Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Dakota


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dominik

Witam. Bardzo ciekawy projekt, który ciężko zaszufladkować. Mam jednak kilka pytań:

1. Czy zgoda na zmiany obejmuje zmianę kształtu i wielkości, ewentualnie drobne korekty umiejscowienia stolarki okiennej?

2. Czy jest możliwość poszerzenia części sypialnianej o 50-100 cm w celu powiększenia powierzchni pokoi, łazienki i garażu?

3. Jak jest rozwiązana kwestia ocieplenia dachu w pokoju dziennym, jeżeli widoczne są więźby dachowe?

4. Czy mogą Państwo wysłać/udostępnić zwymiarowany rzut, aby można było zweryfikować i ocenić poszczególne długości i przestrzenie we wnętrzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 686
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam. Bardzo ciekawy projekt, który ciężko zaszufladkować. Mam jednak kilka pytań: 1. Czy zgoda na zmiany obejmuje zmianę kształtu i wielkości, ewentualnie drobne korekty umiejscowienia stolarki okiennej? 2. Czy jest możliwość poszerzenia części sypialnianej o 50-100 cm w celu powiększenia powierzchni pokoi, łazienki i garażu? 3. Jak jest rozwiązana kwestia ocieplenia dachu w pokoju dziennym, jeżeli widoczne są więźby dachowe? 4. Czy mogą Państwo wysłać/udostępnić zwymiarowany rzut, aby można było zweryfikować i ocenić poszczególne długości i przestrzenie we wnętrzu?

Witam

Proszę o kontakt mailowy w tej sprawie bezpośrednio z architektami na adres info@dobredomy.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Czy nad garażem można zaadaptować przestrzeń na cos ala stryszek?

Kosztorys powinien być pewnie zbliżony do Dakoty I?

Dzień dobry!

 

W najwyższym miejscu jest tam 155cm po odliczeniu ocieplenia. Raczej większy pawlacz, gdzie można coś wrzucić. Aby powstał strych trzeba by podnieść dach

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Czy Państwo są w stanie i czy jest taka możliwość aby zaprojektować ten dom na płycie fundamentowej z ogrzewaniem w płycie. Jeśli tak jakie to mogą być dodatkowe koszty projektu. Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Czy Państwo są w stanie i czy jest taka możliwość aby zaprojektować ten dom na płycie fundamentowej z ogrzewaniem w płycie. Jeśli tak jakie to mogą być dodatkowe koszty projektu. Z góry dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry!

 

Jest możliwość zaprojektowania płyty fundamentowej, jednak zmiana taka wymaga konsultacji z konstruktorem. W celu wyceny zmian proszę o przesłanie zapytania na adres info@dobredomy.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ten projekt mozna zrobic np. Na 125 m2

Witam

Zmieniając powierzchnie budynku o około 20m2 należałoby wskazać z których pomieszczeń/powierzchni w domu chce Pan/Pani zrezygnować. Można np. zupełnie odciąć sypialnie z garderobą i łazienką, itp. Jak Pan/Pani doprecyzuje, którą część budynku chce Pan/Pani zmniejszyć, zlikwidować - wówczas wypowiemy się, czy technicznie będzie to możliwe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Dzień dobry! Jestem zainteresowana projektem Dakota . Chciałabym natomiast wprowadzić zmiany ( tzn. zrezygnować z garażu i w jego miejscu zrobić pokój...być może rekreacyjny z oknem zamiast drzwi garażowych). Pytanie brzmi: czy to możliwe ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! Jestem zainteresowana projektem Dakota . Chciałabym natomiast wprowadzić zmiany ( tzn. zrezygnować z garażu i w jego miejscu zrobić pokój...być może rekreacyjny z oknem zamiast drzwi garażowych). Pytanie brzmi: czy to możliwe ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam

Zmianę taka można wprowadzić na etapie adaptacji projektu, we współpracy ze swoim architektem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o informację w sprawie ocieplenia dachu, jaki materiał został zastosowany, skoro widoczna jest więźba od wewnątrz.

Witam

Dach ocieplony jest tradycyjnie wełną mineralną między krokwiami + płyty G-K, a widoczne krokwie są krokwiami dekoracyjnymi, dodatkowo montowanymi na już ocieplony dach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz

Dzień dobry. Jeden z najciekawszych moim zdaniem projektów. Przeglądając z małżonką wiele projektów Dakota bardzo nam się spodobała, tylko brakowało właśnie jeszcze jednego pokoju i w końcu okazało się, że poszukiwania się skończyły - JEST !!!! Ja również proszę o przesłanie zwymiarowanych rysunków i ogólnego zestawienia materiałów na adres: klakier0@o2.pl 

Czekamy na zakończenie prac nad projektem. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz

Przepraszam, ale wysłałem przed chwilką prośbę o zwymiarowane rzuty projektu ale nie na forum Dakota II tylko Dakota. Jestem zainteresowany właśnie tym drugim projektem. Adres e-mail klakier0@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale wysłałem przed chwilką prośbę o zwymiarowane rzuty projektu ale nie na forum Dakota II tylko Dakota. Jestem zainteresowany właśnie tym drugim projektem. Adres e-mail klakier0@o2.pl

Witam. Dokumentacja projektowa domu DAKOTA II jest w trakcie opracowywania.  Kosztorys zostanie przygotowany po jej ukończeniu. W związku z tym, na dzień dzisiejszy, nie dysponujemy rysunkami pokazowymi, ani zestawieniem materiałów. Na podany adres mailowy możemy przesłać roboczy rysunek z koncepcji architektonicznej, z opisanymi wymiarami pomieszczeń. Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Weronika

Dzień dobry,

jestem poważnie zainteresowana zakupem projektu Dakota. Proszę w związku z tym o przesłanie szczegółowego rysunku domu na adres weronika.golaj@gmail.com. Ponadto mam pytanie odnośnie likwidacji garażu. Czy można go "odciąć" i tym samym zmniejszyć minimalne wymiary działki przy budowie tego domu? Jeżeli tak, jakie byłyby te minimalne wymiary (chodzi o minimalną długość).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

jestem poważnie zainteresowana zakupem projektu Dakota. Proszę w związku z tym o przesłanie szczegółowego rysunku domu na adres weronika.golaj@gmail.com. Ponadto mam pytanie odnośnie likwidacji garażu. Czy można go "odciąć" i tym samym zmniejszyć minimalne wymiary działki przy budowie tego domu? Jeżeli tak, jakie byłyby te minimalne wymiary (chodzi o minimalną długość).

Pozdrawiam

 

Witam. W dniu dzisiejszym wyślemy rysunki szczegółowe.

W przypadku usunięcia garażu długość budynku wynosi 14,47m.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (z dnia 12 kwietnia 2002 r.) budynki na działce budowlanej należy sytuować w odległości od granicy z sąsiednią działką budowlaną nie mniejszej niż:

4 m – w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w stronę tej granicy,

3 m – w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy.

Biorąc pod uwagę powyższe odległości, minimalny wymiar działki budowlanej wynosi 24,52m(szer.) x 22,47m(dł.)

Należy jednak sprawdzić czy projekt jest zgodny z zapisami Planu Miejscowego lub Decyzji o Warunkach Zabudowy. Dokumenty te mogą wprowadzać inne odległości niż te podane w Warunkach Technicznych (np. w postaci obowiązujących/nieprzekraczalnych linii zabudowy). Oprócz tego powyższe dokumenty mogą wprowadzać szereg innych ograniczeń odnośnie zabudowy i zagospodarowania terenu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy poważnie zainteresowani zakupem tego projektu ale interesuje nas mniejsza powierzchnia max do 120m + garaż czy jest szansa na zmniejszenie ? najlepiej obu części aby bryła nie straciła na swojej estetyce :) bardzo proszę o odpowiedź. maximusmax@onet.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...