Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Fabia


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
  • Odpowiedzi 270
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

czy jest możliwość zastosowania stropu typu teriva?

Witam,

W tym projekcie najkorzystniejszy jest wybór stropu żelbetowego.

Ze względu na układ konstrukcyjny więźby dachowej zmiana na strop gęstożebrowy nie jest możliwa.

Rozwiązanie mogłoby zostać zastosowane jedynie przy zmianie konstrukcji więźby dachowej (drewnianej konstrukcji dachu).

Mając na uwadze koszty przeprojektowania oraz zastosowania mniej opłacalnego rozwiązania dla więźby dachowej odradzamy tego typu zmiany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W projekcie najbardziej korzystnym wariantem okazało się zastosowanie stropu żelbetowego.

W przypadku zastosowania stropu drewnianego konieczna będzie zmiana również  konstrukcji więźby dachowej.

Prawdopodobnie nie uda się również uniknąć zastosowania stropu żelbetowego na fragmentach.

Ze względu na stopień skomplikowania tego typu zmiana jest nieopłacalna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Gość

Witam. Czy jest policzona ile powierzchni użytkowej i po obrysie ścian będzie można wygospodarowac na poddaszu?. Choć w zasadzie ważniejsze dla mnie jest pytanie czy są tam konieczne słupy nośne, które utrudniają aranżacje wnętrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jest policzona ile powierzchni użytkowej i po obrysie ścian będzie można wygospodarowac na poddaszu?. Choć w zasadzie ważniejsze dla mnie jest pytanie czy są tam konieczne słupy nośne, które utrudniają aranżacje wnętrz?

Witam,

Powierzchnia poddasza mierzona po obrysie ścian zewnętrznych to 131m2.

Powierzchnia użytkowa to 17,6m2.

 

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla tego projektu jest zastosowanie więźby dachowej z czterema słupami.

Takie rozwiązanie praktycznie nie ogranicza powierzchni użytkowej (która mierzona jest od wysokości min. 140cm).

 

W celu uzyskania większej powierzchni do zaadadaptowania, proponujemy podniesienie ścianki kolankowej.

Podniesienie jej o 40cm pozwoli na uzyskanie około 33 m2 powierzchni użytkowej, bez ingerencji w pozycję słupów więźby.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam, czy istnieje możliwość adaptacji stropu na lekki w oparciu o płyty g-k mocowane do konstrukcji więźby dachowej?

Witam

Na etapie adaptacji projektu można oczywiście zastosować w domu Fabia strop lekki podwieszany - jeżeli nie zamierza Pan wykorzystywać poddasza na cele stryszku, nawet jest to wskazane ze względu na mniejsze koszty budowy.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

Witam. Czy problemem było by posadowienie domu na płycie fundamentowej a nie na ławach jak to jest w projekcie? Jeśli

tak to jaka jest procedura żeby to zmienić i jak miała by wyglądać owa płyta, ktoś by musiał ją zaprojektować czy są

jakieś standardy? Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy problemem było by posadowienie domu na płycie fundamentowej a nie na ławach jak to jest w projekcie? Jeśli tak to jaka jest procedura żeby to zmienić i jak miała by wyglądać owa płyta, ktoś by musiał ją zaprojektować czy są jakieś standardy? Pozdr.

Dzień dobry! Tak, istnieje możliwość posadowienia budynku na płycie fundamentowej. Zmianę taką można wprowadzić na etapie adaptacji projektu. Płyta jest projektowana na podstawie panujących na działce warunków gruntowych i obciążeniach przenoszonych przez budynek. Jest to element konstrukcyjny, który musi być zaprojektowany przez osobę posiadającą uprawnienia. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zainteresowany

witam, 

jestem zainteresowany kupnem  tego projektu jednak bardziej interesowała by mnie opcja z podpiwniczeniem. czy posiadacie może  jakieś zdjęcia tego projektu z podpiwniczeniem ?

proszę o możliwość podglądu takiego projektu z zewnątrz

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, 

jestem zainteresowany kupnem  tego projektu jednak bardziej interesowała by mnie opcja z podpiwniczeniem. czy posiadacie może  jakieś zdjęcia tego projektu z podpiwniczeniem ?

proszę o możliwość podglądu takiego projektu z zewnątrz

pozdrawiam 

Niestety dla domu Fabia nie posiadamy żadnych zdjęć z realizacji budowy domu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Tomek

Dzień dobry, proszę o przesłanie zwymiarowanych rysunków i ogólne zestawienie materiałów na adres: tomekgr17@interia.pl Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KASIA

Witam! proszę o przesłanie zwymiarowanych rysunków i ogólne zestawienie materiałów na adres; kasia_323@wp.pl i jeszcze mam pytanie czy można pod całością domu zrobić piwnice? lub garaż? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość KLAUDIA

Witam, bardzo zainteresował mnie ten projekt dlatego bardzo proszę o przesłanie mi zwymiarowanych rysunków oraz ogólne zestawienie materiałów na adres: klaudiamicek@onet.pl. Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość H.Młynarczyk

Witam

Ciekawy projekt. Wersja lustrzana jak dla mnie, czy może Pan dołożyć piwnicę z garażem wjazd pod pokojem od strony wejścia, komin do kominka bardziej centralnie( bez ogrodowego kominka), bo od razu w piwnicy będzie kotłownia na paliwo stałe. Strop piwnicy Teriva a drugi drewniany.

Proszę także o wymiary i wykaz materiałów ma maila henmly@wp.pl. Pozdrawiam H.Młynarczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...