Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Alfa III


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mieczysław

Witam

Sezon na budowy się rozpoczął:)

Czy ktoś jeszcze buduje ten wspaniały domek ? :)

W lipcu ruszamy już pełną parą żeby na jesień już nakryć :)

W tym miesiącu założyli nam prąd i kupiliśmy pustaki na budowę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Ja również jestem zainteresowana budową tego domku:) Podobnie jak inni proszę o przesłanie zdjęć domu, będę bardzo wdzięczna k.o.ewraart@wp.pl

Pozdrawiam wszystkich Alfowiczów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam serdecznie,

 

planujemy z mężem budowę Alfy I i zastanawiamy się na jeakie mniej więcej koszta musimy się nastawić. Czy moglibyście podać mniej więcej ile wyniósł Was stan surowy? Wiem, że wcześniej już ktoś o tym pisał, ale może macie jakieś aktualne kalkulacje? I jeszcze chciałabym prosić, jeśli to nie problem oczywiście, o kilka zdjęć Waszych wymarzonych domków na marta.pleskacz@wp.pl

 

Pozdrawiam Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Mieczyslaw

Witam

Mój domek już stoi :) czeka teraz tylko na dach, będę krył dachówką ceramiczna Roben ale jeszcze nie wiem czy Monza Plus czy Piemont Antracyt. B)

Może macie jakieś wiadomości która jest lepsza ??

Jak u was jest wykończony dach ? tak jak w projekcie w drewnie czy zastosowaliście coś innego ?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam , bardzo podoba mi się projekt alfa 3 , mam gorącą prośbę o zdjęcia , plis bardzo , stan surowy , elewacje , z góry dziękuje . prestylia@poczta.onet.pl

Jesteśmy z mazowsza , może ktoś wybudoawł ten dom niedaleko żyrardowa , byłoby super .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Gość Mieczyslaw

Witam wklejam linka do zdjęć :)/>/>/>

Domek jest przykryty Dachówka Ceramiczna Roben Pienomt antracyt.

Teraz czekamy na zamówione okna - Jezierski typ Elita 3 szybowe.

I na wiosnę ruszamy z tynkami, hydrauliką, prądem, podłogami itd.

"http://www.fotosik.pl/u/mietekpan/album/1382413"

 

Pozdrawiam wszystkich budujących i tych zastanawiających się nad tym projektem ;)/>/>/>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Gość Karolina

My postawiliśmy ALFA 3 w stanie surowym , teren wielkopolska ;)/>

 

 

A dokładniej to gdzie w tej Wielkopolsce?

Ja również wlkp. okolice Śremu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

A dokładniej to gdzie w tej Wielkopolsce?

Ja również wlkp. okolice Śremu :-)

 

Czy posiada ktoś zestawienie materiałów?

jeśli tak bardzo proszę o info na karolinajahns@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

Witam

Wraz z żoną zamierzamy wybudować Alfa III .

Aniu bardzo podobają nam się zmiany jakie wprowadziliście w projekcie dlatego bardzo prosimy o przesłanie zdjęć. Z chęcią obejrzymy jak domek wygląda z zewnątrz oraz jeśli tylko możliwe jak wyglądają pomieszczenia wewnątrz.

Bardzo proszę również inne osoby które posiadają jakiekolwiek zdjęcia czy to z etapu budowy jak i po jej zakończenie o przesłanie ich na mój adres email

marcin82bb@gmail.com

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Gość mąż_Ani

Witam,

Zdjęć można dodać bez liku, my posiadamy kilka - prawie z każdego etapu budowy (przydają się).

Pozdtawić stan surowy to pikuś:)/>/>, zaczyna się dopiero zabawa jak jest się na etapie zrobienia czegokolwiek w środku. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jak ktoś może to stropy na poddaszu zalewane nie rygipsowe, nie ma potrzeby docieplania watą, kładzenia rygipsów, nie liczę kosztów bo mniej więcej takie same ale dochodzi sporo robocizny i dodatkowego czasu na zrobienie tego. Jeżeli zamysł ogrzewania jest inny niż "gaz" to koniecznie wieksza kotłownia(co zrobiliśmy u siebie), w projekcie źle rozplanowana jest instalacja kanalizacyjna później z łazienki na górze nie ma jak zejść do dołu i cały sufit w kotłowni jest w rurach (tak jak u nas), na etapie budowy zaprosić na 1-2 dni jakiegoś magika c.o, który będzie to wykonywał w przyszłości - do rozplanowania kanalizy.

Jeżlei chcecie zachować symetrię domu to na górze w łazience dajecie takie samo okno, po wytynkowaniu zabaczycie na własne oczy, że okno jest stanowczo za duże:). Mój magik od inst. c.o. jest tak nie terminowy, że jestem w plecy co najmniej pól roku z budową (dopiero w październiku położy mi podłogówkę) - dodam że od marca robi mi to wszystko.

Ogólnie będziemy zakładać w next tyg grzejniki (kermi, stelrad - płytowe).

Ogólnie nie narzekamy... wszystko idzie w strone zakończenia budowy,

P. Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam,

Zdjęć można dodać bez liku, my posiadamy kilka - prawie z każdego etapu budowy (przydają się).

Pozdtawić stan surowy to pikuś:)/>/>/>/>, zaczyna się dopiero zabawa jak jest się na etapie zrobienia czegokolwiek w środku. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jak ktoś może to stropy na poddaszu zalewane nie rygipsowe, nie ma potrzeby docieplania watą, kładzenia rygipsów, nie liczę kosztów bo mniej więcej takie same ale dochodzi sporo robocizny i dodatkowego czasu na zrobienie tego. Jeżeli zamysł ogrzewania jest inny niż "gaz" to koniecznie wieksza kotłownia(co zrobiliśmy u siebie), w projekcie źle rozplanowana jest instalacja kanalizacyjna później z łazienki na górze nie ma jak zejść do dołu i cały sufit w kotłowni jest w rurach (tak jak u nas), na etapie budowy zaprosić na 1-2 dni jakiegoś magika c.o, który będzie to wykonywał w przyszłości - do rozplanowania kanalizy.

Jeżlei chcecie zachować symetrię domu to na górze w łazience dajecie takie samo okno, po wytynkowaniu zabaczycie na własne oczy, że okno jest stanowczo za duże:). Mój magik od inst. c.o. jest tak nie terminowy, że jestem w plecy co najmniej pól roku z budową (dopiero w październiku położy mi podłogówkę) - dodam że od marca robi mi to wszystko.

Ogólnie będziemy zakładać w next tyg grzejniki (kermi, stelrad - płytowe).

Ogólnie nie narzekamy... wszystko idzie w strone zakończenia budowy,

P. Adam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Mąż Ani

WItam znowu:)

Ostatnio narzekałem troszkę na mojego magika hydraulika, ale po 3 tygodniach dzwonienia do niego po 20 razy na dzień i nie danie mu spać, w końcu przybył z odsieczą i 2 kumplami z branży... dwa dni im zajęło zrobienie tego bez pośpiechu:)

Dodam, że nerwowo nie mogłem wytrzymać to w całym domu na dole i górze rozłożyłem styropian sam, w jednym miejscu jest 12 w innym 14 żeby jakoś zachować poziom, troche mnie to kosztowało robty, bo samemu ciężko robić co kolwiek, ale warto było poczekać na efekt końcowy:)

Podłogówka zrobiona, 10 obwodów na 70-75m2(parter) i jeden obwód na poddaszu w łazience, poszlo jakieś 480m rurki PEX Vavinu na rozprowadzenie tego po domu. Zadowolony jestem (mimo kosztów rurki) bo mam podzielone dokladnie nie więcej niż 70m rurki (zalecane max 150) wiec szybko powinno mi się ciepło rozchodzić po rureczkach. dwa dni póżniej wpadli chłopaki od wylewek i teraz już zaczyna środek domku nabierać wyglądu. Zaczynamy rozglądać się na płytakami i panelami podłogowymi. Myśleliśmy żeby kociol i wymiennik zakupić, ale może płytki wcześniej a dopiero później piece i spółka... zobaczymy.

Pozdrawiam

Mąż Ani:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...