Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Alex w budowie - lustrzane odbicie ;-)


Adriana i Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam u nas koszt alexa w stanie zamkniętym z elektryka plus tynki i wylane tarasy to 145 tys. Powoli rosnie ☺ woj podlaskie

Jakim cudem ? same okna to 40 tys,dach 60 to juz 100 a reszta ? u mnie surowy z dachem bez okien to 185

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek i Ewelina

Aby uniknąć brania kredytu na budowę zdecydowaliśmy się zrezygnować z dachówki na rzecz blachodachówki oraz z 3 okien dachowych, które według nas były po prostu zbędne przez co koszt wykonania dachu wraz z materiałem wyniósł nas tylko 21 tys. (materiał na więźbę mieliśmy z własnego lasu, zapłaciliśmy tylko za usługę przetarcia w tartaku 2,5 tys.). Okna (bez bramy garażowej, drzwi wejściowych i drzwi zewnętrznych do kotłowni) kosztowały nas 15 tys. (zrezygnowaliśmy z dużego trójkątnego okna nad drzwiami tarasowymi a dodaliśmy jedno okno w kuchni). KOSZT elektryki 7000, tynki 13000. Budynek z suporeksa. Mamy wszystkie wydatki zanotowane, także na każde pytanie chętnie odpowiemy. W wolnej chwili dodamy zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uniknąć brania kredytu na budowę zdecydowaliśmy się zrezygnować z dachówki na rzecz blachodachówki oraz z 3 okien dachowych, które według nas były po prostu zbędne przez co koszt wykonania dachu wraz z materiałem wyniósł nas tylko 21 tys. (materiał na więźbę mieliśmy z własnego lasu, zapłaciliśmy tylko za usługę przetarcia w tartaku 2,5 tys.). Okna (bez bramy garażowej, drzwi wejściowych i drzwi zewnętrznych do kotłowni) kosztowały nas 15 tys. (zrezygnowaliśmy z dużego trójkątnego okna nad drzwiami tarasowymi a dodaliśmy jedno okno w kuchni). KOSZT elektryki 7000, tynki 13000. Budynek z suporeksa. Mamy wszystkie wydatki zanotowane, także na każde pytanie chętnie odpowiemy. W wolnej chwili dodamy zdjęcia.

a moze jakieś zdjęcia ostatnie, chętnie bym zobaczył jak wygląda blachodachówka na ALexie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek i Ewelina

Uważamy że każdy kto decyduje się budować dom kupując gotowy projekt powinien dopasowywać go pod swój gust i potrzeby (chyba że rzeczywiście dany projekt spełnia nasze oczekiwania w 100%) a nie trzymać się sztywno projektu, i z tego co zauważyliśmy wiele osób tak właśnie robi poszerzając garaż, powiększając czy zmniejszając okna itp. i nikt, kto ma choć w sobie odrobinę kultury, nie powinien tego krytykować czy obrażać bo nie po to jest to forum. W tym miejscu powinniśmy się wymieniać doświadczeniami z budowy a nie zajmować krytykowaniem innych, a już tym bardziej nie pokazując efektów swojej pracy. Dla nas nasz Alex podoba się najbardziej bo przede wszystkim jest nasz i budujemy go tak jak nam się podoba, bo nikt inny nie będzie z niego korzystał tylko właśnie my. I uważamy droga Klaudio, że profanacją jest co najwyżej Twój wpis na tym forum, który nic konstruktywnego do niego nie wniósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikogo tutaj nie obraża uważam ,ze administrator by na to nie pozwolił , forum jest po to by dyskutować wymieniać sie uwagami i by przedstawiać swoje zdanie . Ja w takim alexie bym nie mieszkała a ze wam sie podoba to okej uważam ze mam prawo do własnego zdania . Mam prawo stwierdzić ze nie podoba mi sie blacho-dachówka , a państwo zachowujecie sie tak jak bym was co najmniej spoliczkowała Wasz dom wasza sprawa ale skoro wrzucacie zdjęcia na publiczne forum proszę liczyć sie z tymi miłymi jak i kontrowersyjnymi opiniami merytoryczna i kulturalna dyskusja polega właśnie na szanowaniu opini innych ludzi a nie skakanie do gardeł osobom ,które maja odmienna wizje. A ze to temat nie przez pana założony więcej odnośnie państwa wykonania nie będę pisać. Ps moja rada proszę założyć własny wątek a nie podczepiać sie pod inny i wywoływać kłótnie , miłego słonecznego dnia ???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze!

Widzę, że atmosfera na forum robi się gorąca - zupełnie nie potrzebnie. Proszę zachować emocje na wodzy - użytkownicy zaglądają tu, by poszukać obiektywnych opinii, wskazówek, podpowiedzi dotyczących realizacji domu Alex. Każdy ma prawo się wypowiedzieć przy różnych wątkach - byleby na temat :)

 

Pozdrawiam i życzę udanych realizacji bez aż takich emocji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Pani negatywny komentarz, niestety nie szło odebrać tego jak opini tylko jak złośliwość, bardzo nie ładna krytyka, nie sadze aby Pani chciała takie coś przeczytać o swoim Alexie, proszę rownież zwrócić uwagę na to, ze każdy buduje dom według swojego gustu i swoich możliwości finansowych, o tym tez trzeba pomysleć. Poza tym nawet się nie zorientowałam ze to blachodachówka, tylko zwróciłam uwagę ze dachówka nie jest płaska i tyle. Dom wyglada bardzo ładnie i brak wyższego okna w salonie wcale nie zakłócił uroku Alexa.

Powodzenia w dalszych realizacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Pani negatywny komentarz, niestety nie szło odebrać tego jak opini tylko jak złośliwość, bardzo nie ładna krytyka, nie sadze aby Pani chciała takie coś przeczytać o swoim Alexie, proszę rownież zwrócić uwagę na to, ze każdy buduje dom według swojego gustu i swoich możliwości finansowych, o tym tez trzeba pomysleć. Poza tym nawet się nie zorientowałam ze to blachodachówka, tylko zwróciłam uwagę ze dachówka nie jest płaska i tyle. Dom wyglada bardzo ładnie i brak wyższego okna w salonie wcale nie zakłócił uroku Alexa.

Powodzenia w dalszych realizacjach.

nie potrzebnie pani ten temat odgrzewa , odpowiadając na pani pytanie nie obraziła bym się za to ze ktoś ma inne zdanie i standardy . Projekt alex podoba mi się własnie dzięki pięknym skośnym oknom , oprócz okien postanowiliśmy jak sąsiad od posta wstawić okno podłużne do kuchni , a dachówka wybrana przez architektów alexa cudna ale chyba ja zmienimy na inna  nie będzie to jednak blacho-dachówka ponieważ  słyszeliśmy dużo negatywów odnośnie takiego poszycia dachu. pozdrawiam i mam nadzieje ze kolejny raz porozmawiamy bezpośrednio na temat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

 

Słyszeliśmy ,że po kilku latach eksploatacji dachu  blacho-dachówka zaczyna się rozwarstwiać i pojawiają się zaawansowane ogniska korozji blachy.

 

Ponad to "HAŁAS. Niewielki ciężar pokrycia z blachy jest minusem – blacha nie jest gruba, przez co w żadnym stopniu nie izoluje akustycznie od otoczenia zewnętrznego. Szczególnie uciążliwe jest to na poddaszach, gdzie słychać wówczas każdą kroplę deszczu padającego na dach. 

TRWAŁOŚĆ. Blachodachówka ma zdecydowanie mniejszą trwałość niż dachówka ceramiczna, wymaga także więcej prac konserwujących i dbania o pokrycie. Producenci zazwyczaj dają około 10 lat gwarancji na pokrycie z blachodachówki, co w porównaniu z 50 na dachówkę ceramiczną wydaje się być wręcz śmieszne…

RDZA. Blacho-dachówka, jak każda blacha, wykazuje tendencje do rdzewienia. Trzeba uważać na wszelkie rysy, które powstają między innymi przy transporcie i montażu – mogą tam powstać skupiska rdzy, które będą się później rozprzestrzeniać na cały dach.

ŚNIEG. Należy także zapobiegać zaleganiu śniegu na dachu wykonanym z blachy, gdyż pod jego ciężarem pokrycie może się uginać, co przy ceramice nigdy nie wystąpi" 

 

Dach kryty blacho-dachówką na pewno nie przetrwa 50 lat, jak dachówka ceramiczna. Nie będzie on tak trwały ani wytrzymały, gorzej będzie także z izolacją akustyczną i przepuszczalnością powietrza. Co jakiś czas trzeba czyścić i odpowiednio ten dach konserwować z naszej perspektywy wolimy zapłacić więcej za dachówkę niż w późniejszych latach dokładać do renowacji dachu  z upływem czasu to co teraz zaoszczędzilibyśmy na poszyciu dachowym później  i tak musielibyśmy te pieniądze zaoszczędzone kolejny raz wydać więc wychodzimy z założenia ,że nie warto płacić za coś dwa razy jak można raz .

 

 

Pod takim naporem argumentów wybraliśmy dachówkę ceramiczną . Pozdrawiamy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

każdy buduje wg. swojego budżetu. Ja już zamieszkałam a Alexsie, może nie najwyższy standard ale taki na jaki mnie było stać. Pozdrawiam i gwarantuję, że domek jest wygodny ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

każdy buduje wg. swojego budżetu. Ja już zamieszkałam a Alexsie, może nie najwyższy standard ale taki na jaki mnie było stać. Pozdrawiam i gwarantuję, że domek jest wygodny ; )

SUPER my tez nie mozemy doczekac sie monentu przeprowadzki , niestety dopiero zakonczylismy etap 1 więc duzo jeszcze przed nami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaki jest producent blachy. My wzięliśmy ruukki i mamy 30 lat gwarancji. Poza tym od dziecka mieszkam w domu z dachem blaszanym (też ruukki) i nie ma żadnych problemów z tych wymienionych przez Państwa. A skoro nie widać różnicy to po co przepłacać. POZDRAWIAM WSZYSTKICH ALEXIARZY I ŻYCZĘ UDANYCH, SZYBKICH I NIENADWYREZAJACYCH BUDZETOWO REALIZACJI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :) również planuję wybudować ten domek ( plany tylko na daleką przyszłość ) z ciekawością zaglądam na Państwa dziennik budowy.

Zastanawiam się  ile Państwo zaoszczędziliście  zmieniając okno w salonie?

 

Pozdrawiam, Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich forumowiczów! Jestem zainteresowany budową domu Alex, ale chciałbym najpierw zobaczyć dom na żywo. Czy któryś z szczęśliwych posiadaczy Alexa jest w stanie oprowadzić mnie po swoim mniej lub więcej wykończonym domu? Stan surowy też jak najbardziej wskazany! ;) Proszę napiszcie gdzie budujecie swoje domy. Ja mieszkam w województwie pomorskim ale jestem mobilny.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
Gość Ala Poznań

witam 

 

Słyszeliśmy ,że po kilku latach eksploatacji dachu  blacho-dachówka zaczyna się rozwarstwiać i pojawiają się zaawansowane ogniska korozji blachy.

 

Ponad to "HAŁAS. Niewielki ciężar pokrycia z blachy jest minusem – blacha nie jest gruba, przez co w żadnym stopniu nie izoluje akustycznie od otoczenia zewnętrznego. Szczególnie uciążliwe jest to na poddaszach, gdzie słychać wówczas każdą kroplę deszczu padającego na dach. 

TRWAŁOŚĆ. Blachodachówka ma zdecydowanie mniejszą trwałość niż dachówka ceramiczna, wymaga także więcej prac konserwujących i dbania o pokrycie. Producenci zazwyczaj dają około 10 lat gwarancji na pokrycie z blachodachówki, co w porównaniu z 50 na dachówkę ceramiczną wydaje się być wręcz śmieszne…

RDZA. Blacho-dachówka, jak każda blacha, wykazuje tendencje do rdzewienia. Trzeba uważać na wszelkie rysy, które powstają między innymi przy transporcie i montażu – mogą tam powstać skupiska rdzy, które będą się później rozprzestrzeniać na cały dach.

ŚNIEG. Należy także zapobiegać zaleganiu śniegu na dachu wykonanym z blachy, gdyż pod jego ciężarem pokrycie może się uginać, co przy ceramice nigdy nie wystąpi" 

 

Dach kryty blacho-dachówką na pewno nie przetrwa 50 lat, jak dachówka ceramiczna. Nie będzie on tak trwały ani wytrzymały, gorzej będzie także z izolacją akustyczną i przepuszczalnością powietrza. Co jakiś czas trzeba czyścić i odpowiednio ten dach konserwować z naszej perspektywy wolimy zapłacić więcej za dachówkę niż w późniejszych latach dokładać do renowacji dachu  z upływem czasu to co teraz zaoszczędzilibyśmy na poszyciu dachowym później  i tak musielibyśmy te pieniądze zaoszczędzone kolejny raz wydać więc wychodzimy z założenia ,że nie warto płacić za coś dwa razy jak można raz .

 

 

Pod takim naporem argumentów wybraliśmy dachówkę ceramiczną . Pozdrawiamy 

 

Totalne bzdury, pisane pod sprzedawców lub przez dystrybutora dachówki ceramicznej. Jakaś wybujała wyższość, czy co? Mam blachodachówkę  na domu 25 lat, tłoczoną i nie potwierdzam ani jednego problemu. Jakieś totalne bzdury.Teraz rozglądamy się za mniejszym domkiem, chcemy budować i też damy blachodachówkę.

 

pozdrawiam Ala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalne bzdury, pisane pod sprzedawców lub przez dystrybutora dachówki ceramicznej. Jakaś wybujała wyższość, czy co? Mam blachodachówkę  na domu 25 lat, tłoczoną i nie potwierdzam ani jednego problemu. Jakieś totalne bzdury.Teraz rozglądamy się za mniejszym domkiem, chcemy budować i też damy blachodachówkę.

 

pozdrawiam Ala

Zaden ze mnie sprzedawca czy dystrybudor , budujac dom trzeba przeczytać kilkadziesiąt opinii na forum skontaktować sie ze swoim wykonawcą zasięgnac rady , podczas budowy naszego domu odradzono nam blachodachowke , mamy znajomych którzy maja takie poszycie dachu i teraz pluja sobie w brode ze nie zakupili dachówki ceramicznej gdyz juz zaczynaja miec problemy z blacha a maja ja zaledwie 4 lata . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...