Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Alex w budowie - lustrzane odbicie ;-)


Adriana i Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ania

Witam. Przymierzamy się z mężem do tego projektu i ciekawa jestem jak zorientowali Państwo elewacje względem stron świata,ja mam problem z elementami wystającymi,tj. garaż i taras zadaszony,nie wiem czy zdecydować się na opcję lustrzaną czy też nie, co było powodem takiej decyzji u Państwa? Mam też pytanie odnośnie balkonu nad garażem,nam też go brakuje w projekcie,jakie zmiany zostały dokonane aby zaadoptować to rozwiązanie? Z góry dziękuję za odp.,pozdrawiam!

Witam,

U nas budynek zorientowany będzie północ-południe, tj. wejście do domu i garaż od strony północnej, tarasy od strony południowej. Wydaje nam się to logiczne, żeby strona dzienna i rekreacyjna była nasłoneczniona i jasna.

Jeśli chodzi o wersję lustrzaną to u nas powodem wyboru takiej opcji było ukształtowanie terenu działki. Teren nie jest płaski. Dom będzie stał na wzniesieniu i po prostu ukształtowanie terenu jest takie, że lepiej będzie wyglądać wersja lustrzana projektu.

Co do balkonu nad garażem to wg nas jest to zbędny element, ponieważ całą część wypoczynkową i rekreacyjną będziemy mieć od strony tarasów i ogrodu. U nas nikt nie korzystałby z balkonu nad garażem, który byłby od strony północnej i od strony ulicy wewnętrznej.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

Przy powiększeniu garażu na dwustanowiskowy powstaje bardzo duża powierzchnia płaska, co w naszym klimacie nie bardzo się sprawdzi, gdyż w zimie będzie tam zalegał śnieg. Najbardziej funkcjonalny jest Alex w wersji z pojedynczym garażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agata_Ju

Mam identycznie położoną działkę, dlatego nastawiłam się na odbicie lustrzane, jadalnie będzie oświetlona światłem południowym a kuchnia chłodzona ścianą północną, tj. spiżarka  a wieczorami z kuchnię będzie zalewał zachód słońca (chciałabym aby te drzwi na kuchnię letnią były maksymalnie szerokie i wysokie). Z kolei sypialnia nasza ma być tam gdzie gabinet na parterze, więc z rana będzie budziło nas słońce <3 Myślałam o oknie w jadalni właśnie,aby wstawić tam narożne i darować sobie takowe w sypialni na parterze. Chcecie zachować trójkątne okna? Ja chyba zlikwidowałabym te skosy od frontu i dała zwykłe okna z wyjściem na taras nad garażem. Okna na tyłach domu bym zostawiła szczególnie w salonie ze skosami i zastanawia mnie tylko okno sypialniane,czy tam też nie dać zwykłych drzwi balkonowych i doprojektować balkonik chociażby na wietrzenie pościeli... Od frontu tak nieelegancko, poza tym niesłonecznie ;)

 

 

Również mieliśmy przemyślenia , szczerze mówiąc to szukaliśmy działki dość ustawnej względem stron swiata a później dobieraliśmy projekt do otoczenia :rolleyes: od strony frontowej mamy wschód,  lewa strona to południe a prawa północ , więc okno które jest w projekcie w jadalni powinno być właśnie od strony południowej ,po powiększeniu okna świetnie doświetlone będzie pomieszczenie no i oczywiście będzie ładny widok :wub:  taras od salonu będzie z widokiem na zachód słońca , część grillowa będzie lekko zacieniona ponieważ jest głębiej ale liczymy na to że w upalne dni będzie to na plus :) Co do balkonu to żaden problem dla architekta musi nanieść odpowiednie zmiany w projekcie , dostosować strop ,zbrojenie itp ...  oczywiście za każde zmiany dodatkowo dolicza, tak więc  kwota za adaptacje projektu rośnie i rośnie :blink:​​

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agata_Ju

Witajcie,

 

My weźmiemy się za budowę zapewne za około 2 lata, ale już rozważam pewne zmiany, może ktoś z Was ma podobne przemyślenia, lub wcielił je w życie?

 

1. Nasza działka ma szerokość 19 m, więc można poszerzyć dom o 0,5 m w naszym przypadku. Pomyślałam o poszerzeniu garażu oraz wyrównaniu szerokości kotłowni z garażem. Wtedy dałabym drzwi na zewnątrz z kotłowni na ścianie wychodzącej na tył domu. Przy okazji dowiedziałam się, że kotłownia jest za wąska na paliwo stałe i należy ją wydłużyć o 60 cm o ile dobrze pamiętam (automatycznie wydłużyłaby się sypialnia na parterze-łazienka jest ok i sypialnie na górze).

 

8.    2. Na górze chciałabym mieć 3 mniejsze sypialnie dla dzieci, pralnię (tam gdzie schowek) i ogólnodostępną garderobę wykrojoną z największej sypialni (ciuchy 5osobowej rodziny plus wszelkie pościele, ręczniki, okrycia wierzchnie niesezonowe nie pomieszczą się w szafach sypialnianych). Zastanawiam się czy takie rozwiązanie jest praktyczne, czy sypialnia nie będzie za mała.

 

9.   3. Brakuje mi małego balkonu na poddaszu do wietrzenia pościeli chociażby. Zastanawiam się nad balkonikiem właśnie z tyłu domu, musiałoby tam być zwykłe okno balkonowe. Jako, że front mamy od wchodu to wątpię w funkcjonalność ewentualnego tarasu od frontu, zresztą tam nie wywieszę pościeli...

 

10.  4.  Okna są charakterystyczne i niekonwencjonalne, przez co z pewnością drogie, co potwierdzają Wasze wpisy. Rozważam zamiast trójkątnych szyb wstawić kwadratowe duże lub prostokątne od frontu  zachowując trójkątne tylko w salonie. Zlikwidowałabym okno narożne od frontu, bo nie pasuje mi do sypialni, wolę 1 duże lub dwa oddzielne.  Za to z chęcią wstawiłabym narożne w jadalni oraz poszerzyła maksymalnie drzwi na kuchnię letnią w kuchni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę się doczekać żeby zobaczyć prace budowlane i efekty końcowe wszystkich forumowiczów :) każdy z Was ma inny pomysł na dopasowanie tego projektu względem swoich potrzeb  :rolleyes:

My zostajemy przy skosach, od frontu będziemy mieć dostęp do balkonu zachowując skosy, bo przyznam ze dzięki nim ten projekt ma sens dla nas , jest inny  :rolleyes: ​

Co do doprojektowania balkonu to raczej nie będzie najmniejszego problemu , a jeśli nie zależy Wam tak bardzo na skosach, to przy zmianie zdecydowanie będą tańsze okna :rolleyes: a to jest duży plus !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Już nie mogę się doczekać żeby zobaczyć prace budowlane i efekty końcowe wszystkich forumowiczów :) każdy z Was ma inny pomysł na dopasowanie tego projektu względem swoich potrzeb  :rolleyes:

My zostajemy przy skosach, od frontu będziemy mieć dostęp do balkonu zachowując skosy, bo przyznam ze dzięki nim ten projekt ma sens dla nas , jest inny  :rolleyes: ​

Co do doprojektowania balkonu to raczej nie będzie najmniejszego problemu , a jeśli nie zależy Wam tak bardzo na skosach, to przy zmianie zdecydowanie będą tańsze okna :rolleyes: a to jest duży plus !

Witam , my na nasz projekt musimy zaczekac do kwietnia (niestety ale musielismy dokonac jednej "drastycznej" zmiany a mianowicie "wcisniecie" garazu w glab domu . Zmusily nas warunki zabudowy.A ze zakochalismy sie w tym projekcie,nie wyobrazalismy sobie juz innego,trzeba bylo go dostosowac.Na szczescie trafilismy na dobrego architekta ktory podpowiedzial co przy takiej zmianie sprawi iz wizualnie dom (wysunieta czesc frontowa) bedzie bardzo zblizony do oryginalu.Tak jak Pani uwazam ,ze skosy dodaja projektowi "to cos" i dzieki nim jest tak wyjatkowy. Z budowa ruszamy(mam nadzieje) w polowie kwietnia.Juz nie moge sie doczekac  :)  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co spowodowało, że musieliście Państwo cofnąć garaż ? Czy jest to związane z podjazdem i dodatkowym miejscem na kieszeń która musi być zachowana do wjazdu do bramy w ogrodzeniu ?  Trzymam kciuki :rolleyes: żeby w kwietniu ruszyła machina

Pozdrawiam.

Witam, zapis w warunkach zabudowy który mówi o tym, ze elewacja frontowa budynku musi być usytuowana wzdłuż obowiązującej linii zabudowy w 70% . Mam nadzieję, że wyraziłam się dość jasno. Ogólnie te nasze warunki zabudowy to jakaś masakra . No ale jakoś to przeżyjemy,musimy  :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Agata Ju

Wieńce zakończone , zaczynamy więźbę :rolleyes: w przyszły weekend kolejne zdjęcia, jeśli pogoda pozwoli...

Jeśli ktoś już zaczął prace budowlane, to czekamy na zdjęcia.

 

attachicon.gifIMG_6337.JPGattachicon.gifIMG_6340.JPGattachicon.gifIMG_6341.JPGattachicon.gifIMG_6345.JPGattachicon.gifIMG_6346.JPGattachicon.gifIMG_6348.JPGattachicon.gifIMG_6350.JPGattachicon.gifIMG_6352.JPGattachicon.gifIMG_6353.JPGattachicon.gifIMG_6354.JPGattachicon.gifIMG_6355.JPGattachicon.gifIMG_6356.JPGattachicon.gifIMG_6357.JPGattachicon.gifIMG_6358.JPGattachicon.gifIMG_6360.JPG

 

Adriana i Damian, cudownie! Jeżeli to nie tajemnica, to do tego etapu ile pochłonął Was koszt budowy (plany, adaptacja, geodeta, papiery, stan zero, surowy)? I w jakim województwie budujecie Alexa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adriana i Damian

 

 

Adriana i Damian, cudownie! Jeżeli to nie tajemnica, to do tego etapu ile pochłonął Was koszt budowy (plany, adaptacja, geodeta, papiery, stan zero, surowy)? I w jakim województwie budujecie Alexa?

 

Do tego etapu widocznego na ostatnich zdjęciach 110000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adriana i Damian

 

 

Adriana i Damian, cudownie! Jeżeli to nie tajemnica, to do tego etapu ile pochłonął Was koszt budowy (plany, adaptacja, geodeta, papiery, stan zero, surowy)? I w jakim województwie budujecie Alexa?

Naszego Alexa budujemy w Małopolsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie dotyczące garderoby. Zauważyłem na zdjęciach "przejście" z garderoby do pustki nad niezagospodarowaną wg oryginalnych planów, częścią salonu. Rozumiem, że planujecie tam jakiś dodatkowy schowek? Czy rozważaliście (nie wiem czy jest to w ogóle możliwe) przedłużenie ściany garderoby do końca (czyli do linii ściany z salonu na dole)?

 

W Alexie brakuje mi właśnie pomieszczenia typu schowek. Zastanawiam się nad obniżeniem stropu z piętra o 20 cm (290cm -> 270cm) oraz nad minimalnym zwiększeniem kąta nachylenia dachu. Dzięki temu można wygospodarować 1,5m strych.

 

Czy mogę poprosić o jakieś zdjęcia z wnętrza budynku - brakuje mi wyobrażenia co do pomieszczeń.

 

Pozdrawiam,

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

  ta wypatrzona dziura,  została zostawiona tylko ze względu na wygodę przy pracy , ponieważ ciężko byłoby się dostać na druga stronę a tak można przejść i nie tracić czasu na chodzenie góra - dół. 

Poza tym po skończeniu dachu trzeba jakoś ocieplić ta pustkę ,wiec dziura musi być :rolleyes:

Niestety ta część jest tak mała ,ze nie będziemy jej zostawiać. Co do kąta nachylenia dachu, to można z pewnością to zrobić, ale to już trzeba rozmawiać z architektem ,przedstawi plusy i minusy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dodajemy kolejne zdjęcia - więźba zakończona :rolleyes:

 

attachicon.gifIMG_6365.JPGattachicon.gifIMG_6368.JPGattachicon.gifIMG_6369.JPGattachicon.gifIMG_6370.JPGattachicon.gifIMG_6372.JPGattachicon.gifIMG_6376.JPGattachicon.gifIMG_6380.JPGattachicon.gifIMG_6382.JPGattachicon.gifIMG_6383.JPGattachicon.gifIMG_6388.JPGattachicon.gifIMG_6389.JPGattachicon.gifIMG_6394.JPGattachicon.gifIMG_6397.JPGattachicon.gifIMG_6402.JPGattachicon.gifIMG_6404.JPGattachicon.gifIMG_6405.JPGattachicon.gifIMG_6409.JPGattachicon.gifIMG_6411.JPGattachicon.gifIMG_6412.JPGattachicon.gifIMG_6413.JPG

 

Skosy wykończone , otwory na okna zazbrojone i zalane :rolleyes:

 

attachicon.gifIMG_6422.JPGattachicon.gifIMG_6423.JPGattachicon.gifIMG_6426.JPGattachicon.gifIMG_6427.JPGattachicon.gifIMG_6428.JPGattachicon.gifIMG_6430.JPGattachicon.gifIMG_6433.JPGattachicon.gifIMG_6438.JPGattachicon.gifIMG_6441.JPGattachicon.gifIMG_6442.JPGattachicon.gifIMG_6444.JPGattachicon.gifIMG_6445.JPGattachicon.gifIMG_6446.JPGattachicon.gifIMG_6449.JPGattachicon.gifIMG_6450.JPG

 

A tutaj już widzimy przestrzeń po ściągnięciu stempli i desek , zaczynamy murować ścianki działowe :rolleyes:

 

attachicon.gifIMG_6453.JPGattachicon.gifIMG_6455.JPGattachicon.gifIMG_6456.JPGattachicon.gifIMG_6458.JPGattachicon.gifIMG_6459.JPGattachicon.gifIMG_6460.JPGattachicon.gifIMG_6461.JPGattachicon.gifIMG_6462.JPGattachicon.gifIMG_6465.JPGattachicon.gifIMG_6466.JPGattachicon.gifIMG_6469.JPGattachicon.gifIMG_6471.JPGattachicon.gifIMG_6475.JPGattachicon.gifIMG_6479.JPGattachicon.gifIMG_6483.JPGattachicon.gifIMG_6484.JPGattachicon.gifIMG_6485.JPGattachicon.gifIMG_6486.JPGattachicon.gifIMG_6488.JPGattachicon.gifIMG_6489.JPGattachicon.gifIMG_6490.JPGattachicon.gifIMG_6491.JPGattachicon.gifIMG_6493.JPGattachicon.gifIMG_6495.JPGattachicon.gifIMG_6496.JPGattachicon.gifIMG_6498.JPGattachicon.gifIMG_6499.JPGattachicon.gifIMG_6502.JPGattachicon.gifIMG_6503.JPGattachicon.gifIMG_6505.JPGattachicon.gifIMG_6506.JPGattachicon.gifIMG_6507.JPGattachicon.gifIMG_6508.JPGattachicon.gifIMG_6509.JPGattachicon.gifIMG_6512.JPGattachicon.gifIMG_6514.JPn

 

Dodajemy kolejne zdjęcia - więźba zakończona :rolleyes:

 

attachicon.gifIMG_6365.JPGattachicon.gifIMG_6368.JPGattachicon.gifIMG_6369.JPGattachicon.gifIMG_6370.JPGattachicon.gifIMG_6372.JPGattachicon.gifIMG_6376.JPGattachicon.gifIMG_6380.JPGattachicon.gifIMG_6382.JPGattachicon.gifIMG_6383.JPGattachicon.gifIMG_6388.JPGattachicon.gifIMG_6389.JPGattachicon.gifIMG_6394.JPGattachicon.gifIMG_6397.JPGattachicon.gifIMG_6402.JPGattachicon.gifIMG_6404.JPGattachicon.gifIMG_6405.JPGattachicon.gifIMG_6409.JPGattachicon.gifIMG_6411.JPGattachicon.gifIMG_6412.JPGattachicon.gifIMG_6413.JPG

 

Skosy wykończone , otwory na okna zazbrojone i zalane :rolleyes:

 

attachicon.gifIMG_6422.JPGattachicon.gifIMG_6423.JPGattachicon.gifIMG_6426.JPGattachicon.gifIMG_6427.JPGattachicon.gifIMG_6428.JPGattachicon.gifIMG_6430.JPGattachicon.gifIMG_6433.JPGattachicon.gifIMG_6438.JPGattachicon.gifIMG_6441.JPGattachicon.gifIMG_6442.JPGattachicon.gifIMG_6444.JPGattachicon.gifIMG_6445.JPGattachicon.gifIMG_6446.JPGattachicon.gifIMG_6449.JPGattachicon.gifIMG_6450.JPG

 

A tutaj już widzimy przestrzeń po ściągnięciu stempli i desek , zaczynamy murować ścianki działowe :rolleyes:

 

attachicon.gifIMG_6453.JPGattachicon.gifIMG_6455.JPGattachicon.gifIMG_6456.JPGattachicon.gifIMG_6458.JPGattachicon.gifIMG_6459.JPGattachicon.gifIMG_6460.JPGattachicon.gifIMG_6461.JPGattachicon.gifIMG_6462.JPGattachicon.gifIMG_6465.JPGattachicon.gifIMG_6466.JPGattachicon.gifIMG_6469.JPGattachicon.gifIMG_6471.JPGattachicon.gifIMG_6475.JPGattachicon.gifIMG_6479.JPGattachicon.gifIMG_6483.JPGattachicon.gifIMG_6484.JPGattachicon.gifIMG_6485.JPGattachicon.gifIMG_6486.JPGattachicon.gifIMG_6488.JPGattachicon.gifIMG_6489.JPGattachicon.gifIMG_6490.JPGattachicon.gifIMG_6491.JPGattachicon.gifIMG_6493.JPGattachicon.gifIMG_6495.JPGattachicon.gifIMG_6496.JPGattachicon.gifIMG_6498.JPGattachicon.gifIMG_6499.JPGattachicon.gifIMG_6502.JPGattachicon.gifIMG_6503.JPGattachicon.gifIMG_6505.JPGattachicon.gifIMG_6506.JPGattachicon.gifIMG_6507.JPGattachicon.gifIMG_6508.JPGattachicon.gifIMG_6509.JPGattachicon.gifIMG_6512.JPGattachicon.gifIMG_6514.JPG

Nie mogę się napatrzeć !!! Robi się coraz ciekawiej !  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zapis w warunkach zabudowy który mówi o tym, ze elewacja frontowa budynku musi być usytuowana wzdłuż obowiązującej linii zabudowy w 70% . Mam nadzieję, że wyraziłam się dość jasno. Ogólnie te nasze warunki zabudowy to jakaś masakra . No ale jakoś to przeżyjemy,musimy :blink:

Pierwsze warunki zabudowy jakie dostalismy tez sie nie zgadzaly i pisalismy odwolanie. Teraz juz jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze warunki zabudowy jakie dostalismy tez sie nie zgadzaly i pisalismy odwolanie. Teraz juz jest wszystko ok.u

U nas odwołanie nic by nie zdziałało. Wcześniej nasi "przyszli sąsiedzi" przeszli tą samą drogę bez skutku więc nie było sensu tracić ani nerwów ani czasu . Mamy to już za sobą. W przyszłym tygodniu odbieramy projekt i ruszamy . A jak u Państwa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mamy wytyczone fundamenty i powoli ruszamy, chcemy w tym roku dojsc do etapu stanu surowego zamknietego. Mam nadzieje, ze wszystko sie uda. A Panstwo w jakim czasie planuja się wybudowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosia
Gość Gosia

Witam,

  ta wypatrzona dziura,  została zostawiona tylko ze względu na wygodę przy pracy , ponieważ ciężko byłoby się dostać na druga stronę a tak można przejść i nie tracić czasu na chodzenie góra - dół. 

Poza tym po skończeniu dachu trzeba jakoś ocieplić ta pustkę ,wiec dziura musi być :rolleyes:

Niestety ta część jest tak mała ,ze nie będziemy jej zostawiać. Co do kąta nachylenia dachu, to można z pewnością to zrobić, ale to już trzeba rozmawiać z architektem ,przedstawi plusy i minusy .

Jest możliwość zobaczenia Państwa domu na żywo?

Również budujemy alexa trochę zmienionego, ale ogląd na żywo dużo by pomógł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...