Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Alfa III


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Proszę o podesłanie kilku fotek- chodzi mi o układ pomieszczeń w środku, ich doświetlenia przez okna oraz układu schodów.

 

Będę bardzo wdzięczny. email: w.nita@gazeta.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mieczyslaw

Witam

Trochę czasu mnie tu nie było :)/>

U nas w całym domku postanowiliśmy zrobić ogrzewanie podłogowe.

Rurki poszło bardzo dużo :)/> puściliśmy też rury do solarów na dach w ścianach żebyśmy potem nie musieli na te rury patrzeć lub kuć ścian.

Elektryka, instalacja alarmowa już zrobione.

Tynki zarzucone żeby przez zimę nic nie zginęło ze ścian :)tylko kwarc będzie kładziony na wiosnę (zabezpieczenie jakby coś miało pęknąć pod ciężarem śniegu).

Tak więc domek zamknięty i czeka do wiosny :)/>

PS. Łazienkę też przenieśliśmy do pokoju żeby kanalizacji nie ciągnąc po suficie i również powiększyliśmy kotłownie kosztem jednego pokoju.

Pozdrawiam

Mieczysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę czasu mnie tu nie było :)/>/>

U nas w całym domku postanowiliśmy zrobić ogrzewanie podłogowe.

Rurki poszło bardzo dużo :)/>/> puściliśmy też rury do solarów na dach w ścianach żebyśmy potem nie musieli na te rury patrzeć lub kuć ścian.

Elektryka, instalacja alarmowa już zrobione.

Tynki zarzucone żeby przez zimę nic nie zginęło ze ścian :)tylko kwarc będzie kładziony na wiosnę (zabezpieczenie jakby coś miało pęknąć pod ciężarem śniegu).

Tak więc domek zamknięty i czeka do wiosny :)/>/>

PS. Łazienkę też przenieśliśmy do pokoju żeby kanalizacji nie ciągnąc po suficie i również powiększyliśmy kotłownie kosztem jednego pokoju.

Pozdrawiam

Mieczysław

 

Witam

Zachcamy do umieszczenia zdjęć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
Gość Mieczyslaw

Witam

Ja jeszcze nie mieszkam więc nie mogę napisać jak to wygląda w trakcie użytkowania.

Ale również myślałem żeby zrobić okno dachowe nad schodami żeby doświetlało klatkę schodową, lecz pomyślałem że zimą napada śniegu na to okno i nic z tego nie będzie..., zostawiłem tak jak jest w projekcie :)

 

Luki jakie masz wysokości ścianki kolankowej w pokojach ? (jeśli już masz zrobione?)

 

Pozdrawiam

Mieczyslaw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wybaczyć moje gapiostwo. Jesteśmy na etapie wybierania projektu a alfa zrobiła na nas wrażenie swoją prostotą i funkcjonalnością. Po kilku zmianach jest to dom dla nas.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Lubin (woj.dolnosl.)  posiadam w budowie dom alfa III stan surowy zamknięty , i troszke więcej :). jak by ktos miał jakies pytanie, to pisac smiało . pozdr.

DO luki , jezeli bylaby taka mozliwosc to chetnie przyjol bym od ciebie kilka zdjec z realizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Robert

Witam , Lubin (woj.dolnosl.)  posiadam w budowie dom alfa III stan surowy zamknięty , i troszke więcej :). jak by ktos miał jakies pytanie, to pisac smiało . pozdr.

Witam,

 

Proszę o podanie adresu mailowego. Na wiosnę zaczynam i miałbym kilka pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

 

Przymierzamy się do kupna wybranego przez Państwa projektu alfa 3. Chcielibyśmy z meżem wprowac kilka zmian a mianowicie:

- spiżarnia przy kuchni

- przy sypialni garderowę

- na gorze zamiast pokoju zrobic pralnie z pomieszczeniem gospodarczym.

 

Proszę o przesłanie zdjęc z Państwa budowy na adres e-maila ewa_kaczor13@interia.pl

 

Wszystkie stazówki Państwa będą na wage złota.

 

Z gory dziekuje i pozdrwiam.

 

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marabut

Witam,

 

Przymierzamy się do kupna wybranego przez Państwa projektu alfa 3. Chcielibyśmy z meżem wprowac kilka zmian a mianowicie:

- spiżarnia przy kuchni

- przy sypialni garderowę

- na gorze zamiast pokoju zrobic pralnie z pomieszczeniem gospodarczym.

 

Proszę o przesłanie zdjęc z Państwa budowy na adres e-maila ewa_kaczor13@interia.pl

 

Wszystkie stazówki Państwa będą na wage złota.

 

Z gory dziekuje i pozdrwiam.

 

Ewa

Cześć! Wraz z mężem jesteśmy posiadaczami wprawdzie nie Alfy 3, a Alfy 1, ale myślę, że nie robi o żadnej różnicy z punktu widzenia planowania wnętrza domu, które wyglądają identycznie. Jeszcze nie mieszkamy w nim, przeprowadzkę planujemy za  jakieś dwa - trzy miesiące. Obecnie jesteśmy na etapie urządzania wnętrza. Jedno jest pewne - nie ma idealnego domu i każdy z podejmujących decyzję o jego budowie wybiera najbliższy swojemu sercu projekt domu i oczywiście adaptuje go do swoich potrzeb. 

Jedno mogę powiedzieć. Dom jest rewelacyjny. I pomimo, że od czasu budowy domu byliśmy i zobaczyliśmy z mężem wiele innych nowych domków (bliżsi i dalsi znajomi, którzy niedawno się wprowadzili lub równocześnie z nami podjęli trud budowy domu) nie zamienilibyśmy się z nikim za naszą inwestycję . Może nie ma okazałego wyglądu zewnętrznego, ale za to jest przestronny i wygodny  wewnątrz. I teraz spróbuję się odnieść do Waszych pytań. Spiżarka przy kuchni? Raczej nie wchodzi w grę, bo pomieszczenie nie jest duże. Nie ma skąd wykroić ani metra 2 na spiżarkę. Ale ja np. zaplanowałam sobie zabudowę mebli kuchennych do samej góry  rekompensując sobie właśnie brak spiżarki. Ponadto na dole znajduje się pomieszczenie gospodarcze/kotłownia. Tam na jednej ze ścianek umieścimy półki od dołu do samej góry na przetwory. Garderoby wprawdzie nie ma przy sypialni, ale w przedpokoju obok sypialni i łazienki jest miejsce na dużą, przestronną szafę. Może ona spokojnie pełnić funkcję garderoby przy sypialni. Nie wspomniałam, że my wyrównaliśmy tylną ścianę domu, przez co zarówno łazienka jak i sypialnia zwiększyły się. Aczkolwiek my te dodatkowe metry, które zyskaliśmy w sypialni oddaliśmy na koszt pomieszczenia gospodarczego, po prostu woleliśmy powiększyć pseudo kotłownię niż pokój. Poddasze podnieśliśmy o dwa pustaki, a w przedpokoju zrobiliśmy okno dachowe. I była tom jedna z lepszych decyzji. Góra jest przez to pięknie doświetlona, bo to okienko na klatce schodowej nie dawałby zbyt dużo światłą. Co do Waszych planów związanych z przeróbką pokoju na pralnię z pom. gosp jest to możliwe i jeżeli nie zależy Wam na dodatkowym pokoju śmiało możecie realizować wasze pomysły. Nie wiem, czy cokolwiek pomogłam, ale życzę Wam podjęcia słusznych decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Ania

Witam.

Dawno mnie tu nie było ale mam duzo ważnych informacji.

Właśnie skończyliśmy robote z wszystkimi instalacjami i z płytkami.

Drzwi zamówione. Kuchnia sie projektuje, niedługo schody.

Ale z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu, że mimo tylu zmian nie wszystko jest tak jak chcielismy i popełniliśmy DUŻO błędów. A dwa największe to wielkość kotłowni i brak pralni.

Mimo powiększenia kotłowni o wymiar wnęki, którą usunęliśmy kotłownia jest za mała na wieś!!!!!!!!!

Po wstawieniu pieca i zasobnika i z tymi wszystkimi rurkami dosłownie nie ma się gdzie ruszyć. A pamiętajcie , że powiększaliśmy kotłownię.

Jeśli ktoś zdecyduje sie na ten projekt to powiększcie kotłownie kosztem wnęki i pokoju obok łazienki  a z tego co Wam zostanie zróbcie pralnię.

To był mój największy błąd i teraz bardzo tego załuję. Okna w dachu doświetlającego schody nie potrzeba. Jest wystarczająco jasno z tym na półpietrze.

Zdjęcia mamy prawie z każdego etapu (jakłby ktoś chciał cos zobaczyć)

Pozdrawiamy

Ania z Mężem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dawno mnie tu nie było ale mam duzo ważnych informacji.

Właśnie skończyliśmy robote z wszystkimi instalacjami i z płytkami.

Drzwi zamówione. Kuchnia sie projektuje, niedługo schody.

Ale z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu, że mimo tylu zmian nie wszystko jest tak jak chcielismy i popełniliśmy DUŻO błędów. A dwa największe to wielkość kotłowni i brak pralni.

Mimo powiększenia kotłowni o wymiar wnęki, którą usunęliśmy kotłownia jest za mała na wieś!!!!!!!!!

Po wstawieniu pieca i zasobnika i z tymi wszystkimi rurkami dosłownie nie ma się gdzie ruszyć. A pamiętajcie , że powiększaliśmy kotłownię.

Jeśli ktoś zdecyduje sie na ten projekt to powiększcie kotłownie kosztem wnęki i pokoju obok łazienki  a z tego co Wam zostanie zróbcie pralnię.

To był mój największy błąd i teraz bardzo tego załuję. Okna w dachu doświetlającego schody nie potrzeba. Jest wystarczająco jasno z tym na półpietrze.

Zdjęcia mamy prawie z każdego etapu (jakłby ktoś chciał cos zobaczyć)

Pozdrawiamy

Ania z Mężem :)

Witam

Zachęcamy do umieszczenia chociaż kilku zdjęć tu na forum - z pewnością dotrą do większej liczy osób i być może pomogą im podjąć decyzje co do zakupu projektu.

Zachęcam też do podesłania do nas zdjęć domu wykończonego/wnętrz na płycie bądź mailowo, wraz ze zgodą na ich publikację - umieścimy je na stronie www przy prezentacji projektu Alfa III. W tej sprawie proszę o kontakt na adres projekty@dobredomy.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Slawomir P
Witam. Dawno mnie tu nie było ale mam duzo ważnych informacji. Właśnie skończyliśmy robote z wszystkimi instalacjami i z płytkami. Drzwi zamówione. Kuchnia sie projektuje, niedługo schody. Ale z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu, że mimo tylu zmian nie wszystko jest tak jak chcielismy i popełniliśmy DUŻO błędów. A dwa największe to wielkość kotłowni i brak pralni. Mimo powiększenia kotłowni o wymiar wnęki, którą usunęliśmy kotłownia jest za mała na wieś!!!!!!!!! Po wstawieniu pieca i zasobnika i z tymi wszystkimi rurkami dosłownie nie ma się gdzie ruszyć. A pamiętajcie , że powiększaliśmy kotłownię. Jeśli ktoś zdecyduje sie na ten projekt to powiększcie kotłownie kosztem wnęki i pokoju obok łazienki  a z tego co Wam zostanie zróbcie pralnię. To był mój największy błąd i teraz bardzo tego załuję. Okna w dachu doświetlającego schody nie potrzeba. Jest wystarczająco jasno z tym na półpietrze. Zdjęcia mamy prawie z każdego etapu (jakłby ktoś chciał cos zobaczyć) Pozdrawiamy Ania z Mężem :)
Witam Zachęcamy do umieszczenia chociaż kilku zdjęć tu na forum - z pewnością dotrą do większej liczy osób i być może pomogą im podjąć decyzje co do zakupu projektu. Zachęcam też do podesłania do nas zdjęć domu wykończonego/wnętrz na płycie bądź mailowo, wraz ze zgodą na ich publikację - umieścimy je na stronie www przy prezentacji projektu Alfa III. W tej sprawie proszę o kontakt na adres projekty@dobredomy.pl   Pozdrawiam

Witam podoba się nam projekt domku alfa razem z żono planujemy budowę w tym roku bardzo proszę o fotki z budowy może jakieś cenne uwagi mój adres brija14@wp.pl Pozdrawiamy wszystkich budujących Monika i Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Dawno mnie tu nie było ale mam duzo ważnych informacji. Właśnie skończyliśmy robote z wszystkimi instalacjami i z płytkami. Drzwi zamówione. Kuchnia sie projektuje, niedługo schody. Ale z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu, że mimo tylu zmian nie wszystko jest tak jak chcielismy i popełniliśmy DUŻO błędów. A dwa największe to wielkość kotłowni i brak pralni. Mimo powiększenia kotłowni o wymiar wnęki, którą usunęliśmy kotłownia jest za mała na wieś!!!!!!!!! Po wstawieniu pieca i zasobnika i z tymi wszystkimi rurkami dosłownie nie ma się gdzie ruszyć. A pamiętajcie , że powiększaliśmy kotłownię. Jeśli ktoś zdecyduje sie na ten projekt to powiększcie kotłownie kosztem wnęki i pokoju obok łazienki  a z tego co Wam zostanie zróbcie pralnię. To był mój największy błąd i teraz bardzo tego załuję. Okna w dachu doświetlającego schody nie potrzeba. Jest wystarczająco jasno z tym na półpietrze. Zdjęcia mamy prawie z każdego etapu (jakłby ktoś chciał cos zobaczyć) Pozdrawiamy Ania z Mężem :)
Witam Zachęcamy do umieszczenia chociaż kilku zdjęć tu na forum - z pewnością dotrą do większej liczy osób i być może pomogą im podjąć decyzje co do zakupu projektu. Zachęcam też do podesłania do nas zdjęć domu wykończonego/wnętrz na płycie bądź mailowo, wraz ze zgodą na ich publikację - umieścimy je na stronie www przy prezentacji projektu Alfa III. W tej sprawie proszę o kontakt na adres projekty@dobredomy.pl   Pozdrawiam
Witam podoba się nam projekt domku alfa razem z żono planujemy budowę w tym roku bardzo proszę o fotki z budowy może jakieś cenne uwagi mój adres brija14@wp.pl Pozdrawiamy wszystkich budujących Monika i Sławek

Witam, czy można prosic o fotki domku na ani-bra@wp.pl, bardzo spodobał nam się ten projekt. Z góry dziękuję i pozdrawam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.Dawno mnie tu nie było ale mam duzo ważnych informacji.Właśnie skończyliśmy robote z wszystkimi instalacjami i z płytkami.Drzwi zamówione. Kuchnia sie projektuje, niedługo schody.Ale z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu, że mimo tylu zmian nie wszystko jest tak jak chcielismy i popełniliśmy DUŻO błędów. A dwa największe to wielkość kotłowni i brak pralni.Mimo powiększenia kotłowni o wymiar wnęki, którą usunęliśmy kotłownia jest za mała na wieś!!!!!!!!!Po wstawieniu pieca i zasobnika i z tymi wszystkimi rurkami dosłownie nie ma się gdzie ruszyć. A pamiętajcie , że powiększaliśmy kotłownię.Jeśli ktoś zdecyduje sie na ten projekt to powiększcie kotłownie kosztem wnęki i pokoju obok łazienki  a z tego co Wam zostanie zróbcie pralnię.To był mój największy błąd i teraz bardzo tego załuję. Okna w dachu doświetlającego schody nie potrzeba. Jest wystarczająco jasno z tym na półpietrze.Zdjęcia mamy prawie z każdego etapu (jakłby ktoś chciał cos zobaczyć)PozdrawiamyAnia z Mężem :) 

Cześć, Jestem z mężem bardzo zainteresowana tym projektem, więc gdybym mogła też bardzo proszę o zdjęcia na maila: renataw.f@interia.plz góry bardzo dziękuję:) i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam dodać,że nasz domek już stoi w stanie surowym na Podkarpaciu

Witam, od pewnego czasu zastanawiam się z mężem nad kupnem tego projektu, mieszkamy również na podkarpaciu i chciałam zapytać czy byłaby możliwość obejrzenia domu z bliska lub jakies zdjęcia? renataw.f@interia.pl

w jakiej miejscowości państwo mieszkacie? Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, całkiem zapomniałem ze zostawiłem tutaj posty z informacjami ale juz jestem :). wiec odpowiem na pytania jak by ktos potrzebował porady. aktualnie stan prace na dzien dzisiejszy to szykowanie domu w srodku juz do zamieszkania, pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, całkiem zapomniałem ze zostawiłem tutaj posty z informacjami ale juz jestem :). wiec odpowiem na pytania jak by ktos potrzebował porady. aktualnie stan prace na dzien dzisiejszy to szykowanie domu w srodku juz do zamieszkania, pozdro

Witam

Prosimy o wrzucenie kilku zdjęć na forum, bądź przesłanie ich na adres projekty@dobredomy.pl - wówczas umieścimy je również na stronie www przy prezentacji projektu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Jestem bardzo zainteresowany kupnem tego projektu lecz nie wiem jak wyjdzie z kosztami.

Czy jest ktoś w stanie podać orientacyjnie cenę budowy takiego domu do stanu surowego zamkniętego??

Będzie to dla mnie bardzo duża podpowiedz co do wyboru projektu:-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ania z Mężem

Witam!

Kuchnia już jest! Schody też. Ściany pomalowane. Zostały podłogi do ułożenia i zakup mebli. Czyli tzw wykańczanie (domu, budzetu i siebie)

Podkarpacie. Miejscowość Lipa na trasie Stalowa Wola-Kraśnik.

Gdyby ktoś chciał zobaczyc to zapraszamy

Ania z Mężem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...