Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Fabia II


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość life1234

Witam,

Czy bylaby mozliwosc w ramach adaptacji projektu stworzenia/dobudowania pomieszczenia na tylach garazu, aby tam stworzyc kotlownie na ekogroszek ? Chodzi mi o zabudowanie tego uskoku w bryle budunku o wymiarach 360 x 231 mm. Czy mozna wowczas nad tym pomieszczeniem umiejscowic odpowiedni komin i czy nie zaburzy to parametrow konstrukcji zmienionego dachu ?

I czy Panstwa zdaniem jesli chce sie ten dom ogrzewac piecem nie gazowym tylko na ekogroszek jest to dobry pomysl, aby wowczas taki piec nie sytuowac w obecnej kotlowni ( tak jak w tym projekcie ) tylko przeniesc go na tyl garazu do "doprojektowanego" pomieszczenia ? Moj mail: life1234@o2.pl Dziekuje bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

Czy bylaby mozliwosc w ramach adaptacji projektu stworzenia/dobudowania pomieszczenia na tylach garazu, aby tam stworzyc kotlownie na ekogroszek ? Chodzi mi o zabudowanie tego uskoku w bryle budunku o wymiarach 360 x 231 mm. Czy mozna wowczas nad tym pomieszczeniem umiejscowic odpowiedni komin i czy nie zaburzy to parametrow konstrukcji zmienionego dachu ?

I czy Panstwa zdaniem jesli chce sie ten dom ogrzewac piecem nie gazowym tylko na ekogroszek jest to dobry pomysl, aby wowczas taki piec nie sytuowac w obecnej kotlowni ( tak jak w tym projekcie ) tylko przeniesc go na tyl garazu do "doprojektowanego" pomieszczenia ? Moj mail: life1234@o2.pl Dziekuje bardzo.

WItam

Zapytanie przekazane do architektów - odpowiedź otrzyma Pan/Pani na podany adres mailowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Krzysiek

Witam .

Mam prośbę , proszę o przesłanie odpowiedzi na pytanie które zadał life 1234. Mnie również interesuje to rozwiązanie z przeniesieniem kotłowni za garaż. Proszę o kontakt zdrojownia@gmail.com . Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mam prośbę , proszę o przesłanie odpowiedzi na pytanie które zadał life 1234. Mnie również interesuje to rozwiązanie z przeniesieniem kotłowni za garaż. Proszę o kontakt zdrojownia@gmail.com . Dziękuję i pozdrawiam.

Witam

Doprojektowanie kotłowni z piecem na paliwo stałe z tyłu garażu jest dobrym rozwiązaniem. Taki piec jest zazwyczaj znacznie większy niż te na gaz dlatego zaprojektowane oryginalnie pomieszczenie gospodarcze może okazać się niewystarczające dla jego instalacji. Dodatkowo potrzebne będzie miejsce na składowanie materiału. Atutem będzie również możliwość dostępu do pomieszczenia z zewnątrz oraz z garażu.

W wypadku powiększenia obrysu budynku zawsze zachodzi konieczność zmian w konstrukcji dachu.

W tym wypadku powiększenie bryły garażu/kotłowni przy zachowaniu koncepcji zadaszenia spowoduje zwiększenie jego wysokości. Wpłynie to na pewno na wygląd budynku, a również na konieczność wprowadzenia zmian w konstrukcji budynku.

Doprojektowanie komina nie będzie stanowiło problemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam . Mam prośbę , proszę o przesłanie odpowiedzi na pytanie które zadał life 1234. Mnie również interesuje to rozwiązanie z przeniesieniem kotłowni za garaż. Proszę o kontakt zdrojownia@gmail.com . Dziękuję i pozdrawiam.
Witam Doprojektowanie kotłowni z piecem na paliwo stałe z tyłu garażu jest dobrym rozwiązaniem. Taki piec jest zazwyczaj znacznie większy niż te na gaz dlatego zaprojektowane oryginalnie pomieszczenie gospodarcze może okazać się niewystarczające dla jego instalacji. Dodatkowo potrzebne będzie miejsce na składowanie materiału. Atutem będzie również możliwość dostępu do pomieszczenia z zewnątrz oraz z garażu. W wypadku powiększenia obrysu budynku zawsze zachodzi konieczność zmian w konstrukcji dachu. W tym wypadku powiększenie bryły garażu/kotłowni przy zachowaniu koncepcji zadaszenia spowoduje zwiększenie jego wysokości. Wpłynie to na pewno na wygląd budynku, a również na konieczność wprowadzenia zmian w konstrukcji budynku. Doprojektowanie komina nie będzie stanowiło problemu.   Pozdrawiam

Witam. Czy posiadają Państwo już opisywany wcześniej projekt z kotłownią na paliwo stałe? Jestem zainteresowany taką wersją. Email kowalski.kowalski@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy posiadają Państwo już opisywany wcześniej projekt z kotłownią na paliwo stałe? Jestem zainteresowany taką wersją. Email kowalski.kowalski@wp.pl

Witam

Niestety w swojej ofercie nie posiadamy takiej wersji projektu.

Zmiany można wprowadzić we współpracy ze swoim architektem, na etapie adaptacji projektu, bądź zlecić naszym architektom jako dodatkową usługę ( o szczegóły można pytać pod adresem info@dobredomy.pl).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

jestem w trakcie realizacji projektu fabia 2. SUPER PROJEKT. Obecnie ocieplam i wykańczam w srodku. /ogrzewanie podłogowe/Jedyna korekta dot. łazienki i wiatrołapu.

Można dostać zdjęcia domu z zewnątrz? Chodzi mi o okno w kuchni.e-mail rysiek22@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Grzes

jestem w trakcie realizacji projektu fabia 2. SUPER PROJEKT. Obecnie ocieplam i wykańczam w srodku. /ogrzewanie podłogowe/Jedyna korekta dot. łazienki i wiatrołapu.
Można dostać zdjęcia domu z zewnątrz? Chodzi mi o okno w kuchni.e-mail rysiek22@poczta.fm

Można prosic o zdj wiatrołapu po korekcie oraz łaziennki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Agnieszka

Witam jestem zainteresowana budowa domu Fabia II prosiłabym o przesłanie zestawienia materiałów i ogólnego zestawienia projektu.Dziękuję. agnieszka.dunajewska1@wp.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

jestem w trakcie realizacji projektu fabia 2. SUPER PROJEKT. Obecnie ocieplam i wykańczam w srodku. /ogrzewanie podłogowe/Jedyna korekta dot. łazienki i wiatrołapu.

Witam serdecznie czy mogłabym prosic o jakies zdjecia domu  w srodku ? my tez zdecydowalismy sie na Fabie II ale to nasze poczatki agnieszka.dunajewska1@wp.pl  Pozdrawiam Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość Katarzyna

Witam,

czy mogłabym prosić o przesłanie materiałów do projektu Fabia II wraz ze szczegółowymi rysunkami na anteczka1@wp.pl ?

Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, czy mogłabym prosić o przesłanie materiałów do projektu Fabia II wraz ze szczegółowymi rysunkami na anteczka1@wp.pl ? Dziękuje i pozdrawiam.
Witam Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.   Pozdrawiam

Witam. Czy mogłbym również prosić o rozpiske materiałów sso bez dachu? mail projectdom-zieba@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...