Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Alex w budowie - lustrzane odbicie ;-)


Adriana i Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariola

Witam. Mam prośbę do Ady i Damiana. Planujemy z mężem zakupić projekt domu Alex ale najpierw chcieliśmy się zorientować jakie są koszty budowy tego domku. Widziałam że wcześniej pisaliście na forum że macie rozpisane wszystkie koszty od podstaw. Jeśli mogła bym otrzymać taką rozpiskę na maila to byłabym bardzo wdzięczna. Pozdrawiam angelika.zaworska.kaluzniak@gmail.com

 

Witam tez mam taka sama prosbę czy jest mozliwosc aby budujacy Ada i Damian przeslali na mojego email mariola2405@interia.pl wszystkie koszta budowy od podstaw. Byłabym bardzo wdzieczna. Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Olafasola

Chciałam pochwalić pomysł z makieta: genialny! Piękna realizacja zarówno makiety jak i ta murowana :) projekt ma bardzo fajny rozkład pomieszczeń. Kiedy przeprowadzka? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Mam prośbę do Ady i Damiana. Planujemy z mężem zakupić projekt domu Alex ale najpierw chcieliśmy się zorientować jakie są koszty budowy tego domku. Widziałam że wcześniej pisaliście na forum że macie rozpisane wszystkie koszty od podstaw. Jeśli mogła bym otrzymać taką rozpiskę na maila to byłabym bardzo wdzięczna. Pozdrawiam angelika.zaworska.kaluzniak@gmail.com

Witam,

Kolejny z taka sama prosba;)również, czy jest mozliwosc aby p.Ada i Damian przeslali na mojego e-maila michal@rotary.com.pl wszystkie koszta budowy od zëra... Byłabym bardzo wdzieczny. Z gory bardzo dziekuje!

p.s.oraz gratuluje wspanialego domu:)gniealnie sie prezentuje!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgosia

Witam,budujemy Alexa w pomorskim nie ukrywam,że dużo nam podpowiadacie i pozwalacie podglądać Waszą inwestycje, dlatego proszè o kolejne zdjècia z realizacji,jeśli nie tu to na- malgorzata.cieloszczyk@wp.pl, z góry bardzo dzièkuję i życzè wszystkiego dobrego,pozdrawiam Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, 

 

Na wstępie, bardzo fajnie, że powstało forum Alexa. Bardzo jest ono pomocne w realizacji tego projektu. Planujemy postawić Alexa w woj. mazowieckim. Stoimy teraz przed dylematem dotyczącym wielkości okien na piętrze. W związku z tym mamy kilka pytań co do okien na piętrze jakie są ich wymiary u P. Ady i Damiana ? Czy zmieniali Państwo wymiary okien na piętrze ? To co widać na pewno to że okna zaczynają się od podłogi. Czy Te okna kończą się u Państwa na równi z sufitem ? Czy sufit mają Państwo na piętrze o wysokości 2,80m ? Jaka jest odległość między skosem okna do dachu ? Według oryginału jest to chyba 1 m. Pytamy ponieważ zastanawiamy się czy robić tak wysokie sufity na piętrze co za tym idzie jeżeli będziemy mieli mniejszy sufit to i automatycznie okno zejdzie z wielkości a za tym pójdzie odległość na elewacji pomiędzy skosem okna a dachem. Ciekawi nas też jaka jest wysokość okna skośnego w salonie. Będziemy bardzo wdzięczni o odpowiedź na nasze pytania. Prosimy również innych żeby wypowiedzieli się jeżeli stali przed podobnym dylematem. Im więcej cennych opinii tym łatwiej będzie nam uniknąć błędów na starcie. Z góry dziękujemy za informacje i podpowiedzi. P.S. Swoją drogą fajnie byłoby zobaczyć jakieś nowe zdjęcia z Państwa realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Gość Krzysztof

My zaczynamy od kwietnia. Zrobiliśmy kilka zmian. Wydłużyliśmy dom o 2 m co dało nam dodatkowe pomieszczenie na górze i powiększyło łazienkę o 1,5 m a sypialnie o 50 cm. salon i kuchnia również powiększyły się o 2 metry..

Zamieniliśmy także strop na tradycyjny zwiększając wysokość na górze dzięki temu o 8 cm. z tyłu mamy odbicie przodu i powstał tam balkon. przednie okno zmieniliśmy na dwa prostokątne.w związku ze wydłużyła się kuchnia o dwa metry dodajemy poziome okno miedzy szafkami.Budujemy również z ceramiki 30P+W +15 styropian co zwiększyło nieco zewnętrzny gabaryt budynku. 

witam, czy możemy prosić o zdjęcia po zmianach? dziękuję, Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artur

Witam autorów wątku, pytanie czy będziecie go kontynuować ?, jestem na etapie wyboru projektu, na 99 % padnie na Alexa właśnie i również adaptacja między innymi na garaż dwu stanowiskowy,  chciałbym zobaczyć zdjęcia budynku po takiej właśnie przeróbce, jeśli nie będziecie zamieszczać ich tutaj , gorąca prośba o podesłanie na arkr@poczta.onet.pl, z góry dziękuję, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Karolina

Dobry wieczor. My budujemy alexa odbicie lustrzane niedaleko rzeszowa. Prosila bym o wiecej fotek aktualnego stanu waszego domku. Zagladam tu i ogladam go z zapartym tchem... Juz sie nie moge naszego doczekac.

karola561@onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dobry wieczor. My budujemy alexa odbicie lustrzane niedaleko rzeszowa. Prosila bym o wiecej fotek aktualnego stanu waszego domku. Zagladam tu i ogladam go z zapartym tchem... Juz sie nie moge naszego doczekac.

karola561@onet.pl

Witam Pani Karolino , nam tez bardzo spodobał się ten projekt . Czy jest mozliwosc zobaczyc jego realizacji . Jestesmy  z podkarpacia   :) wena_dna@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina

Dzień dobry. Mu zaczynamy murowac w połowie lipca. myślę że pracę będą postępować w miarę szybko. Może w celu zobaczenia już wybudowanego domku zapraszamy na jesien? wtedy będzie już widać bryłę domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Ewelina

Cześć.

Czy autorzy wątku pojawiają się jeszcze na stronie. Dzięki wam zdecydowaliśmy się na projekt wasze przeróbki zainspirowanały nas bardzo często wchodzę sprawdzić czy jest jakiś nowy post a tu cisza. Możecie dodać jakieś nowe zdjęcia. Umieram z ciekawości czy ktoś już jest na etapie elewacji budynku chciała bym zobaczyć wasze propozycje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

My już jesteśmy na etapie dachu :) Właśnie założyłam swój dziennik budowy w konkursie budogram https://www.budogram.pl/dzienniki/post/60389 to mój dziennik :) Wy też możecie założyć a przy okazji wziąc udział w konkursie przy budowie każdy pieniądz się przyda a tu nawet sporo można zdobyć nawet 12 tys:) Tu każdy dzieli się swoimi doświadczeniami, poradami itp. Przydatne informacje można znaleźc tym bardziej jak coś się nie umie albo pierwszy raz robi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam.

Budujemy Alexa nieco zmodyfikowanego w Białej Podlaskiej.Jesteśmy teraz na etapie dachu.W wolnej chwili postaram się wrzucić jakieś zdjęcia.

 

Witam wszystkich forumowiczów! Jestem zainteresowany budową domu Alex, ale chciałbym najpierw zobaczyć dom na żywo. Czy któryś z szczęśliwych posiadaczy Alexa jest w stanie oprowadzić mnie po swoim mniej lub więcej wykończonym domu? Stan surowy też jak najbardziej wskazany! ;) Proszę napiszcie gdzie budujecie swoje domy. Ja mieszkam w województwie pomorskim ale jestem mobilny.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów! Jestem zainteresowany budową domu Alex, ale chciałbym najpierw zobaczyć dom na żywo. Czy któryś z szczęśliwych posiadaczy Alexa jest w stanie oprowadzić mnie po swoim mniej lub więcej wykończonym domu? Stan surowy też jak najbardziej wskazany! ;) Proszę napiszcie gdzie budujecie swoje domy. Ja mieszkam w województwie pomorskim ale jestem mobilny.

 

Pozdrawiam

Artur

WITAM PANIE ARTURZE 

JESTEM Z WOJEWODZTWA POMORSKIEGO 

PROSZE NAPISAC CZY WYBUDOWAŁ JUZ PAN "ALEXA" CZY JEST PAN ZADOWOLONY Z PROJEKTU ,MAM KILKA PYTAN

PROSZE O KONTAKT MÓJ EMAIL mirekpainter6@wp.pl 

nr tel.792448123

pozdrawiam i prosze o kontakt MIREK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

Witam. Przymierzam się do budowy domu Alex z dwustanowiskowym garażem, odbicie lustrzane. Czy dysponujecie już jakimiś zdjęciami z budowy. Zastanawiam się czy nie zmieni to znacznie bryły budynku. Chętnie zobaczyłbym taki dom po wybudowaniu... Czy gdzieś w województwie mazowieckim lub kujawsko pomorskim stoi taki domek? Ma ktoś takie informacje?

Witam, jestem z województwa kujawsko-pomorskiego i przymierzamy się z mężem do budowy Alexa. Mam pytanie czy rozpoczął Pan jego budowę? Z chęcią byśmy zobaczyli domek na żywo :) Proszę o kontakt katrin1902@wp.pl

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Edyta i Konrad

Kochani,

Przymierzamy się do budowy Alexa. Chcieliśmy zapytać o koszty i zmiany w projekcie, jakich dokonaliście. Prosimy o kontakt edyta.migas@gmail.com lub kjankowski@interia.pl

Będziemy mega wdzięczni.

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Edyta i Konrad

Ada, tą wspaniałą makietę skroiłaś sama, czy otrzymaliście elementy do złożenia od firmy, która stworzyła projekt?

My też się przymierzamy do Alexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adriana i Damian

Witajcie ?

Makietę wykonaliśmy całkowicie sami ,wycinając i składając każdy element z osobna , niestety zapał minął , czasu wiecznie brakuje na dopieszczenie jej i całkowite wykończenie . Na obecna chwile jest w nieco lepszej fazie niż ostatnie dołączone zdjęcia ?

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mario

Witam, jestem z województwa kujawsko-pomorskiego i przymierzamy się z mężem do budowy Alexa. Mam pytanie czy rozpoczął Pan jego budowę? Z chęcią byśmy zobaczyli domek na żywo :) Proszę o kontakt katrin1902@wp.pl

POzdrawiam

Witam serdecznie, tez jestem z woj kujawsko-pom. i tez się zastanawiam nad budowa tego domu.. z chęcią zobaczylibyśmy domek na żywo jeśli taka możliwość proszę o kontakt mariola2405@interia.pl proszę o odzew z góry dziękujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...