Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Honorata II


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna 23
Mam pytaie do osob ktore wybudowaly juz ten dom .Czy ceny realizacji projektu pokrywaja sie z rzeczywistoscia Chodzi mi o budowe domu metoda gospodarcza nie przez firme deweloperska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anna 23
Mam pytaie do osob ktore wybudowaly juz ten dom .Czy ceny realizacji projektu pokrywaja sie z rzeczywistoscia Chodzi mi o budowe domu metoda gospodarcza nie przez firme deweloperska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
7 godzin temu, Gość Piotr B. napisał:

Witam. Czy jest możliwość zmiany stropu żelbetowego na strop gęsto żebrowany?

Dzień dobry, można zmienić konstrukcję stropu natomiast ze względu na ekonomiczność rozwiązania zdecydowaliśmy się zaprojektować w tym przypadku płytę żelbetową. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dobre Domy napisał:

Dzień dobry, można zmienić konstrukcję stropu natomiast ze względu na ekonomiczność rozwiązania zdecydowaliśmy się zaprojektować w tym przypadku płytę żelbetową. Pozdrawiam.

Witam,

Jestem w trakcie budowy naszej Honoraty. Strop monolityczny ma zalety, ale ma też wiele wad, których moim zdaniem projektanci nie uwzględnili. Są to przede wszystkim koszty. Dzisiaj inwestor (jeżeli buduje systemem gospodarczym) szuka rozwiązań ergonomicznych pod względem jakościowym i czasowym a co za tym idzie kosztowym. Wykonania stropu monolitycznego w mojej okolicy nikt nie chciał się podjąć. Jeżeli już jakiś wykonawca chał go zrobić to jego oferta (uwzględniająca tylko robociznę) zazwyczaj była (od) dwa razy droższa niż u innych.

Zamieniłem go po wielu bojach na płyty stropowe. Przerobioną mam całkowicie konstrukcję piętra.

Sam projekt jest świetny, dla nas idealny. Odstaje funkcjonalnością od konkurencyjnych "gotowców". Dla nas będzie to piękny, nowoczesny dom o jakim marzyliśmy. 

Więcej informacji na priv. matt2000@o2.pl

Pozdrawiam

 

IMG_1587.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patryk
Witam, Jestem zainteresowany projektem tego domu. Proszę o przesłanie projektu technicznego wraz z wymiarami na adres patrykmalinowski94@gmail.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr

Witam,

Chciałbym zapytać o rozbieżność w kosztorysie domu Andrea II oraz Honorata II. Różnica wynosi około 60.000zł. przy różnicy zabudowy 6m kw.

Dodatkowo chciałbym zapytać na ile "cena uśredniona - stan wykończony" jest aktualna w projekcie Honorata II.

Ponadto chciałbym ponowić pytanie o zmianę stropu monolitycznego lub jakieś wyliczenia dlaczego strop ten ma wyjść bardziej ekonomiczne. Jak narazie odstrasza mnie to od tego projektu pomimo bardzo fajnego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Piotr napisał:

Witam,

Chciałbym zapytać o rozbieżność w kosztorysie domu Andrea II oraz Honorata II. Różnica wynosi około 60.000zł. przy różnicy zabudowy 6m kw.

Dodatkowo chciałbym zapytać na ile "cena uśredniona - stan wykończony" jest aktualna w projekcie Honorata II.

Ponadto chciałbym ponowić pytanie o zmianę stropu monolitycznego lub jakieś wyliczenia dlaczego strop ten ma wyjść bardziej ekonomiczne. Jak narazie odstrasza mnie to od tego projektu pomimo bardzo fajnego projektu.

Dzień dobry, kosztorysy są sporządzane na podstawie dokumentacji technicznej. Wiele czynników decyduje o koszcie budowy, nie tylko wielkość domu. Kosztorys do domu Honorata II został sporządzony w I kwartale 2018 roku, Andrea II w III kwartale 2017 roku. Wyboru rodzaju stropu dokonał konstruktor na podstawie swojego wieloletniego doświadczenia. Pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 11.02.2019 o 12:54, Dobre Domy napisał:

Dzień dobry,

w tym projekcie strop monolityczny okazał się rozwiązaniem optymalnym.

Duże rozpiętości pomiędzy ścianami nośnymi/belkami konstrukcyjnymi i usytuowanie schodów uniemożliwiło zastosowanie stopu gęstożebrowego Teriva, jaki stosujemy w większości naszych projektów.

Istnieje możliwość zmiany stropu na inny rodzaj. Decyzję o tym powinien podjąć architekt adaptujący po analizie przeprowadzonej przez konstruktora. 

Pozdrawiam

 

My zmienilismy na Terive i nie bylo zadnego problemu - kwestia zaprojektowania i obliczenia dodatkowych podciagow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem zainteresowana zakupem tego projektu.  Przed zakupem chciałabym jednak zbilansować koszty. Czy posiada ktoś zestawienie materiałów potrzebnych do wybudowania tego domu? (Pustaki, betony, styropian itp.) Albo jakiś projekt techniczny na podstawie którego sama wyliczę potrzebne materiały. Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Magda544 napisał:

Witam,

jestem zainteresowana zakupem tego projektu.  Przed zakupem chciałabym jednak zbilansować koszty. Czy posiada ktoś zestawienie materiałów potrzebnych do wybudowania tego domu? (Pustaki, betony, styropian itp.) Albo jakiś projekt techniczny na podstawie którego sama wyliczę potrzebne materiały. Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

Dzień dobry, możemy Pani przesłać zestawienie materiałów do stanu surowego zamkniętego oraz rysunki z projektu technicznego. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2019 o 10:41, Monika86 napisał:

Pozdrawiam budujących honorate i życzę wytrwałości :) u nas taras nad garażem zastąpiony daszkiem. 

IMG-20190504-WA0012.jpg

IMG-20190615-WA0007.jpg

Witam, 

Bardzo fajne rozwiązanie, czy istnieje możliwość kontaktu w celu omówienia technologi zmian? Jeśli tak proszę o kontakt 505 055 837 mail: kobalt786@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Tomek
Dnia 16.06.2019 o 10:41, Monika86 napisał:

Pozdrawiam budujących honorate i życzę wytrwałości :) u nas taras nad garażem zastąpiony daszkiem. 

IMG-20190504-WA0012.jpg

IMG-20190615-WA0007.jpg

Witam Monilo86 miałbym parę pytań jeśli to możliwe to prosiłbym o kontakt t.wawrzonek@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 26.03.2019 o 01:15, Gość Anna 23 napisał:

Mam pytaie do osob ktore wybudowaly juz ten dom .Czy ceny realizacji projektu pokrywaja sie z rzeczywistoscia Chodzi mi o budowe domu metoda gospodarcza nie przez firme deweloperska

Witam,

Pomimo ciągle rosnących cen materiałów budowlanych można wybudować Honoratę nawet poniżej kosztorysu, ale niestety trzeba się nabiegać po różnych składach :)

U mnie budowa trwa, ale podliczając całkowity koszt stanu surowego nie powinienem przekroczyć 240 tyś. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz

Witam

Ja również będę budował Honoratę II i czy ktoś z Państwa wybudował lub buduje ten dom gdzieś na Śląsku lub w pobliżu? jeśli była by taka możliwość to chętnie bym zobaczył na żywo. Bardzo proszę o kontakt

Pozdrawiam

Grzegorz Jatczak

grzegorz.j12@gmail.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Prośba o szczegóły...

Witam. Mam prośbę. Jeżeli jest taka możliwość to poprosił bym o szczegółowe rzuty i przekroje Honoratki II na maila jazzu@wp.pl . Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...