Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Alfa III


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...

Budujemy Alfa III z małymi zmianami. Wybraliśmy ten projekt ze względu na prostotę i funkcjonalność.Na razie nasza rodzina liczy 3 osoby ale uważamy, że w każdym domu powinna być garderoba i jeśli ktoś potrzebuje-gabinet, dlatego projekt nadaje się nie tylko dla rodziny z co najmniej trójką dzieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość agnieszka

Budujemy Alfa III z małymi zmianami. Wybraliśmy ten projekt ze względu na prostotę i funkcjonalność.Na razie nasza rodzina liczy 3 osoby ale uważamy, że w każdym domu powinna być garderoba i jeśli ktoś potrzebuje-gabinet, dlatego projekt nadaje się nie tylko dla rodziny z co najmniej trójką dzieci :)

 

my też przymierzamy się do zakupu tego projektu też wysłaliśmy zapytanie do projektanta o kilka zmian: balkon, wejście do kotłowni z zewnątrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze zmiany to:

-ujednolicenie bryły do kwadratu-przesuwamy ściankę w pokoju 1/6 i o dodatkową powierzchnie powiększmy kotłownie-mieszkamy na wsi gdzie duża kotłownia jest potrzebna

-wejście do kotłowni z zewnątrz

-dzielimy łazienkę na parterze na ubikacje dostępną dla wszystkich i łazienkę dla nas-pokój 1/6 to nasza sypialnia z której mamy wejście do łazienki

-zlikwidowaliśmy okna balkonowe na piętrze

Dom jest duży, ale łatwy w wybudowaniu i bardzo funkcjonalny. Rozkład pomieszczeń na pietrze rewelacyjny :)

 

my też przymierzamy się do zakupu tego projektu też wysłaliśmy zapytanie do projektanta o kilka zmian: balkon, wejście do kotłowni z zewnątrz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Miezczyslaw

Aniu, dziękuję za zdjęcia :)

Fajnie wszystko wygląda, teraz jak patrze to też mogłem przesunąć ściankę z tyłu domu żeby nie było tej wneki.

Ale juz teraz za późno :)

Ile was wyniósl "max" na cały domek ?

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za MAX-a zapłaciliśmy około 8 tys ale kupowaliśmy w 2010 po bardzo okazyjnej cenie 2,05/szt. Piszę około ponieważ braliśmy MAX-a tez na budynek gospodarczy ( wymiary 6,5x9,2) i ciężko mi jest dokładnie napisać ile nas wyniósł Max tylko na dom.

 

 

 

Aniu, dziękuję za zdjęcia :)

Fajnie wszystko wygląda, teraz jak patrze to też mogłem przesunąć ściankę z tyłu domu żeby nie było tej wneki.

Ale juz teraz za późno :)

Ile was wyniósl "max" na cały domek ?

Pozdrawiam!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ciężko mi jest to jednoznacznie okreslić, ponieważ wraz z domem budowalismy budynek gospodarczy ale tak orientacyjnie to około 110-120 tys.gdyż wszystko nas wyniosło około 160 tys. Nasze wyliczenia obejmują wszystkie koszty ( również zakup projektu, opłaty w urzedach, geodeta itp.). Wszystkie materiały kupowalismy, swoje mielismy tylko drewno na więźbę. Duzo nas wyniósł piasek, gdyż w wykop fundamentowy jak już powstały ławy wsypalismy 8 wywotek czystego budowlanego piasku, zrobiliśmy też profesjonalną wylewkę zanim ruszyliśmy ze ścianami no i kupowaliśmy gotowe nadproża (niektórzy robią je z cegły). Ekipa budowlana kosztowała nas 50 tys(dom+ bud. gospodarczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość dorad@onet.eu

Marcin jeśli wybierasz sie w okolice stalowej Woli to zapraszamy. Mieszkamy 15 km od Stalowej. Zapraszamy na obejrzenie aktualnego stanu budowy :)

 

Witaj Aniu!

Razem z mężem po długim buszowaniu w sieci natrafiliśmy na projekt Alfy.

Domek może nie imponuje swoim wyglądem zewnętrznym, ale za to jest bardzo funkcjonalny wewnątrz.

Rozpoczęliśmy własnie jego budowę. Na razie jesteśmy na etapie fundamentów. Mieszkamy na Podkarpaciu.

Nie ukrywam, że z chęcią obejrzelibyśmy z mężem stan surowy Waszego domu. Czy byłaby możliwość, kiedy już ustąpią

mrozy i stopnieją śniegi obejrzeć Wasz domek? Bardzo nam na tym zależy. Być może udostępniłabyś nam do obejrzenia

zdjęcia pomieszczeń Waszej hacjendy. Jeżeli nie byłoby to dla Was wielkim problemem, podaje mój adres: dorad@onet.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Piotr

Witam

Wraz z żoną jesteśmy zainteresowani budową Alfa I. Właściwie to juz zdecydowaliśmy sie na ten projekt.

Mam prośbę do wszyskich którzy budują którąkolwiek wersję ALfa o zdjątka na maila porschegt@interia.pl.

 

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WWOTEK

Witam jestem z rzeszowa tez chcialbym budowac ten dom jesli byla by mozliwosc obejrzenia lub porozmawiania prosze zostawic mi jakis kontakt na wierzba_81@o2.plkontaktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Agnieszka

My postawiliśmy ALFA 3 w stanie surowym , teren wielkopolska ;)

 

 

zamierzam się do kupna tego projektu, czy można prosić o parę fotek, mail: gadeka@op.pl

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałabym Państwa zachęcić do umieszczenia zdjęć z realizacji projektu domu Alfa III na naszym forum.

Dodatkowo zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym.

Termin dostarczenia zdjęć upływa w dniu 31-ego maja 2012!!

Główna nagroda - ZWROT KOSZTÓW ZAKUPU PROJEKTU!

Szczegóły: https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witaj Aniu!

Razem z mężem po długim buszowaniu w sieci natrafiliśmy na projekt Alfy.

Domek może nie imponuje swoim wyglądem zewnętrznym, ale za to jest bardzo funkcjonalny wewnątrz.

Rozpoczęliśmy własnie jego budowę. Na razie jesteśmy na etapie fundamentów. Mieszkamy na Podkarpaciu.

Nie ukrywam, że z chęcią obejrzelibyśmy z mężem stan surowy Waszego domu. Czy byłaby możliwość, kiedy już ustąpią

mrozy i stopnieją śniegi obejrzeć Wasz domek? Bardzo nam na tym zależy. Być może udostępniłabyś nam do obejrzenia

zdjęcia pomieszczeń Waszej hacjendy. Jeżeli nie byłoby to dla Was wielkim problemem, podaje mój adres: dorad@onet.eu.

 

 

Witam także zastanawiam się nad tym projektem. Droga Aniu bardzo chetnie zobaczyłbym twój domek. Jestem z okolicy Stalowej Woli (dokładnie Rudnik nad Sanem). Czy mógłbym dostać na maila pare fotek - wojtas724@wp.pl. Z góry dziekuję za fatygę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...