Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Dakota


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 686
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość Aleksandra

Witam, dom jest piękny. Ma idealny układ. Zastanawia mnie tylko jaki jest strop. Doskonale pasowałyby odkryte belki stropowe i pustka chociaż nad salonem z deskami pod sufitem tak, że kominek byłby wysoki i obłożony kamieniem, a nad jadalnią antresola. Czy jest możliwość zrealizowania takiego układu w tym projekcie i są państwo w stanie tak dostosować projekt? Proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dom jest piękny. Ma idealny układ. Zastanawia mnie tylko jaki jest strop. Doskonale pasowałyby odkryte belki stropowe i pustka chociaż nad salonem z deskami pod sufitem tak, że kominek byłby wysoki i obłożony kamieniem, a nad jadalnią antresola. Czy jest możliwość zrealizowania takiego układu w tym projekcie i są państwo w stanie tak dostosować projekt? Proszę o informacje.

Witam. Projekt Dakota jest jeszcze w fazie koncepcji. Dokumentacja techniczna nie jest jeszcze gotowa. W związku z tym nie jestem w stanie określić jaki będzie strop, ale na pewno na etapie adaptacji będzie można wprowadzić tego typu zmiany. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kiedy można się spodziewać kosztorysu poglądowego ?

Witam.Dokumentacja projektowa domu nie została jeszcze opracowana (dopiero w oparciu o projekt możliwe jest wykonanie kosztorysu). Pełnobranżowa dokumentacja projektowa zostanie przygotowana po złożeniu pierwszego zamówienia.Szacunkowe koszty budowy określić można porównując koszty budowy podobnych domów (np. z listy podobnych domów pod opisem projektu). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jaka jest optymalna orientacja względem stron świata dla tego projektu

Jeśli jest taka możliwość najlepiej aby salon z tarasem był oświetlony od południa (dużo tu podcieni, więc pomieszczenia nie powinny się przegrzewać), natomiast pom. pomocnicze takie jak garaż, spiżarnia od strony północnej, pokoje dziecięce dobrze zlokalizować od strony zachodniej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy lokalizacja wejscia i garazu od poludnia ma sens? Czy taka lokalizacja spawi ze w domu bedzie ciemno

Pomieszczenia salonu i jadalni będą mniej doświetlone i chłodniejsze. Pomieszczenia z oknami skierowanymi na północ tracą więcej ciepła. Warto się w takiej sytuacji zastanowić czy nie wprowadzić więcej okien od zachodu a zmniejszyć od północy.

Proszę też zapoznać się z projektami z wejściem od południa https://www.dobredomy.pl/projekty/z-wejsciem-do-pd/ być może inny projekt przypadnie do gustu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kiedy można spodziewać się kosztorysu?

Witam

Dakota jest naszym nowym projektem, który aktualnie znajduje się w fazie koncepcji. Czas oczekiwania na dokumentację do niego obecnie wynosi około 6 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero jak będzie gotowa dokumentacja techniczna będziemy mogli zlecić wykonanie wycen kosztorysowych dla domu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kiedy można spodziewać się kosztorysu?
Witam Dakota jest naszym nowym projektem, który aktualnie znajduje się w fazie koncepcji. Czas oczekiwania na dokumentację do niego obecnie wynosi około 6 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero jak będzie gotowa dokumentacja techniczna będziemy mogli zlecić wykonanie wycen kosztorysowych dla domu.   Pozdrawiam

Witam . Bardzo mi zależy na kosztorysie, gdyż nie mam pojęcia czego oczekiwać od strony wydatków.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mnie również zainteresował ten projekt i oczywiście kosztorys pomógłby w podjęciu ostatecznej decyzji

Witam, Projekt DAKOTA to jeden z nowych projektów w ofercie naszej pracowni. Na dzień dzisiejszy nie została jeszcze opracowana jego dokumentacja techniczna. W związku z tym nie dysponujemy rysunkami szczegółowymi ani kosztorysem.

Szacunkowe koszty budowy określić można porównując koszty budowy podobnych domów (wybór projektów podobnych znajduje się pod tabelą kosztów budowy). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam , Widzę że dość sporym zainteresowaniem cieszy się projekt DAKOTA. Nie ukrywam tez jestem nim zainteresowana :) Czy juz wiadomo kiedy będzie kosztorys? Pozdrawiam

Witam

 

Projekt Dakota aktualnie jest koncepcją. Oznacza to, że czas oczekiwania na dokumentację do projektu obecnie wynosi około 6 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero po opracowaniu dokumentacji będą dostępne dla projektu szczegółowe rysunki oraz będziemy mogli zlecić przygotowanie wycen kosztorysowych.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest szansa otrzymania rzutu z wymiarami. Będzie wtedy szansa samemu sobie oszacować większe zakresy prac. Przydałby się również z jeden przekrój. No nic ja również czekam na jakieś wieści odnośnie tego projektu , bo jest ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zainteresowany

Ta koncepcja jest niezwykle interesująca z uwagi na pomysł uzyskania dużej powierzchni w parterowym budynku bez ogromnej i wysokiej więźby dachowej. Co więcej - bez marnowania tej powierzchni na nieużyteczny niski strych, a podwyższenie przestrzeni parteru. Dodatkowym atutem jest prosta, lekka i niska konstrukcja dachu.

Z własnego doświadczenia wiem jak świetnym rozwiązaniem jest podcień - tu też mamy takie bardzo ładne rozwiązanie. Jedyne czego mi tu chyba brakuje to pomieszczenia na saunę przy takiej liczbie łazienek aż się o to prosi.

I na koniec pytanie: czy jest szansa na wersję z czerwoną dachówką. Ta ciemna bardziej mi się podoba ale być może nie będę miał szans na takie rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta koncepcja jest niezwykle interesująca z uwagi na pomysł uzyskania dużej powierzchni w parterowym budynku bez ogromnej i wysokiej więźby dachowej. Co więcej - bez marnowania tej powierzchni na nieużyteczny niski strych, a podwyższenie przestrzeni parteru. Dodatkowym atutem jest prosta, lekka i niska konstrukcja dachu. Z własnego doświadczenia wiem jak świetnym rozwiązaniem jest podcień - tu też mamy takie bardzo ładne rozwiązanie. Jedyne czego mi tu chyba brakuje to pomieszczenia na saunę przy takiej liczbie łazienek aż się o to prosi. I na koniec pytanie: czy jest szansa na wersję z czerwoną dachówką. Ta ciemna bardziej mi się podoba ale być może nie będę miał szans na takie rozwiązanie...

Zmiana kolorystyki elewacji, w tym dachu mieści się w zmianach dopuszczalnych w projekcie. Zmianę taką zaznacza architekt na etapie adaptacji projektu. To samo dotyczy sauny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ktoś na bieżąco odpowiada na pytania - to bardzo miło!

To bardzo udany pomysł! 

Jak widzę obie części mają różną rozpiętość i co za tym idzie wysokość kalenicy. Zastanawiałem się na ile ma to sens - ale chyba ma, bo szerszy niż zaprojektowano salon i kuchnia nie ma uzasadnienia, a utrudniłoby to pewnie konstrukcję dachu bez belek w środku salonu. Ale jeżeli już podjęto decyzję o tym, że obie części nie są identyczne - to ja bym tą mieszkalną poszerzył o metr. W obecnym projekcie - aczkolwiek świetnym - wszystkie pomieszczenia w tej części są nieco wciśnięte i w porównaniu z resztą domu robią wrażenie bardzo ciasnych (choćby łazienka rodziców o powierzchni 3,3 m2…). Kiedyś wprawdzie 6 m było chyba graniczną wartością rozpiętości drewnianego stropu bez podpór, ale raz że to już chyba nie aktualne, dla - schowanie podpór w ściance korytarza nie byłoby problemem. 

Pozdrawiam i czekam na szczegóły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ktoś na bieżąco odpowiada na pytania - to bardzo miło!

To bardzo udany pomysł! 

Jak widzę obie części mają różną rozpiętość i co za tym idzie wysokość kalenicy. Zastanawiałem się na ile ma to sens - ale chyba ma, bo szerszy niż zaprojektowano salon i kuchnia nie ma uzasadnienia, a utrudniłoby to pewnie konstrukcję dachu bez belek w środku salonu. Ale jeżeli już podjęto decyzję o tym, że obie części nie są identyczne - to ja bym tą mieszkalną poszerzył o metr. W obecnym projekcie - aczkolwiek świetnym - wszystkie pomieszczenia w tej części są nieco wciśnięte i w porównaniu z resztą domu robią wrażenie bardzo ciasnych (choćby łazienka rodziców o powierzchni 3,3 m2…). Kiedyś wprawdzie 6 m było chyba graniczną wartością rozpiętości drewnianego stropu bez podpór, ale raz że to już chyba nie aktualne, dla - schowanie podpór w ściance korytarza nie byłoby problemem. 

Pozdrawiam i czekam na szczegóły

Witam

Jest możliwość poszerzenia części mieszkalnej (sypialnianej) w projekcie Dakota, ale wiąże się to ze zmianami w konstrukcji. Tego typu zmiany proponujemy wykonać na etapie adaptacji projektu.

Wybrany przez Pana architekt dokona ich wyceny i wprowadzi na nasz oryginalny projekt.

Nasza pracownia jako autor projektu wyda bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian.

Zmiany w projekcie mogą również wprowadzić architekci w naszej pracowni (są to zmiany dodatkowo płatne).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...