wyjściem na ogród,
  • duże okna (super)
  • kuchnia od frontu z oknem narożnym, widać z niej co się dzieje z przodu domu i bawiące się dzieci w ogrodzie,
  • wyjście z salonu centralnie na ogród (super),
  • projekt w miarę szeroki a nie wchodzi mocno w działkę kosztem ogrodu,
  • wejście do garażu przez wiatrołap, który jest szeroki a na ogół bywa wąski i przed wyjściem rodzinki rano jest ścisk,
  • pokoje na piętrze ułożone w taki sposób aby podtrzymywać domowy klimat - schodzą się w jednym miejscu, bez zbędnych korytarzy, - duży plus.
  • pralnia na piętrze i obok balkon,
  • przechodząc z łazienki przez sypialnie "rodziców" nie trzeba omijać łóżka.
  • Kształt budowli zwarty, nowoczesny ale bez udziwnień.
  • W lustrzanym odbiciu duże okna i pokoje od południowej i wschodniej strony (w naszym przypadku) da dużo światła.  Troszeczkę przeraża nas jeszcze duży taras nad podwójnym garażem, może dałoby się coś z tym zrobić? Jakkolwiek projekt bardzo fajny i interesowałoby nas czy powyższe 4 propozycje zmian dadzą się zrealizować na etapie adaptacji, czy jest to już wymaga nowego projektu? 

Pozdrawiam

 

Dzień dobry,

 

Dziękujemy za miłe słowa, cieszymy się, że projekt się podoba. 

W odpowiedzi na pytania:

1. salon można powiększyć likwidując podcień oraz poprzez większe wysunięcie części jadalni, będzie to jednak wymagało wprowadzenia zmian w konstrukcji tego fragmentu budynku.

2. wstawienie schodów ze spocznikiem może być kłopotliwe, nie ma miejsca na powiększenie klatki schodowej przy obecnym układzie pomieszczeń.

3. wysokość strychu w najwyższym punkcie to ok. 190cm, do konstrukcji 107cm, wejście na strych odbywa się poprzez schody strychowe chowane w stropie. Przy obecnych wymiarach nie da się użytkować tej przestrzeni. Aby było to możliwe należy wprowadzić zmiany w konstrukcji stropu nad piętrem, unieść dach oraz zwiększyć kąt jego nachylenia. Takie modyfikacje bardzo wyraźnie wpływają na wygląd budynku, często burząc jego proporcje.

4. Powiększenie garażu wymaga ponownego wykonania projektu konstrukcji tego fragmentu budynku. Wprowadzanie zmian w konstrukcji domu jest kosztowne na etapie wykonywania projektu bądź adaptacji.

Po bardziej szczegółowe informacje na temat projektu, jak i możliwości wprowadzenia do niego zmian, zapraszam pod numerem 71 352 04 44 lub adresem e-mail info@dobredomy.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do projektanta:

 

Czy istnieje możliwość zaprojektowania wolnostojącego garażu na dwa samochody (dwie bramy garażowe) + małe pomieszczenie techniczne - nawiązując wyglądem do stylu "Honoraty"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do projektanta:

 

Czy istnieje możliwość zaprojektowania wolnostojącego garażu na dwa samochody (dwie bramy garażowe) + małe pomieszczenie techniczne - nawiązując wyglądem do stylu "Honoraty"?

Dzień dobry, jedyne projekty garaży dostępne w naszej pracowni znajdują się na tej stronie: https://www.dobredomy.pl/projekty/garaze/

Okładziny zewnętrzne i detale wykończenia można modyfikować na etapie adaptacji u lokalnego architekta. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaczęliśmy budowę Honoraty, proszę podac swój email, odpiszę Pozdrawiam,

Witam,

jesteśmy bardzo zainteresowani budową tego domu. Jeżeli to możliwe, podam maila i proszę o wysłanie wstępnej wyceny budowy tego domu :-). marta.wro84@gmail.com.

Pozdrawiamy,

Marta i Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość wojtek

Mój projekt jest w trakcie adaptacji u architekta, działka już przygotowana - zniwelowana i ogrodzona. Wprowadziłem niewielką zmianę w projekcie: wydłużyłem pomieszczenie gospodarcze wzdłuż ściany budynku tak że tworzy literę "L" , a drzwi przeniosłem na boczną ścianę, w ten sposób uzyskałem skład na drewno do kominka.

WitamZ jakeij czesci Polski Pan jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marzena

Witam, zaczęliśmy budowę Honoraty, proszę podac swój email, odpiszę Pozdrawiam,
Witam, jesteśmy bardzo zainteresowani budową tego domu. Jeżeli to możliwe, podam maila i proszę o wysłanie wstępnej wyceny budowy tego domu :-). marta.wro84@gmail.com. Pozdrawiamy, Marta i Andrzej.

Witam my też z mężem jesteśmy zainteresowani tym projektem honorata II czy mogli byśmy też prosić o wysłanie na emaila wstępnej wyceny :-) marzena.s1@op.pl z góry dziękuję i pozdrawiam Marzena i Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...