Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Dakota


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 686
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam. Proszę o przesłanie rysunków szczegółowych i zestawienia materiałów, kosztów, ale Dakota 2 na adres mailowy markot@interia.pl.

Kiedy będzie można zakupić w/w projekt ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o przesłanie rysunków szczegółowych i zestawienia materiałów, kosztów, ale Dakota 2 na adres mailowy markot@interia.pl.

Kiedy będzie można zakupić w/w projekt ?

 

Pozdrawiam

Witam

Projekt Dakota II powinien być gotowy w I połowie maja - wówczas dostępne będą szczegółowe rysunki i będziemy mogli zlecić opracowanie wycen kosztorysowych dla domu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wspaniały projekt! Interesuje mnie  mniejsza powierzchnia max do 100m, czy jest taka możliwość aby zmniejszyć powierzchnię domu? tj.  tak aby  dom zachował swój pierwotny kształt i nie stracił nic z wyglądu. Czy w niedalekiej przyszłości powstanie projekt o mniejszej powierzchni? proszę o odpowiedź na adres monika76.76@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wspaniały projekt! Interesuje mnie  mniejsza powierzchnia max do 100m, czy jest taka możliwość aby zmniejszyć powierzchnię domu? tj.  tak aby  dom zachował swój pierwotny kształt i nie stracił nic z wyglądu. Czy w niedalekiej przyszłości powstanie projekt o mniejszej powierzchni? proszę o odpowiedź na adres monika76.76@wp.pl

Witam. Zmniejszenie domu o 40m2 to bardzo duża zmiana (jest to mniej więcej powierzchnia trzech pokoi).

1) Zmniejszenia budynku przez „skalowanie” (proporcjonalne zmniejszenie wszystkich pomieszczeń) nie da się wykonać. Możliwe jest jednak opracowanie projektu indywidualnego wzorowanego w pewnym stopniu na wyglądzie zewnętrznym i układzie pomieszczeń domu DAKOTA.

2) Skrócenie lub zwężenie budynku poprzez przesunięcie którejś ze ścian zewnętrznych jest możliwe do zaprojektowania (np. usunięcie części skrzydła budynku)

Każda ze zmian pociąga za sobą zmiany w wyglądzie zewnętrznym budynku i układzie pomieszczeń.

Na dzień dzisiejszy nie mamy w planach opracowania domu DAKOTA o mniejszej powierzchni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monika

Mam pytanie jeśli chodzi o wypuszczony dach-zewnętrzna część z kominkiem(za salonem).Pytanie następujące: Mam nieregularną działkę i nie wiem czy będzie można usytuować ten projekt na mojej działce. A zatem czy będzie brana odległość od rogu budynku(od ścian) do granicy, czy też od punktu w którym konczy sie poddasze(na tarasie) do granicy? Zaznaczam że granicą będą przewody średniego napięcia(w przypadku od rogu budynku: 7-8m) a w przypadku końca zadaszenia jakieś: 5 metrów). Przy czym obszar za przewodami średniego napięcia należy do mnie. 

Proszę o przesłanie rysunków i ogólnego zestawienia materiałów na adres:  monika171212@o2.pl

Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeśli chodzi o wypuszczony dach-zewnętrzna część z kominkiem(za salonem).Pytanie następujące: Mam nieregularną działkę i nie wiem czy będzie można usytuować ten projekt na mojej działce. A zatem czy będzie brana odległość od rogu budynku(od ścian) do granicy, czy też od punktu w którym konczy sie poddasze(na tarasie) do granicy? Zaznaczam że granicą będą przewody średniego napięcia(w przypadku od rogu budynku: 7-8m) a w przypadku końca zadaszenia jakieś: 5 metrów). Przy czym obszar za przewodami średniego napięcia należy do mnie. 

Proszę o przesłanie rysunków i ogólnego zestawienia materiałów na adres:  monika171212@o2.pl

Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedź.

Witam, Odległość budynku od granicy działki budowlanej mierzona jest od najdalej wysuniętej części budynku (ściany, słupa, itp.), z pominięciem gzymsów, okapów balkonów i tarasów. W przypadku zadaszonego tarasu należałoby ją mierzyć od krawędzi słupa podpierającego zadaszenie.

Jednak linia elektroenergetyczna to nie granica działki i minimalna odległość linii od budynku powinna być zgodna z Normami oraz zapisami Planu Miejscowego (lub decyzji o Warunkach Zabudowy) i często mierzona jest od najbardziej wysuniętej krawędzi budynku, (np. od okapu dachu).

W dniu dzisiejszym prześlemy rysunki szczegółowe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksander

Czy ktos z Panstwa wybudowal juz dom w oparciu o projekt DAKOTA ?

 

Razem z malzonka zastanawiamy sie nad tym projektem ale byloby swietnie porozmawiac z kims kto jest dalej w tym projekcie i moglby podzielic sie spostrzezeniami.

Dziekuje z gory za pomoc.

 

alek243@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Klaudia

Czy ktos z Panstwa wybudowal juz dom w oparciu o projekt DAKOTA ?   Razem z malzonka zastanawiamy sie nad tym projektem ale byloby swietnie porozmawiac z kims kto jest dalej w tym projekcie i moglby podzielic sie spostrzezeniami. Dziekuje z gory za pomoc.   alek243@wp.pl

Też chętnie się dowiem. My z mężem czekamy obecnie na pozwolenie, w tym roku raczej będziemy mieć tylko fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ania

Czy ktos z Panstwa wybudowal juz dom w oparciu o projekt DAKOTA ?   Razem z malzonka zastanawiamy sie nad tym projektem ale byloby swietnie porozmawiac z kims kto jest dalej w tym projekcie i moglby podzielic sie spostrzezeniami. Dziekuje z gory za pomoc.   alek243@wp.pl
Też chętnie się dowiem. My z mężem czekamy obecnie na pozwolenie, w tym roku raczej będziemy mieć tylko fundamenty.

my tez jesteśmy ciekawi realizacji tego projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał Ruksztełło

Dziń dobry, Bardzo podoba mi się ten projekt. Niestety plan zabudowy w miejscu gdzie chcę budować dom, określa kąt połaci doachowych od 35 do 45 st. Zastanawiałem się czy adaptacja projektu polegająca na zmiane kąta do tego minimalnego wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziń dobry, Bardzo podoba mi się ten projekt. Niestety plan zabudowy w miejscu gdzie chcę budować dom, określa kąt połaci doachowych od 35 do 45 st. Zastanawiałem się czy adaptacja projektu polegająca na zmiane kąta do tego minimalnego wchodzi w grę?

Witam

Na etapie adaptacji projektu można zwiększyć kąt nachylenia dachu na 35 stopni. Nasza Pracownia wyrazi zgodę na taką zmianę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz

Witam ktoś posiada ten dom już wykończony i żeby można było go obejrzeć rejon Mazowiecki najlepiej. Był bym wdzięczny bo bardzo mnie on interesuje. Proszę o kontakt jeśli to możliwe na e-mail mateusz.czyz@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...