Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Adele


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 205
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Witam. Bardzo proszę o przesłanie z wymiarowanych rysunków i ogólne zestawienie materiałów na adres bilinski.bartosz@wp.pl Pozdrawiam

Witam

Adele jest naszym nowym projektem i aktualnie znajduje się w fazie koncepcji. Czas oczekiwania na dokumentację do projektu wynosi na dzień dzisiejszy około 6 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero na koniec opracowywania projektu będziemy mieli do niego szczegółowe rysunki, a po opracowaniu pełnej dokumentacji będziemy mogli zlecić wykonanie wycen kosztorysowych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jestem zainteresowany zakupem tego projektu. Zależy mi aby przed zakupem zapoznać się z wymiarowymi rysunkami i ogólnym zestawieniem materiałów, proszę o przesłanie tych informacji na mój adres tmultan@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany zakupem tego projektu. Zależy mi aby przed zakupem zapoznać się z wymiarowymi rysunkami i ogólnym zestawieniem materiałów, proszę o przesłanie tych informacji na mój adres tmultan@wp.pl

Witam

Adele nadal znajduje się w fazie koncepcji. Czas oczekiwania na dokumentację do projektu wynosi na dzień dzisiejszy około 6 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero na koniec opracowywania projektu będziemy mieli do niego szczegółowe rysunki, a po opracowaniu pełnej dokumentacji będziemy mogli zlecić wykonanie wycen kosztorysowych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

szkoda tyko, że nie ma wersji z garażem.... może by zrobić wariant z garażem?

Witam

Aktualnie nie planujemy opracowania domu Adele w wersji z garażem - nie ma jednak przeciwwskazań, żeby na etapie adaptacji projektu, we współpracy ze swoim architektem, dostawić garaż do budynku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam bardzo podoba nam sie ten projekt kiedy bedzie zakonczony kosztorys budynku?

Witam

Jak już pisałam powyżej do końca tygodnia opracujemy dokumentację do projektu i będziemy mogli zlecić wykonanie dla niego wyceny kosztorysowej. Wycena powinna być dostępna u nas na www w połowie maja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Codziennie oglądam ten projekt :) Już nie mogę się doczekać kosztorysu.... większość podobnych domków jest w dobrej cenie, mam nadzieje, że ten też taki będzie, albo i w korzystniejszej......... :) pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam, czy można zwiekszyc kąt nachylenia dachu o 5 st. i czy wpłynie to na wygląd domu?

Dzień dobry!

 

Kąt dachu oczywiście można zmienić. 5 stopni nie wpłynie jeszcze źle na wygląd domu. Więcej zdecydowanie odradzam, ponieważ domy parterowe z dachem o nachyleniu ponad 35 stopni nie wyglądają korzystnie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kupiliśmy z mężem działkę, na której jest już fundament/piwnice/ dosyć wysoka podmurówka. Czy na takim fundamencie (dopasowanym wielkością do projektu) można wybudować dom o projekcie ADELE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy z mężem działkę, na której jest już fundament/piwnice/ dosyć wysoka podmurówka. Czy na takim fundamencie (dopasowanym wielkością do projektu) można wybudować dom o projekcie ADELE?

Dzień dobry,

Jeżeli chcą Państwo budować na istniejących fundamentach to konieczna będzie inwentaryzacja stanu istniejącego i ocena stanu technicznego. Następnie można opracować indywidualny projekt domu z wykorzystaniem istniejących fundamentów (uwzględniający układ i nośność fundamentów). Projekt taki może być wzorowany na domu ADELE.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Henryk

Dzień dobry.Podoba mi się projekt domu ADELE ,mam w związku z tym pytanie?Mając na uwadze koszty budowy domu i jego trwałość /funkcjonalność ,czy strop drewniany będzie dobrym rozwiązaniem?Strop betonowy będzie na pewno trwalszy w jakimś sensie spajał całą bryłę domu.Z drugiej strony jest dużo droższy.Czy przy stropach drewnianych nie ma obaw co do jego funkcjonalności?Chodzi mi o ciężar dachu z dachówki ceramicznej ,ewentualnych późniejszych pęknięć ścian lub sufitów z karton-gipsu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.Podoba mi się projekt domu ADELE ,mam w związku z tym pytanie?Mając na uwadze koszty budowy domu i jego trwałość /funkcjonalność ,czy strop drewniany będzie dobrym rozwiązaniem?Strop betonowy będzie na pewno trwalszy w jakimś sensie spajał całą bryłę domu.Z drugiej strony jest dużo droższy.Czy przy stropach drewnianych nie ma obaw co do jego funkcjonalności?Chodzi mi o ciężar dachu z dachówki ceramicznej ,ewentualnych późniejszych pęknięć ścian lub sufitów z karton-gipsu. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

oczywiście zawsze jest kilka rozwiązań budowlanych, które można zastosować. Adele jest budynkiem parterowym, w którym rozpiętość konstrukcji pozwala na zastosowanie stropu drewnianego. Dla wzmocnienia konstrukcji zostały zastosowane żelbetowe podciągi, na których wsparta jest więźba dachowa. Obliczenia konstrukcyjne zakładają pokrycie dachu dachówką cementową (bardzo ciężką). Gdyby poddasze było użytkowe, to zastosowalibyśmy strop gęstożebrowy lub żelbetowy.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Bardzo podoba mi sie ten projekt ale mam pytanie co do niego . Bo moja działa jest o szerokości 20 m a tu jest podane ze minimum to 20.32 m . Jest możliwość dostosowania go do mojej działki ?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...